Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-08-23, 15:48 Robert Erdmann

Mikołaj Bogdanowicz podziękował walczącym ze skutkami nawałnicy

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł PiS Piotr Król otworzyli wyremontowany budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Tucholi. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł PiS Piotr Król otworzyli wyremontowany budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Tucholi. Fot. Lech Przybyliński
Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sesji Rady Powiatu TucholskiegoFot. Lech Przybyliński
Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w sesji Rady Powiatu TucholskiegoFot. Lech Przybyliński
Wojsko pomaga w usuwaniu skutków nawałnicy w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojsko pomaga w usuwaniu skutków nawałnicy w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z wizytą u strażaków OSP w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z wizytą u strażaków OSP w Raciążu. Fot. Lech Przybyliński
24 sierpnia poznamy szczegóły dotyczące pomocy kujawsko-pomorskim rolnikom, których uprawy i gospodarstwa ucierpiały w wyniku nawałnicy - zapowiedział to w Tucholi wojewoda kujawsko-pomorski.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dziękował mieszkańcom, strażakom i samorządowcom za działania podczas zagrożenia żywiołem.

Bohaterami pierwszych godzin walki ze skutkami nawałnicy byli właśnie mieszkańcy i strażacy - zarówno zawodowi oraz ochotnicy, jak choćby Michał Wałdoch, strażak-ochotnik z Raciąża.

Spotkanie ze strażakami było jednym z punktów wizyty wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w powiecie tucholskim. Przedstawiciel rządu wziął też udział w sesji Rady Powiatu Tucholskiego, przekazał promesy MSWiA na odbudowę dróg zniszczonych w 2012 r.

Jednak to nie tamten żywioł, ale skutki ostatniej nawałnicy skupiły uwagę wszystkich. Wojewoda zadeklarował, że pieniądze na odbudowę domów są. W niektórych przypadkach, gdy zniszczenia są wielkie, może jednak zabraknąć czasu przed zimą. Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział pomoc rządu dla rolników.

"O tym, jak wyglądała noc z nawałnicą w powiecie tucholskim obrazują wydarzenia związane z tamtejszym szpitalem" - mówił starosta tucholski, Michał Mróz.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski dementował z kolei informacje, jakoby część mieszkańców próbowała wykorzystać dramat dla zarobku.

Obecny na miejscu poseł PiS Piotr Król zadeklarował pomoc w zakupie wyprawek szkolnych.

Wcześniej w Tucholi wojewoda oraz poseł otworzyli wyremontowany Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny. Jak podkreślali to zasługa posła Tomasza Latosa. "Przed remontem obiekt nie był w najlepszym stanie" - mówią pracownicy wyremontowanej instytucji.
W trakcie wizyty w Tucholi, Mikołaj Bogdanowicz podziękował walczącym ze skutkami nawałnicy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-08-19, godz. 17:40 Zaginął Mateusz Śledź z Gutowca. Nie ma go w domu już od tygodnia Policjanci z Tucholi poszukują 20-letniego mieszkańca Gutowca, który w sobotę (13 sierpnia) w godzinach wieczornych wyjechał na koncert do Śliwic i do chwili… » więcej 2022-08-19, godz. 16:20 180 km na rowerze, 4 km w wodzie i 42 km w biegu. To będzie weekend mocy! To jedna z najważniejszych imprez triathlonowych w kraju. Weekend w Bydgoszczy upłynie pod znakiem Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska. Uczestnicy zawodów… » więcej 2022-08-19, godz. 14:20 W ten weekend wszystkie drogi prowadzą do Gruczna. Na 16. Festiwal Smaku [program] Ta impreza to wielka gratka dla smakoszy, ale nie tylko, bo oprócz wystawców regionalnej żywności przygotowano również inne atrakcje. W sobotę (20 sierpnia)… » więcej 2022-08-19, godz. 09:35 Dzieciom z półkolonii odebrało mowę na zajęciach teatralnych! [wideo] Czy świat bez słów jest możliwy? Sprawdzają to najmłodsi mieszkańcy Ciechocinka, którzy uczestniczą w półkoloniach artystycznych w Miejskim Centrum… » więcej 2022-08-18, godz. 21:28 Siostrzeństwo to motyw główny. Zbliża się festiwal „Lato Wolnej Miłości" Dyskusje, warsztaty, wydarzenia kulturalne - to wszystko złoży się na festiwal „Lato Wolnej Miłości', który po raz czwarty odbędzie się w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-18, godz. 20:40 Historia muralami pisana. Tak będzie w Starym Fordonie, ale najpierw konkurs Cztery murale mają do końca przyszłego roku pokryć zewnętrzne mury Aresztu Śledczego w bydgoskim Starym Fordonie. Miejscowi społecznicy robią wszystko… » więcej 2022-08-18, godz. 19:25 Coraz bliżej do modernizacji instalacji Remondisu przy ul. Inwalidów. Smród zniknie Spółka Remondis Bydgoszcz złożyła wniosek o pozwolenie na budowę w związku z modernizacją i hermetyzacją instalacji do mechaniczno - biologicznego przetwarzania… » więcej 2022-08-18, godz. 17:43 Czy dwa przystanki kolejowe w Bydgoszczy będą miały nowe nazwy? O zmianę nazw przystanków pytał prezydenta miasta w interpelacji radny PiS Jarosław Wenderlich. Chodzi m.in. o fordoński przystanek „Bydgoszcz Akademia'… » więcej 2022-08-18, godz. 17:00 Mieszkańcy gm. Dobrcz w tym roku nie doczekają się tradycyjnych dożynek Trwa spór o dożynki w Dobrczu. Choć już wiadomo, że ze względu na napięty budżet, pandemię i ukraińskich gości impreza w tym roku się nie odbędzie… » więcej 2022-08-18, godz. 16:18 Pomoc wciąż potrzebna i ważne, by pomagać mądrze [wideo] Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy - mówią wolontariusze i apelują do bydgoszczan o dalsze wsparcie. Przypominają, że za kilka dni od wybuchu wojny… » więcej
1234567