Poniedziałek, 18 lutego 2019 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Kolejne utrudnienie na DK10. W Emilianowie osobówka uderzyła w samochód ciężarowy.
Zderzenie 5 samochodów na DK10 w Wypaleniskach. Utrudnienia potrwają 3 godziny.
Kolejne utrudnienie na DK10. W Emilianowie osobówka uderzyła w samochód ciężarowy.
Zderzenie 5 samochodów na DK10 w Wypaleniskach. Utrudnienia potrwają 3 godziny.
Kolejne utrudnienie na DK10. W Emilianowie osobówka uderzyła w samochód ciężarowy.
Zderzenie 5 samochodów na DK10 w Wypaleniskach. Utrudnienia potrwają 3 godziny.
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2018-12-07, 09:38 Polska Agencja Prasowa

W sobotę w Warszawie posiedzenie Rady Krajowej Nowoczesnej

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w Sejmie, 6 bm. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w Sejmie, 6 bm. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Podsumowanie wyborów samorządowych oraz opracowanie strategii na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego, a także wyborów do Sejmu i Senatu - to główne cele sobotniego posiedzenia Rady Krajowej Nowoczesnej, które odbędzie się w Warszawie.
Spotkanie ma mieć dwie części; pierwsza, otwarta dla mediów, będzie podsumowaniem wyborów samorządowych, w których Nowoczesna startowała w ramach Koalicji Obywatelskiej.

Wiceszef partii Jerzy Meysztowicz mówił PAP, że na posiedzenie Rady Krajowej zaproszono samorządowców Nowoczesnej. "Mamy około 250 radnych, mamy 31 radnych sejmików wojewódzkich, mamy wiceprezydentów miast. Chcielibyśmy się tez pochwalić tymi osobami, które udało nam się wprowadzić do samorządu terytorialnego, to są osoby z dużym doświadczeniem i mam nadzieję, że dobrze będą reprezentować swoich wyborców. Cieszymy się, że Nowoczesna zafunkcjonowała w całej Polsce i ma reprezentację w samorządzie" - mówił polityk.

Podczas posiedzenia głos mają zabrać prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej oraz wiceprezydent Poznania Katarzyna Kierzek-Kopreska.

W drugiej, zamkniętej dla mediów, części niedzielnego zjazdu delegaci rozmawiać będą nt. strategii na najbliższy rok wyborczy - także w kontekście środowych odejść z partii.

W środę z klubu Nowoczesnej odeszło siedmioro posłów - szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski, Paweł Kobyliński, Michał Jaros, Marek Sowa. Przeszli oni do nowopowstałego klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Szeregi nowego klubu zasilił także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Środowe odejścia posłów sprawiły, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

"Musimy się do tego odpowiednio przygotować, musimy porozmawiać, w jakiej formule chcemy wystartować, musimy się zastanowić, jak sporządzać listy i sprawdzać kandydatów, by nie zrobili takiego numeru, jak jeden z naszych reprezentantów na Śląsku" - mówił Meysztowicz.

Chodzi o radnego Wojciecha Kałużę, który choć startował do sejmiku województwa śląskiego z list Koalicji Obywatelskiej, zawiązał w tym sejmiku koalicję z PiS. Porozumienie programowe PiS z Kałużą umożliwiło PiS-owi stworzenie zarządu województwa – Kałuża został jego wicemarszałkiem.

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka powiedział PAP, że niewykluczone jest uzupełnienie składu zarządu partii (za Ryszarda Petru i Joannę Scheuring-Wielgus, którzy odeszli z Nowoczesnej w maju br. oraz za Kamilę Gasiuk-Pihowicz).(PAP)

Kraj - świat

2019-02-17, godz. 20:31 Premier Morawiecki nie weźmie udziału w szczycie państw V4 w Izraelu Premier Mateusz Morawiecki poinformował swojego izraelskiego odpowiednika Benjamina Netanjahu, że nie weźmie udziału w spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej w ... » więcej 2019-02-17, godz. 11:11 Premier: sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana; nie ma obecnie tego tematu, Polska jest pod tym względem cał ... » więcej 2019-02-16, godz. 13:15 W niedzielę sklepy zamknięte. Zakupy tylko w placówkach prowadzonych przez właścicieli W niedzielę (17 lutego) zakupy będzie można zrobić tylko m.in. na stacjach benzynowych czy w placówkach prowadzonych przez właścicieli. Otwarta będzie część g ... » więcej 2019-02-16, godz. 11:22 Uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpoczęły się główne uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Były premier spoczął na cmentarz ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:20 Trump ogłosi stan wyjątkowy, by bez zgody Kongresu zbudować mur na granicy Prezydent USA Donald Trump powtórzył w piątek, że ogłosi stan wyjątkowy, by bez zgody Kongresu zdobyć fundusze na mur na granicy z Meksykiem; dodał, że wykorz ... » więcej 2019-02-15, godz. 15:37 Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy częśc ... » więcej 2019-02-14, godz. 08:39 Drugiego dnia konferencji bliskowschodniej m.in. wystąpienia Pence'a, Morawieckiego i Kushnera Po godz. 9 w czwartek w Warszawie rozpocznie się drugi dzień konferencji poświęconej sprawom pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Podczas obrad spodz ... » więcej 2019-02-14, godz. 08:04 Prezydent: system artyleryjski HIMARS posłuży bezpieczeństwu Polski i regionu Zakup amerykańskiego systemu artylerii rakietowej HIMARS doprowadzi do wzmocnienia potencjału obronnego polskiej armii, a także bezpieczeństwa naszej części E ... » więcej 2019-02-14, godz. 06:52 Badanie: 79 proc. Polaków wierzy w miłość na całe życie Miłość nadaje sens życiu - uważa 90 proc. Polaków, ankietowanych w ramach badania „Jak kochają Polacy?”. Aż 79 proc. badanych wierzy w miłość na całe życie. W ... » więcej 2019-02-13, godz. 19:31 Pence: Możecie być pewni, że USA nie zawahają się, by wykonać deklarację dot. naszej wspólnej obrony Możecie być pewni tego, że Stany Zjednoczone Ameryki nigdy nie będą się wahały, by wykonać deklarację dotyczące naszej wspólnej obrony - zadeklarował w środę ... » więcej
1234567