Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2021-06-09, 13:16 Katarzyna Bogucka/Redakcja

Taniej i wygodniej dla turystów. Karta ułatwi zwiedzanie Bydgoszczy

Bydgoszcz jeszcze szerzej otwiera drzwi dla turystów, wprowadzając Bydgoską Kartę Turysty/fot. Katarzyna Bogucka
Bydgoszcz jeszcze szerzej otwiera drzwi dla turystów, wprowadzając Bydgoską Kartę Turysty/fot. Katarzyna Bogucka
Bydgoszcz jeszcze szerzej otwiera drzwi dla turystów, wprowadzając Bydgoską Kartę Turysty/fot. Katarzyna Bogucka
Bydgoszcz jeszcze szerzej otwiera drzwi dla turystów, wprowadzając Bydgoską Kartę Turysty/fot. Katarzyna Bogucka
Bydgoszcz jeszcze szerzej otwiera drzwi dla turystów - i to dosłownie - bo właśnie zaczęła działać Bydgoska Karta Turysty, która ułatwi gościom skorzystanie z najciekawszych miejskich atrakcji: za darmo, bądź za półdarmo.
- Dołączyliśmy tym samym do nielicznego grona miast witających w ten sposób przyjezdnych - podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Bydgoska Karta Turysty to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, ułatwiając im zwiedzanie - dodaje.

Turysta, kupując pakiet w ramach Bydgoskiej Karty Turysty, ponosi jednorazowy koszt i otrzymuje bezpłatne wejścia do wielu obiektów oraz pakiet zniżek. Na razie wprowadzone zostały dwa pakiety.

PAKIET ZWIEDZANIE
Zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych (obecnie 18 atrakcji). Obejmuje: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym, wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki: do restauracji i kawiarni (obecnie 11 obiektów), na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej, zabiegi spa w hotelu Bohema, korzystanie z Wakeparku oraz zwiedzanie z przewodnikiem z visite.pl.
Cena takiego pakietu to:
24 h: normalny – 49 zł, ulgowy – 39 zł
48 h: normalny – 69 zł, ulgowy – 59 zł

PAKIET POWITALNY
Powstał z myślą o osobach korzystających z bydgoskiej bazy noclegowej. W dziewięciu hotelach partnerskich otrzymają specjalny kod, dzięki któremu będzie można pobrać bezpłatny pakiet. Zawiera on: 1 bezpłatne wejście do Muzeum Wodociągów (Hala Pomp), zniżki do innych muzeów oraz na rejs po Brdzie i zwiedzanie z visite.pl.

- Karta turysty jest kartą wirtualną. To przede wszystkim wygoda dla turystów, bo nie muszą nosić przy sobie dodatkowego kawałka plastiku, wszystko jest w telefonie. Ale dzięki temu też będziemy wiedzieli jakie miejsca odwiedzają i wzrośnie nasza świadomość na temat tego, jak kształtuje się ten ruch turystyczny w Bydgoszczy – mówi dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: karta.visitbydgoszcz.pl.
Mówią prezydent Rafał Bruski i Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji

Dla rodziny

2021-06-18, godz. 13:16 Ochotnikom dają worki, rękawiczki i upominki. Wielkie sprzątanie gminy Koronowo Weekend pod znakiem porządków. Rozpoczęła się druga edycja akcji „SprzątaMY Gminę Koronowo - Czysta Gmina na Wakacje'. Może się do niej włączyć każdy. » więcej 2021-06-18, godz. 09:10 Zwiedzaj Szlak Piastowski z Królową Jadwigą. Weekend w Inowrocławiu „Weekend Na Szlaku Piastowskim' rozpocznie się w sobotę (19 czerwca) w Inowrocławiu. » więcej 2021-06-17, godz. 19:15 Ponad 6,5 tys. osób skorzystało już z pomocy medycznej dzięki Teleplatformie Pierwszego Kontaktu Teleplatforma Pierwszego Kontaktu funkcjonuje od poniedziałku do piątku, od 18.00 do 8.00 rano kolejnego dnia, czyli po godzinach pracy poradni Podstawowej Op ... » więcej 2021-06-17, godz. 08:59 Dziewczynka z herbacianych pól ratuje mamę. Premiera w Teatrze Kameralnym „Dziewczynka z herbacianych pól' to sztuka oparta na balijskich opowieściach. Jej premierę w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy przygotowuje reżyser i adaptator ... » więcej 2021-06-16, godz. 20:12 Susza i powódź: 220 prac wpłynęło na bydgoski konkurs [lista zwycięzców i ich dzieła] Konkurs „Zatrzymajmy suszę i powodzie!' rozstrzygnięty! - Wpłynęło aż 220 prac. Jurorzy byli tak zachwyceni, że w młodszej kategorii oprócz głównych nagród pr ... » więcej 2021-06-15, godz. 19:35 „Basia” i „Zosia” zabiorą w rejs po Wiśle w Grudziądzu Dwa turystyczne statki zaprezentowano w Grudziądzu. Jak podkreślił prezydent Maciej Glamowski w ten sposób miasto otwiera się na królową polskich rzek. » więcej 2021-06-15, godz. 14:31 „Powiat dobrych ludzi” zachęca do oddawania krwi. Zbiórki przez całe wakacje Rozpoczęła się kampania „Powiat dobrych ludzi' promująca honorowe krwiodawstwo. - To pierwsza akcja na tak dużą skalę w naszym powiecie - mówił Marek Olszewsk ... » więcej 2021-06-11, godz. 17:16 Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Cierpicach ma 100 lat! [wideo, zdjęcia] Kapsułę czasu zakopali dziś (11.06.) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach z okazji jubileuszu 100-lecia placówki. Wśród znanyc ... » więcej 2021-06-10, godz. 21:00 Rezerwat cisów w Wierzchlesie jest zamknięty od dwóch lat. Drzewa obumierają Dlaczego nie można zwiedzać rezerwatu przyrody Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, w powiecie tucholskim? Okazuje się, że cisowy zakąt ... » więcej 2021-06-09, godz. 15:36 Nie chcą siedzieć sami w domach, bez ludzi. Ich uniwersytet ma już 14 lat [zdjęcia] Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy skończył 14 lat. Urodziny odbyły się w malowniczym ogrodzie botanicznym UKW, gdzie zgromadziło się kil ... » więcej
1234567