Środa, 21 listopada 2018 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Sport
2018-01-12, 21:14 Polska Agencja Prasowa

El. MŚ piłkarzy ręcznych - Polska z problemami, ale pokonała Kosowo

Polska pokonała Kosowo 30:19 (13:12) w pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego mistrzostw świata 2019 piłkarzy ręcznych w portugalskim Povoa de Varzim. W drugim piątkowym spotkaniu gospodarze wygrali z Cyprem 47:16 (22:7).
O zwycięstwie biało-czerwonych zadecydowała dużo lepsza postawa w drugiej połowie. W pierwszej Polacy, którzy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, bardzo męczyli się z dużo niżej notowanym rywalem. W 14. minucie - ku ogromnemu zaskoczeniu kibiców - to zespół Kosowa prowadził różnicą trzech trafień (7:4). Co prawda tę stratę - przede wszystkim za sprawą najmłodszego w polskiej ekipie, 20-letniego Arkadiusza Moryto - udało się szybko zniwelować, ale złe wrażenie pozostało.

Obok Moryty, wyróżniającą się postacią w ekipie selekcjonera Piotra Przybeckiego był bramkarz Adam Morawski, który dopiero po przerwie dostał większe wsparcie ze strony kolegów w defensywie. W drugiej połowie obraz gry na boisku uległ diametralnej zmianie. Polacy całkowicie dominowali. Coraz bardziej zmęczeni przeciwnicy nie stanowili już większego zagrożenia, popełniali wiele prostych błędów i w tej części gry zdołali uzyskać zaledwie siedem bramek.

"Wysokie zwycięstwo cieszy, ale na pewno nie można być zadowolonym ze stylu. Pierwsza polowa była nerwowa, nie za dobrze weszliśmy w mecz. Dobrą zmianę dał Adam Morawski, choć w dalszym ciągu widoczna była nerwowość. Spodziewaliśmy się jej, bo zaczynamy turniej o stawkę. Nie znaliśmy też przeciwnika, który zaskoczył chociażby rzutami z podłoża. W drugiej połowie wyciągnęliśmy z tego wnioski, wyprowadziliśmy kontrataki i wypracowaliśmy przewagę" – powiedział Przybecki.

Podobnie mówił po spotkaniu kapitan drużyny Piotr Chrapkowski.

"W pierwszej połowie było dużo błędów. Panował chaos, co rywale bardzo lubią. W drugiej było lepiej, choć jeszcze nie idealnie. Żeby wygrać w niedzielę z Portugalią wszystko musimy poprawić. Szczególnie w pierwszej połowie widać było zdenerwowanie. Niepotrzebnie wdaliśmy się w chaotyczną grę, oddaliśmy dużo rzutów zza obrońców. Każdy z nas musi zagrać lepiej, a ten mecz musimy potraktować jako rozpoczęcie i przetarcie" - ocenił rozgrywający SC Magdeburg.

Do następnej rundy z każdej z sześciu grup pierwszej fazy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. W sobotę podopieczni trenera Piotra Przybeckiego zagrają z Cyprem, a w niedzielę z teoretycznie najsilniejszym z przeciwników - Portugalią.

Polska: Adam Morawski, Piotr Wyszomirski – Arkadiusz Moryto 10, Rafał Przybylski 5, Kamil Syprzak 4, Adrian Nogowski 3, Paweł Genda 2, Tomasz Gębala 2, Piotr Chrapkowski 1, Łukasz Gierak 1, Stanisław Makowiejew 1, Paweł Paczkowski 1, Patryk Walczak, Przemysław Krajewski, Maciej Gębala, Kamil Krieger.

Sport

2018-11-20, godz. 22:55 Portugalia - Polska 1:1 Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 w ostatnim meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szansę utrzymania w najwyższe ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:53 Koszykarki pomagają zebrać pieniądze na wózek dla ucznia Ośrodka im. Braille'a Koszykarki reprezentacji Polski spotkały się ze słabowidzącymi dziećmi z Bydgoszczy. Pełna 12-osobowa kadra odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i ... » więcej 2018-11-20, godz. 14:28 Ekstraklasa siatkarek - pełne wyniki 4. kolejki. Sprawdź miejsce Pałacu W poniedziałek zakończono 4. kolejkę ekstraklasy siatkarek. Przypomnijmy, że w tej serii spotkań Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz odniósł pierwsze zwycięstwo w s ... » więcej 2018-11-20, godz. 10:03 Nie żyje znany trener bokserski Andrzej Gmitruk Nie żyje jeden z najbardziej cenionych polskich trenerów bokserskich Andrzej Gmitruk. Miał 67 lat. Był szkoleniowcem m.in. Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka, Ar ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:33 Ekstraklasa siatkarzy - wyniki 8. kolejki. Sprawdź miejsce w tabeli Chemika Poniedziałkowy mecz w Będzinie zakończył 8. kolejkę ekstraklasy siatkarzy. Prezentujemy pełne wyniki spotkań wraz z aktualną tabelą rozgrywek. » więcej 2018-11-18, godz. 22:38 Piłkarski weekend - sprawdź wyniki i tabele rozgrywek W weekend rozegrano kolejne spotkania piłkarskiej 2. ligi, 3. ligi (2. grupa) i 4. ligi (grupa kujawsko-pomorska) mężczyzn. Prezentujemy wyniki i tabele rozgr ... » więcej 2018-11-18, godz. 21:20 Ekstraliga hokejowa - kolejne zwycięstwo Energi Toruń, tym razem w Krakowie W 21. kolejce ekstraligi hokejowej drużyna Energi Toruń wygrała na wyjeździe, po dogrywce, z Comarch Cracovią Kraków 2:1. » więcej 2018-11-18, godz. 20:20 Ekstraklasa siatkarek - pierwsze zwycięstwo w sezonie Pałacu Bydgoszcz W 4. kolejce ekstraklasy siatkarek drużyna Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz odniosła pierwsze zwycięstwo. W niedzielę bydgoszczanki na własnym parkiecie wygr ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:14 PŚ w skokach - Kamil Stoch czwarty w Wiśle, wygrana Klimowa Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Zwyciężył Jewgienij Klimow, który prowadził już po pierwszej seri ... » więcej 2018-11-18, godz. 09:38 GP w łyżwiarstwie figurowym - piąte miejsce Kaliszek i Spodyriewa Łyżwiarze figurowi z Torunia Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli piąte miejsce wśród par tanecznych w zawodach Grand Prix Rosji w Moskwie. W tej konkur ... » więcej