Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-01-13, 14:58 Jolanta Fischer/Redakcja

Minister Andrzej Adamczyk przyjechał do regionu w sprawie dróg i kolei [wideo]

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił w Bydgoszczy o planach rozwoju regionu./fot. Janusz Wiertel
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił w Bydgoszczy o planach rozwoju regionu./fot. Janusz Wiertel
Terminal intermodalny, więcej połączeń, modernizacja dworców kolejowych i nowoczesne drogi - tak w skrócie wygląda plan na rozwój komunikacji na Kujawach i Pomorzu, o którym mówił dziś (13.01.) w Bydgoszczy minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Szef resortu infrastruktury podjął także temat problemów kolejowych regionu.
Jak podkreślił polityk, rząd Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się ze swoich obietnic i ma ambitne plany:

- Żeby mówić o skutecznej aktywności w ramach likwidacji wykluczenia komunikacyjnego, to trzeba być obecnym, trzeba rozmawiać, weryfikować na miejscu. Chcemy do 2025 roku dojechać bezpieczną, nowoczesną drogą ekspresową z Bydgoszczy do Torunia, ale też mamy nadzieję do 2022 roku dojechać do Grudziądza nowoczesną drogę ekspresową S5. Mamy nadzieję również dalej drogą ekspresową S10 jechać na zachód w czwartym kwartale 2021 roku - mówił w Bydgoszczy minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

W spotkaniu uczestniczyli także lokalni działacze PiS, którzy zwrócili uwagę na problemy, z którymi boryka się region. Jednym z nich są niedawne decyzje marszałka Piotra Całbeckiego o ograniczeniach w kursowaniu kolei. Zdaniem posła Piotra Króla, taka decyzja to dla mieszkańców „masakra":

- Pan marszałek w 2019 roku powołał zespół, który miał przygotować nową ofertę przewozową. To przygotowanie oferty przez zespół wyglądało w ten sposób, że zespół wynajął jednoosobową firmę, której zapłacił około 50 tys. zł, a firma ta przedstawiła na dwóch kartkach Excelu swoje pomysły na połączenia lokalne. Kto zdrowy jest w stanie wymyślić taki patent, że: powołuje zespół, który półtora roku nad czymś pracuje, po czym obcina połączenia, ale i tak płaci za te połączenia, których nie realizuje. Ludzie w różnych małych miejscowościach mają problemy. Wierzchucin - Czersk - Laskowice to jest taki trójkąt bermudzki, tam już nic kompletnie nie jeździ. I ten podmiot organizuje taki chaos, a płaci za to dokładnie tyle samo - mówi poseł Piotr Król.

Piotr Król ogłosił także, że od czerwca bydgoszczanie będą jeździć pociągami wyprodukowanymi przez PESĘ.
Mówi minister Andrzej Adamczyk
Mówi poseł Piotr Król
Materiał Jolanty Fischer (Popołudnie z nami)
Konferencja prasowa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka/wideo: Janusz Wiertel/wideo: Janusz Wiertel
Konferencja prasowa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka/wideo: Janusz Wiertel

Wiadomości lokalne

2021-01-24, godz. 22:04 Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić! - Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek ... » więcej 2021-01-24, godz. 16:02 Świętujemy 76. rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej Uroczystości upamiętniające wyzwolenie Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej rozpoczęły się w niedzielę 24 stycznia o godz. 10. Kwiaty w imieniu Miasta złoży ... » więcej 2021-01-24, godz. 14:02 Uwaga kierowcy będzie ślisko! Najbardziej w nocy i nad ranem [wideo] Przed oblodzeniem ostrzegają ponownie centra zarządzania kryzysowego w naszym regionie. » więcej 2021-01-24, godz. 12:01 Stracili wszystko w pożarze, podtruli się tlenkiem węgla. Można im pomóc - Nie tak miał się zacząć ten 2021 rok - tak o swojej sytuacji mówi 3-osobowa rodzina z Torunia, która w wyniku pożaru straciła cały dobytek życia. Barbara i ... » więcej 2021-01-24, godz. 09:14 Maltretowane dziecko czuje się lepiej. Ma trafić do rodziny zastępczej 3-miesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala czuje się dobrze i prawdopodobnie jutro zostanie wypisany - przekaz ... » więcej 2021-01-23, godz. 18:12 Bydgoszcz. Groźny wypadek na ul. Inwalidów. Cztery osoby poszkodowane W sobotnie popołudnie (23.01.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy ul. Inwalidów. Cztery osoby pogotowie zabrało do szpitala. Trzeba będzie te ... » więcej 2021-01-23, godz. 15:21 Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie ... » więcej 2021-01-23, godz. 14:38 Pieką, grają, licytują - wszystko dla Celinki, która walczy o zdrowie i życie 23 stycznia przypadają pierwsze urodziny Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Z tej okazji w szubińskiej bibliotece zorganizowano kiermasz dobroczynny, z którego ... » więcej 2021-01-23, godz. 13:39 - Nadal brakuje szczepionek dla osób z grupy O - alarmuje prezydent Ryszard Brejza - Rozpoczynają się szczepienia osób z „grupy pierwszej”, a wciąż brakuje szczepionek dla osób z „grupy zero”, do której zostali zakwalifikowani pracownicy MOP ... » więcej 2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej
1234567