Środa, 19 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Polskie Radio PiK » Biznes
2018-11-13, 16:45 Tatiana Adonis

Warsztaty, seminaria i szkolenia. Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Fot. Tatiana Adonis
Fot. Tatiana Adonis
Jak napisać CV, które zainteresuje pracodawcę? Tego uczyła się młodzież w Zespole Szkół dla Dorosłych w Bydgoszczy.
Warsztaty odbyły się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Do 18 listopada na Kujawach i Pomorzu zaplanowano w związku z tym ponad 50 wydarzeń - szkoleń, warsztatów i seminariów. Oficjalnie Tydzień Przedsiębiorczości w regionie zainauguruje dziś po południu (17:00) konferencja pod hasłem "Start-Up Bydgoszcz!".

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to przedsięwzięcie, które w tym samym czasie odbywa się w 170 krajach na całym świecie. Jego organizatorzy chcą promować przedsiębiorczość i kreatywność. Wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości adresowane są do różnych grup. Mówi Maciej Górecki z Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W Zespole Szkół dla Dorosłych w Bydgoszczy młodzi ludzie dowiedzieli się jak powinno wyglądać i co powinno zawierać dobre CV.

- Jedna z ważniejszych zasad - lepiej nie naciągać faktów i nie koloryzować - mówi Marcin Błażkow z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

W naszym regionie konferencje, targi i spotkania w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będą organizowane m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Brodnicy czy Nakle. Szczegóły na www.tydzienprzedsiębiorczosci.pl.
Relacja Tatiany Adonis

Biznes

2018-12-18, godz. 15:00 W podwłocławskim Machnaczu produkować będą rowery Portugalski koncern RTE wybuduje swój zakład w Machnaczu. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała spółce decyzję o wsparciu tego projektu inwestycyjnego. » więcej 2018-12-17, godz. 16:57 Za miliard złotych wyprodukują drony dla wojska! Poseł Bartosz Kownacki ujawnił, że Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy podpisały kontrakt z Ministerstwem Obrony Narodowej na produkcję bezzałogowców. » więcej 2018-12-17, godz. 15:00 Świąteczne przelewy warto zaplanować wcześniej W nadchodzącym okresie świąteczno-sylwestrowym banki będą pracowały w innym trybie niż standardowy, dlatego świąteczne przelewy warto zaplanować wcześniej - p ... » więcej 2018-12-13, godz. 17:26 Sześć półek do suszenia sklejek. Nowocześnie w bydgoskim zakładzie Bydgoskie Zakłady Sklejek uruchomiły pierwszą w Polsce 6-półkową suszarnię. To duża inwestycja, dzięki której przed firmą otwierają się nowe możliwości. » więcej 2018-12-13, godz. 13:00 Czy Tuchola doczeka się w końcu obwodnicy? Jest zielone światło dla budowy obwodnicy Tucholi. Oddział Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wydał decyzję środowiskową dla tej inwestycji. » więcej 2018-12-12, godz. 16:03 Ardanowski: będzie dymisja osoby, która zgodziła się na import świń z Litwy ze strefy czerwonej Osoba, która zgodziła się na import tuczników z Litwy z tzw. strefy czerwonej będzie zwolniona - zapowiedział w środę podczas rozmów z protestującymi rolnikam ... » więcej 2018-12-11, godz. 06:05 O ekonomii społecznej na konferencji "Więcej niż biznes" Robienie biznesu można połączyć z aktywizacją ludzi - którzy będą 'paliwem' do dalszego rozwoju firmy. To jedno z założeń ekonomii społecznej. » więcej 2018-12-10, godz. 17:42 Minister Ardanowski zapowiada kontrole na rynku mięsnym. Chce pomóc rolnikom Inspekcja Sanitarna rozpoczyna zmasowane kontrole mięsa i świń importowanych do Polski. To jedno z działań mających wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mięsn ... » więcej 2018-12-08, godz. 10:42 Bydgoski Nitro-Chem osiągnął kompromis z Polską Grupą Zbrojeniową Strajku nie będzie, związkowcy z bydgoskiego Nitro-Chemu doszli do porozumienia z Polską Grupą Zbrojeniową w sporze dotyczącym wprowadzonych przez nią umów pr ... » więcej 2018-12-08, godz. 07:00 O technologiach w rolnictwie i przemyśle spożywczym dyskutowano w Bydgoszczy Czy i w jaki sposób w rolnictwie i przemyśle spożywczym wykorzystywane są unijne fundusze kierowane na innowacyjność i nowoczesne technologie? 7 grudnia dysku ... » więcej
1234567