Poniedziałek, 06 lutego 2023 r.   Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawła
Polskie Radio PiK » Region
2023-01-24, 15:47 Tomasz Kaźmierski/Redakcja

Żeby dziadków nikt nie oszukał! Policyjna akcja dla seniorów i wnuków [zdjęcia, wideo]

W Komendzie Miejskiej w Bydgoszczy podsumowano akcję „Dzień bezpieczeństwa z dziadkami”. Fot. Tomasz Kaźmierski
W Komendzie Miejskiej w Bydgoszczy podsumowano akcję „Dzień bezpieczeństwa z dziadkami”. Fot. Tomasz Kaźmierski
W Komendzie Miejskiej w Bydgoszczy podsumowano akcję „Dzień bezpieczeństwa z dziadkami”. Polegała ona na tym, by wnuczęta i dziadkowie wspólnie obejrzeli policyjny spot poświęcony oszustwom „na policjanta” i udokumentowali to wspólnym zdjęciem.
Rodzinom wręczono drobne upominki i słodycze. W programie znalazły się: pokaz zdejmowania odcisków palców, spotkanie z policyjną maskotką Polfinkiem, przypomnienie zasad pierwszej pomocy i zwiedzanie komendy. Policjanci zapowiadają, że przygotują kolejne tego typu akcje.

– Chodziło nam o to, żeby dzieci, wnuki spotkały się ze swoimi dziadkami, babciami i pokazały im nasz profilaktyczny spot, który jakiś czas temu nakręciliśmy, a który przestrzega przed oszustwami seniorów m.in. na tak zwanego „policjanta", „lekarza" – mówi mł. asp. Przemysław Radoszewski z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
– Mamy takie doświadczenie, że jednak ten młody człowiek jest bardziej wszechstronny, jeżeli chodzi o poruszanie się w sieci internetowej, jest w niej w stanie odnaleźć różne interesujące informacje. Chcieliśmy więc połączyć doświadczenie seniora i umiejętności, kompetencje internetowe młodych ludzi, którzy w sieci mogą szybciej znaleźć treści chroniące seniora przed jakimiś nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności (...).

Więcej w relacji Tomasza Kaźmierskiego.
Relacja Tomasza Kaźmierskiego (Popołudnie z nami)
Dzieci poznawały pracę policjantów, np. daktyloskopię. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Region

2023-02-05, godz. 22:14 Tragedia w powiecie wąbrzeskim. Nie żyje półroczne dziecko Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności śmierci 6-miesięcznego dziecka. Do tragedii doszło w niedzielę (5 lutego) po południu we wsi Wronie… » więcej 2023-02-05, godz. 18:45 Historyczny pomnik i uroczystość. Jubileusz 100-lecia TMMB [wideo, zdjęcia] Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy świętuje 100-lecie istnienia. Z tej okazji przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Seminaryjnej… » więcej 2023-02-05, godz. 17:15 Obory: uroczystość 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego [zdjęcia] W Oborach w powiecie golubsko-dobrzyńskim odbyły się uroczystości z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Odprawiona została uroczysta msza… » więcej 2023-02-05, godz. 14:15 Budowa mostów nad Brdą: zmiany drogowe chwilowo odwołane![aktualizacja] ZDMiKP zapowiadał od poniedziałku (6 lutego) zmiany w organizacji ruchu przy budowanych mostach nad Brdą, jednak ostatni komunikat drogowców odwołuje wszystkie… » więcej 2023-02-05, godz. 10:30 Tak się zmienia dworzec we Włocławku. Peronu numer 1 i toru już nie ma [zdjęcia] Rozpoczęła się rewitalizacja stacji Włocławek. Rozebrano peron nr 1 wraz z torem. Z nowej, wyższej konstrukcji podróżni łatwiej wsiądą do pociągów… » więcej 2023-02-05, godz. 08:25 Za te słowa politycy Solidarnej Polski potępiają Radosława Sikorskiego: „Wstyd" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska i Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski skrytykowali w Grudziądzu europosła Radosława Sikorskiego za… » więcej 2023-02-05, godz. 07:00 Pod toruńskim kościołem odbywa się zbiórka krwi dla chorego Witusia W niedzielę (5 lutego) w godz. 9-14 przy kościele św. Antoniego w Toruniu będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego… » więcej 2023-02-04, godz. 19:15 Pogoda dla Kujaw i Pomorza: duży mróz, zachmurzenie, opady śniegu Region znajduje się w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum przesunie się znad południowej Skandynawii nad zachodnią Polskę. Pozostaniemy w powietrzu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:10 W Światowym Dniu Walki z Rakiem warto zajrzeć do tabeli bezpłatnych badań! 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, w którym możemy wyrazić symbolicznie solidarność z chorymi i pomyśleć, na własny użytek, o profilaktyce… » więcej 2023-02-04, godz. 14:45 Z Barbarki znikają stare, bardzo słabe drzewa. Ich miejsce zajmą młodziki W połowie lutego rozpocznie się wycinka kilkudziesięciu sosen na toruńskiej Barbarce. Drzewa mają ponad 180 lat, ale są słabe i zagrażają bezpieczeństwu… » więcej
1234567