Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2022-11-21, 11:15 Redakcja/Michał Zaręba

Wóz kradziony, kierowca z zakazem prowadzenia. Pościg jak z filmu [wideo]

Na wysokości ul. Olimpijskiej w Toruniu policjanc byli blisko zatrzymania uciekiniera, ale ten wyminął blokujące go radiowozy i ruszył chodnikiem/fot. materiały policji
Na wysokości ul. Olimpijskiej w Toruniu policjanc byli blisko zatrzymania uciekiniera, ale ten wyminął blokujące go radiowozy i ruszył chodnikiem/fot. materiały policji
Szalona ucieczka w okolicach Torunia zakończyła się zatrzymaniem 41-latka. Jak się okazało, kierowca jechał kradzionym samochodem, a sam miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.
Około godz. 11.30 kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie, na jednej z polnych dróg w okolicach Lubicza Dolnego, zauważyli zaparkowanego forda focusa. Kiedy podjechali bliżej zauważyli w środku siedzącego mężczyznę. - Na widok funkcjonariuszy odwrócił głowę i zaczął udawać, że czegoś szuka. To wydało się kryminalnym podejrzane, więc postanowili podejść do pojazdu – relacjonuje st. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - Jeden z funkcjonariuszy zapukał w szybę i pokazał legitymację. Wtedy kierowca gwałtownie ruszył.

Policjanci rozpoczęli pościg za szybko odjeżdżającym samochodem. - Podczas szaleńczej ucieczki, w stronę centrum Torunia, kierowca wielokrotnie zignorował polecenia do zatrzymania pojazdu. Podczas ucieczki popełniał szereg wykroczeń i spowodował duże niebezpieczeństwo dla pieszych i innych pojazdów – informuje policjant. - Do pościgu za autem ruszyły również oznakowane radiowozy z policjantami z komisariatu na Rubinkowie i oddziału prewencji policji w Bydgoszczy. Auto wjechało do Torunia Szosą Lubicką. Na wysokości ul. Olimpijskiej policjanci byli blisko zatrzymania uciekiniera, ale ten wyminął blokujące go radiowozy i ruszył chodnikiem wzdłuż ul. Olimpijskiej. Po przejechaniu kilkuset metrów wjechał w las i nie mógł już kontynuować jazdy.

Wtedy mężczyzna wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów mundurowi dogonili go i obezwładnili. - Okazało się, że 41-latek jest dobrze znany policjantom. Wcześniej był karany miedzy innymi za udział w obrocie narkotykami i niestosowanie się do wyroku sądu – informuje st. asp. Chrostowski. - Jak się okazało - samochód, którym się poruszał, został skradziony na terenie Niemiec. Ponadto kierowca miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 41-latek trafił za kraty.

Mężczyźnie postawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli, paserstwa oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla pieszych, którzy znajdowali się na chodniku i przejściu dla pieszych. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Mówi asp. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji
Policyjny pościg za uciekającym 41-latkiem/wideo: materiały policji

Wiadomości lokalne

2022-12-04, godz. 21:00 Akcja „Ciepło serca w słoiku". Sprawdźcie, gdzie można przynosić dary! Bydgoszczanie po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym i dzieciom z domów dziecka. Trwa akcja „Ciepło serca w słoiku'. Jej organizatorzy chcą przygotować paczki… » więcej 2022-12-04, godz. 20:14 Jadą z pomocą na Ukrainę, zbierają dary. „Ludzie tam stracili wszystko!” [wideo] Fundacja Polska z Bydgoszczy przygotowuje kolejny konwój na Ukrainę. - Jedziemy tam, gdzie najbardziej Rosjanie atakują. Ludzie żyją tam w dramatycznych warunkach… » więcej 2022-12-04, godz. 19:02 Za walkę o wolną Polskę trafiały do więzień. Izba pamięci w Fordonie [wideo] Mroczny klimat celi, w której w czasach stalinowskich więziono działaczki ruchów niepodległościowych można poczuć w Izbie Pamięci otwartej w niedzielę… » więcej 2022-12-04, godz. 18:32 Palisz w domu węglem albo drewnem? Odwiedzą cię społeczni ekodoradcy Ekodoradcy będą docierać do osób potrzebujących wsparcia w wymianie ogrzewania w Toruniu. To jedno z założeń antysmogowego projektu „Społeczni ekod… » więcej 2022-12-04, godz. 17:28 Uczyli się udzielać pomocy na polu walki. Terytorialsi wyszkolili 400 ratowników Ostatnią tegoroczną edycję kursu Combat Lifesaver - Ratownika Pola Walki realizowało w minionym tygodniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu… » więcej 2022-12-04, godz. 12:13 Marznące opady, na drogach zrobi się bardzo ślisko! Meteorolodzy ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź w północnej części województwa. » więcej 2022-12-04, godz. 10:42 Płonął dom w podbydgoskim Borównie. Z pożarem walczyło siedem zastępów Kilka minut po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę, straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w podbydgoskim Borównie. Mieszkająca… » więcej 2022-12-03, godz. 22:00 Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w obchodach 31-lecia Radia Maryja - Radio Maryja od 31 lat niesie otuchę, wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 31. rocznicy… » więcej 2022-12-03, godz. 21:35 Kajko i Kokosz przejęli zamek krzyżacki w Toruniu! Dla chętnych Szkoła Latania Zjazd tyrolką, interaktywne instalacje, wystawa komiksu - od soboty w Toruniu na ruinach zamku krzyżackiego rządzą Kajko i Kokosz, bohaterowie komiksu Janusza… » więcej 2022-12-03, godz. 20:20 Tragedia w Grudziądzu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, która zatruła się czadem Przykre informacje napłynęły z Grudziądza. W wyniku zatrucia czadem zmarła 8-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce w domu wielorodzinnym na ulicy … » więcej
1234567