Wtorek, 30 listopada 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstanteg
Polskie Radio PiK » PiKtogramy
ogłoszenie własne wydawcy

Ludzkim głosem o zwierzętach

Jak zbliżyć się do natury? Odpowiedzi szukamy w poradniku "Ludzkim głosem o zwierzętach".

W każdy piątek ok godz. 11.20 zaprasza Małgorzata Burchardt.

26 listopada 2021

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Czy pies lubi chodzić na smyczy? A jeśli, to czy nie będzie ciągnąć? Jak nauczyć naszego pupila przy nodze? Z dr Dominiką Guldą - asystentem naukowym w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psim behawiorystą rozmawia Małgorzata Burchardt.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 26 listopada 2021

19 listopada 2021

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Nasze pupile - jak my - również się starzeją... Jak rozpoznać ten upływ wieku? Jak postępować, by podeszły wiek był dla naszych czworonogów możliwie najmniej uciążliwy? Jak wspierać je w jesieni ich życia?O tym Małgorzata Burchardt rozmawia z dr Dominiką Guldą - asystentem naukowym w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psim behawiorystą.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 19 listopada 2021

12 listopada 2021

Fot. ilustracyjne/freepik.com
Fot. ilustracyjne/freepik.com
Nasze psiaki potrafią wykorzystywać tzw. „żebrzący wzrok”, a my często im ulegamy. W takiej sytuacji nietrudno o nadwagę naszego pupila... Jak ją rozpoznać? Jak reagować? O tym Małgorzata Burchardt rozmawia z dr Dominiką Guldą - asystentem naukowym w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psim behawiorystą.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 12 listopada 2021

5 listopada 2021

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Który z naszych pupili nie lubi być przez nas chwalony, rozpieszczany czy nagradzany?! I kogo z nas nie cieszy wyraz oczu zwierzaka w tym momencie? Czy wiemy jednak jak go nagradzać i kiedy? O tym mówi dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 5 listopada 2021

29 października 2021

Fot. ilustacyjne/pixabay.com
Fot. ilustacyjne/pixabay.com
Zabawa w szarpanie oparta jest na naturalnych instynktach psa i na rywalizacji. Istotnie, nasz pupil tak łatwo nie daje za wygraną. Niektórzy z właścicieli psów unikają jednak zabawy przy użyciu „szarpaka” twierdząc, że wyzwala u zwierzęcia niepotrzebną agresję. Czy mają rację? Z odpowiedzią spieszy dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 29 października 2021

22 października 2021

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Jesień sypnęła grzybami, zatem... bierzemy koszyk albo wiaderko, nożyk i... psa? No właśnie! Czy powinniśmy zabierać naszego pupila do lasu? Jeśli decydujemy się zabrać psiaka na grzybobranie, na co musimy zwrócić uwagę? Czego unikać? Z dobrymi radami spieszy dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 22 października 2021

15 października 2021

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Jesień, a zatem i często deszczowa aura... Jednak z pieskiem na spacer wyjść trzeba! Niektóre zwierzaki źle się czują w deszczu, inne uwielbiają przechadzkę „na mokrą” i... kałuże! Dlaczego psy lubią pić wodę z kałuży, a czasami wziąć taką „błotną kąpiel”? Czy to im nie zaszkodzi? Z odpowiedzią spieszy dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 15 października 2021

8 października 2021

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Jesienna aura potrafi wpłynąć na nastrój ludzi. Chandra o tej porze roku nikogo nie dziwi! Czy jesień może udzielić się również przygaszonym nastrojem u psów? Jak pomóc naszym pupilom, których dopadła „psia chandra”? O tym mówi dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 8 października 2021

1 października 2021

Fot. ilustracyjnie/pixabay.com
Fot. ilustracyjnie/pixabay.com
Jesienna aura, zmienna i kontrastowa aurą może być uciążliwa dla naszych piesków, a tym samym dla właścicieli... Nasz pupil coś „złapie”, a my od niego ...i odwrotnie! Jak rozpoznać przeziębienie u psa? Jak jemu pomóc? Czy pieska należy „ubierać”? O tym mówi dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Ludzkim głosem o zwierzętach z 1 października 2021

24 września 2021

Pixabay.com
Pixabay.com
Mówi dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta.
Polskie Radio PiK - Zwierzaki z 24.09.2021
1234567