Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2022-11-23, 14:54 Agata Raczek/Redakcja

Za swoją służbę otrzymali odznaczenia. Strażacy z regionu wyróżnieni na uroczystym apelu [wideo]

W uroczystości wzięło udział wielu strażaków z regionu/fot. Agata Raczek
W uroczystości wzięło udział wielu strażaków z regionu/fot. Agata Raczek
Medale, które otrzymali zasłużeni strażacy/fot. Agata Raczek
Medale, które otrzymali zasłużeni strażacy/fot. Agata Raczek
Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i druhowie OSP otrzymali w środę medale, odznaki i awanse na wyższe stopnie służbowe. W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem wyróżnionych strażaków.
– Jesteśmy dumni, mogąc być dzisiaj z wami. Jest to z państwa strony wyraz szacunku, jaki okazujecie Państwowej Straży Pożarnej, która przez ostatnie 30 lat stała się najlepszą formacją ratowniczą w kraju, a nawet w Europie – powiedział kujawsko-pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Kaczmarek.

Odznaczenia, medale, awanse i dyplomy otrzymało łącznie 165 strażaków z regionu. Wręczał je wicewojewoda Radosław Kempiński przy asyście nadbrygadiera Kaczmarka.

– Otrzymałem złoty medal za długoletnią służbę. To wyróżnienie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale też niejako ukoronowaniem mojej 32-letniej pracy – stwierdził brygadier Dariusz Kołodziejski. – Tego typu uroczystości niewątpliwie są dla nas motywacją do bardziej systematycznej i pilnej pracy – dodał.
Materiał przygotowała Agata Raczek
Materiał przygotowała Agata Raczek

Wiadomości lokalne

2022-12-04, godz. 21:00 Akcja „Ciepło serca w słoiku". Sprawdźcie, gdzie można przynosić dary! Bydgoszczanie po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym i dzieciom z domów dziecka. Trwa akcja „Ciepło serca w słoiku'. Jej organizatorzy chcą przygotować paczki… » więcej 2022-12-04, godz. 20:14 Jadą z pomocą na Ukrainę, zbierają dary. „Ludzie tam stracili wszystko!” [wideo] Fundacja Polska z Bydgoszczy przygotowuje kolejny konwój na Ukrainę. - Jedziemy tam, gdzie najbardziej Rosjanie atakują. Ludzie żyją tam w dramatycznych warunkach… » więcej 2022-12-04, godz. 19:02 Za walkę o wolną Polskę trafiały do więzień. Izba pamięci w Fordonie [wideo] Mroczny klimat celi, w której w czasach stalinowskich więziono działaczki ruchów niepodległościowych można poczuć w Izbie Pamięci otwartej w niedzielę… » więcej 2022-12-04, godz. 18:32 Palisz w domu węglem albo drewnem? Odwiedzą cię społeczni ekodoradcy Ekodoradcy będą docierać do osób potrzebujących wsparcia w wymianie ogrzewania w Toruniu. To jedno z założeń antysmogowego projektu „Społeczni ekod… » więcej 2022-12-04, godz. 17:28 Uczyli się udzielać pomocy na polu walki. Terytorialsi wyszkolili 400 ratowników Ostatnią tegoroczną edycję kursu Combat Lifesaver - Ratownika Pola Walki realizowało w minionym tygodniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu… » więcej 2022-12-04, godz. 12:13 Marznące opady, na drogach zrobi się bardzo ślisko! Meteorolodzy ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź w północnej części województwa. » więcej 2022-12-04, godz. 10:42 Płonął dom w podbydgoskim Borównie. Z pożarem walczyło siedem zastępów Kilka minut po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę, straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w podbydgoskim Borównie. Mieszkająca… » więcej 2022-12-03, godz. 22:00 Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w obchodach 31-lecia Radia Maryja - Radio Maryja od 31 lat niesie otuchę, wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 31. rocznicy… » więcej 2022-12-03, godz. 21:35 Kajko i Kokosz przejęli zamek krzyżacki w Toruniu! Dla chętnych Szkoła Latania Zjazd tyrolką, interaktywne instalacje, wystawa komiksu - od soboty w Toruniu na ruinach zamku krzyżackiego rządzą Kajko i Kokosz, bohaterowie komiksu Janusza… » więcej 2022-12-03, godz. 20:20 Tragedia w Grudziądzu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, która zatruła się czadem Przykre informacje napłynęły z Grudziądza. W wyniku zatrucia czadem zmarła 8-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce w domu wielorodzinnym na ulicy … » więcej
1234567