Środa, 05 maja 2021 r.   Imieniny: Ireny, Waldemara
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-22, 13:48 Michał Zaręba/Redakcja

100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Medal dla Polskiego Radia PiK

Jedna z nagród specjalnych trafiła do Polskiego Radia PiK. Fot. Ireneusz Sanger
Jedna z nagród specjalnych trafiła do Polskiego Radia PiK. Fot. Ireneusz Sanger
Oddać cząstkę siebie drugiej osobie – to główna myśl konferencji „Prawo humanitarne w 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża” zorganizowanej na UMK w Toruniu. Medal za wieloletnie wsparcie PCK otrzymało Polskie Radio PiK.
- Współczesne wyzwania humanitaryzmu czy związane z międzynarodowym prawem humanitarnym wiążą się na przykład z pomocą humanitarną, gdzie dostęp do tej pomocy jest utrudniony. Obserwujemy to w Syrii. Mimo że jest chęć się przeprowadzenia jakiejś akcji pomocy humanitarnej to dostęp czy akcja jest blokowana, bo czy to rząd czy rebelianci - ta nie państwowa strona konfliktu międzynarodowego się na to nie zgadza. Natomiast jeśli chodzi o wolontariuszy, to oczywiście dobrze jest krzewić znajomość prawa humanitarnego i te zasady humanitaryzmu, humanitarnego traktowania. To, moim zdaniem, powinno się odbywać może nawet od szkoły podstawowej, bo bardzo często to prawo jest naruszane, dlatego że ono po prostu nie jest znane - powiedziała prof. Agnieszka Szpak z Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego UMK.

- Najważniejsza myśl to jest oddać cząstkę siebie drugiej osobie. To jest wolontariat, pomoc innym, a także krzewienie idei pomocowych. Mamy takich, którzy działają u nas praktycznie od szkoły podstawowej poprzez szkołę średnią i przychodzą jako dorośli wolontariusze i pragną dalej pomagać - powiedziała Mariola Chełkowska, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Toruniu.

Jedna z nagród specjalnych trafiła do Polskiego Radia PiK.

- Jesteście z nami od zawsze, towarzyszycie nam i staracie się pomóc pokazywać czym zajmuje się Polski Czerwony Krzyż - dodała Mariola Chełkowska.
100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Medal dla Polskiego Radia PiK (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2021-05-05, godz. 20:08 Wspierają polskie ośrodki na wschodzie. Bractwo Inflanckie świętuje 20-lecie Na Zamku Bierzgłowskim odbyła się uroczystość 20-lecia Bractwa Inflanckiego w Bydgoszczy. Organizacja o charakterze turystyczno-historycznym pielęgnuje więzi ... » więcej 2021-05-05, godz. 18:16 Rodziny zmarłych na COVID-19 kontra szpital w Toruniu: śledztwo umorzone Prokuratura Regionalna w Gdańsku umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - ustaliło Polskie Radi ... » więcej 2021-05-05, godz. 15:18 Znęcał się, a w końcu pobił na śmierć. 25 lat więzienia dla zabójcy małego Tomka Sąd Okręgowy w Toruniu wydał w środę wyrok w głośnej sprawie z 2017 roku. Skazał zabójcę trzylatka na 25 lat więzienia. » więcej 2021-05-05, godz. 13:30 Winny wyzywania Niemców po pijanemu w Toruniu. Wyrok w zawieszeniu 18-letni torunianin winny znieważenia cudzoziemców na tle narodowościowym. Krzyczał do pokrzywdzonych „Naziści! Hitlerowcy!”. Był pijany. W środę Mikołaj K. u ... » więcej 2021-05-05, godz. 12:32 Żelazny miecz tkacki i nie tylko. Co jeszcze znaleźli archeolodzy? Wdecki Park Krajobrazowy podsumował sezon badań archeologicznych. Prace badawcze prowadzone były na terenie odkrytej osady ludzkiej sprzed prawie 2000 tys. la ... » więcej 2021-05-05, godz. 11:18 Do Myślęcinka na szczepienie. Drugi punkt szczepień masowych w Bydgoszczy [zdjęcia] 1200 osób dziennie może się szczepić w nowo otwartym punkcie szczepień powszechnych w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym. » więcej 2021-05-05, godz. 09:16 Maciej Konieczny: To było ważne głosowanie dla Polski i Europy Poseł Maciej Konieczny — współzałożyciel i członek Zarządu Krajowego partii Razem, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że fundusz odbud ... » więcej 2021-05-05, godz. 07:46 Drugi punkt szczepień masowych w Bydgoszczy: BCTW Myślęcinek Od środy, 5 maja zaczął działać drugi w Bydgoszczy - po Fordonie - punkt szczepień powszechnych. Punkt jest zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawie ... » więcej 2021-05-05, godz. 06:50 Bydgoszcz jest rozkopana przez „Wodociągi". Kiedy zakończą się prace? Na kilku ulicach Bydgoszczy życie mieszkańców i kierowców utrudniają przedłużające się prace wodociągowe. Kiedy wreszcie znikną wykopy i hałasy? » więcej 2021-05-04, godz. 20:19 Łąki kwietne i hotele dla owadów powstaną na bydgoskim Czyżkówku Miasto Bydgoszcz włącza się w program ochrony pszczół. W ramach projektu BeePathNet powstaną ule i łąki kwietne. Tereny na ten cel przeznaczyła m.in. spółka M ... » więcej
1234567