Sobota, 20 października 2018 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Kongresu jeden Świat - Wiele Kultur

„Jeden Świat – Wiele Kultur”
„Jeden Świat – Wiele Kultur”
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zaprasza do uczestnictwa w Kongresie „Jeden Świat – Wiele Kultur”, który odbędzie się w siedzibie Uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy w dniach od 25. do 26. października br.

Gra miejska Herbert w Toruniu

Kiedy gramy? 19 października od godz. 9 do 14. Miejsce zbiórki: Książnica Kopernikańska w Toruniu, ul. Słowackiego 8.

Czego się spodziewać? Zabierzemy Was na wyprawę śladami Zbigniewa Herberta, który w Toruniu mieszkał przez kilka lat. Każda drużyna pokona trasę oznaczoną punktami kontrolnymi. Tam będą na Was czekać zadania. Sprawdzimy Wasze indywidualne zaangażowanie oraz poziom zgrania drużyny. Spodziewajcie się wyzwań zarówno intelektualnych, jak i sprawnościowych. Za każde zadanie drużyna otrzyma punkty. Ich liczba będzie zależeć od stopnia poprawności i czasu realizacji zadania. Czekają atrakcyjne nagrody za zajęcie 1., 2. i 3. miejsce!

Co zabrać? Przede wszystkim odpowiednią dawkę wiedzy na temat Herberta; na pewno przydadzą się informacje o jego pobycie w Toruniu oraz dorobku literackim. Nie zapomnijcie o smartfonach – też będą potrzebne!

Organizatorem gry jest Książnica Kopernikańska w Toruniu, współorganizatorem Fundacja Archipelag Inicjatyw. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” oraz ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Bal Charytatywny Wielkie Serca

Bal Charytatywny Wielkie Serca
Bal Charytatywny Wielkie Serca
Stowarzyszenie Małe Rzeczy po raz drugi organizuje bal charytatywny, aby zebrać środki na budowę pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego dla osób wykluczonych społecznie.

Wydarzenie odbędzie się 19 października o godzinie 19:00 w Hotelu Bulwar, w Toruniu. Stowarzyszenie Małe Rzeczy działa na rzecz osób wykluczonych społecznie. Czołowym celem organizacji jest stworzenie Przyjaznego Domu Chronionego, w którym powroty do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie będą dużo łatwiejsze. Środki zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone na powyższy cel.

Break a leg – I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance Tuchola 2018

Break a leg – I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance Tuchola 2018
Break a leg – I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance Tuchola 2018
"Break a leg", to I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance, które odbędą się 13 października 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tucholi pod Patronatem Honorowym Burmistrza Tucholi, Tadeusza Kowalskiego. Organizatorami imprezy są: Tucholski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Celem zawodów jest: popularyzacja tańca breakdance; konfrontacja dorobku artystycznego tancerzy; wymiana doświadczeń i rozwijanie uzdolnień zawodników; przybliżenie odbiorcom kultury hip-hop; promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Zawody będą rozgrywane w systemie pucharowym, w bitwach "2 na 2" (przegrany odpada, przewidziani "lucky loosers"); konkurenci do bitwy dobierani będą w drodze losowania.

2. Gorączka Złota nad Wisłą - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych

2. Gorączka Złota nad Wisłą - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
2. Gorączka Złota nad Wisłą - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
Sabotażyści i czarodzieje planszówek - 2. gorączka gier nad Wisłą!

Całodzienny festiwal gier, dwa turnieje o tytuł mistrza Polski 2018 oraz mnóstwo atrakcji dla sympatyków planszówek - najbliższą niedzielę zdominuje świat wyobraźni, zabawy i humoru.

Podobnie jak w zeszłym roku cały Browar B. stanie się areną gier planszowych. Na ponad 60 stołach znajdą się tytuły dla małych, średnich i dużych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Można będzie pograć w klasyki, jak Speed Cups czy Halli Galli, poznać planszówkowe przeboje, np. Klask oraz nagrodzoną przez MENSA grę 6. bierze. Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież - turnieje i loterie nagród. Ozdobą festiwalu będzie rywalizacja najlepszych graczy z Polski o udział w Mistrzostwach Świata w gry Sabotażysta i Wizard. Miejmy nadzieję, że złoto pozostanie u nas - w poprzednich latach mistrzami byli gracze włocławskiego Taktyka.

Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych - Złoty Jesienny Liść

Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych - Złoty Jesienny Liść
Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych - Złoty Jesienny Liść
Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych „Złoty, Jesienny Liść” Chełmno 20 – 21 października 2018

Kinoteatr RONDO ul. Dworcowa 23

20 października - sobota
16.00 – otwarcie wystawy prac rękodzielniczych Seniorów z Czech, Litwy, Ukrainy i Polski
16.15 – prezentacje artystyczne zespołu NOWALIJKI – Chełmno oraz Amatorskiego Zespołu Piosenki Ludowej DŻERELA” – Kaniv / Ukraina /
17.30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” - Chełmno

21 października - niedziela
11.00 – uroczyste powitanie uczestników Spotkań
przemarsz przez miasto w towarzystwie Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury
11.45 – rozpoczęcie prezentacji konkursowych zespołów
ok. 18.00 – koncert Amatorskiego Zespołu Piosenki Ludowej DŻERELA” – Kaniv / Ukraina
ok. 18.30 – uroczyste zakończenie Spotkań

Międzyszkolna Liga Szachowa

Międzyszkolna Liga Szachowa
Międzyszkolna Liga Szachowa
Zapraszamy 13 października na 2 rundę turnieju, który odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Międzyszkolna Liga Szachowa to największe przedsięwzięcie szachowe ostatnich lat w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone w ramach projektu Edukacja przez szachy. Jest to indywidualny turiej szachowy, w którym zawodnicy reprezentują szkołę, do której uczęszczają. Pierwsza edycja ligi przyciągnęła rekordową liczbę zawodników: 137 z 37 szkół. Na jednym z turniejów jednocześnie grających było aż 96 osób. Zawody podzielone są na dwa turnieje - Turniej A - dla zawodników od IV kategorii szachowej oraz Turniej B - dla debiutantów i zawodników z najniższą V kategorią szachową. W każdym turnieju prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja do lat 9, 13 i 18 osobno dla dziewcząt i chłopców. Na każdym turnieju do zdobycia jest więc 12 pucharów za pierwsze miejsca i 24 medale za drugie i trzecie.
12