Piątek, 14 grudnia 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-13, 16:53 Andrzej Krystek

Tragiczny piątek na drogach Kujaw i Pomorza

Trzy groźne wypadki wydarzyły się dziś przed południem na kujawsko-pomorskich drogach krajowych. W jednym z nich, w miejscowości Wabcz w gminie Stolno, zginął policjant na motocyklu.
Pechowo bo trzema wypadkami w tym jednym wręcz tragicznym, rozpoczął się piątek, 13 dzień lipca na kujawsko-pomorskich drogach krajowych. Przed południem dużo więc pracy mieli strażacy.

- Dzisiaj odnotowaliśmy 39 interwencji. Od godz. 8:00 najbardziej charakterystycznymi były zdarzenia w powiecie chełmińskim. W miejscowości Wabcz w pobliżu Stolna doszło do wypadku motocyklisty na drodze krajowej nr 55. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej. Doga na czas interwencji była zablokowana. W miejscowości Konczewice w gminie Chełmża w powiecie toruńskim, na drodze krajowej nr 91 doszło zderzenia busa z autem osobowym. Ruch na drodze krajowej nr 91 był częściowo wstrzymany-wahadłowy. Jedna osoba z tej interwencji została zabrana do szpitala. Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Do kolejnej interwencji straży pożarnej doszło przy ul. Kwidzyńskiej w Grudziądzu, gdzie samochód ciężarowy z przyczepą wpadł do rowu. Przyczepa została na jezdni blokując drogę krajową nr 55. Brak osób poszkodowanych. Na czas interwencji straży pożarnej, droga krajowa nr 55 była zablokowana. Do działania zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej - mówi mówi Jarosław Boniecki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie apeluje do ewentualnych świadków tragicznego zdarzenia w Wabczu-Stolnie, o zgłoszenie się w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku.
Trzy groźne wypadki wydarzyły się dziś przed południem na kujawsko-pomorskich drogach krajowych (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2018-12-14, godz. 22:01 W Bydgoszczy ruszył bożonarodzeniowy jarmark Rozpoczął się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Stragany ze wszystkim co kojarzy się z Bożym Narodzeniem stanęły na Moście Sulimy-Kamińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 20:31 Świąteczne prezenty trafiły do dzieci z toruńskiego hospicjum Nadzieja Świąteczne podarunki trafiły do Hospicjum dla dzieci 'Nadzieja' w Toruniu. W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego można było podziwiać występy artystyczne dz ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Onkologia i kardiologia - wspólnie dla dobra pacjenta. Konferencja w Bydgoszczy Najlepsi onkolodzy i kardiolodzy z całej Polski przyjechali do Bydgoszczy. W Centrum Onkologii trwa naukowa konferencja pod tytułem 'Kardiologia a leczenie on ... » więcej 2018-12-14, godz. 17:43 SOR w Bizielu zmodernizowany. Czas na remont kolejnych oddziałów Oddział ratunkowy w bydgoskim szpitalu Biziela już po remoncie. SOR zyskał też nowy sprzęt. Placówka realizuje też kolejne inwestycje. » więcej 2018-12-14, godz. 16:39 Omal nie zatruła się czadem. Teraz jej bezpieczeństwa będzie strzec czujka Grudziądzcy strażacy podarowali czujkę czadu młodej kobiecie, która kilka dni temu podtruła się tlenkiem węgla. » więcej 2018-12-14, godz. 15:45 Woli wynajmować lokal od miasta niż być radnym? Podmiana radnego My Toruń Maciej Karczewski nie jest już toruńskim radnym. Jedynego przedstawiciela opozycyjnego do władz miasta komitetu My Toruń zastąpi w radzie Józef Wierniewski, b ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:27 Będzie rozbudowa i termomodernizacja szkół w gminie Śliwice Gmina Śliwice otrzymała z rezerwy wojewody zwiększenie dotacji w wysokości 500 tys. złotych na realizację inwestycji oświatowych. Dziś wojewoda Mikołaj Bogdan ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:22 Opłaca się być prymusem! Stypendyści premiera spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Uczniowie z najwyższą średnią w szkole spotkali się dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. To stypendyści premiera. » więcej 2018-12-14, godz. 12:12 Dzieciom w szpitalu będzie raźniej na święta! Pomogą przedsiębiorcy Przedsiębiorcy z Bydgoszczy uatrakcyjnią świetlicę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała zbiórkę zabawek, ksi ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:10 Kiedy skończy się egzekucja tartaku przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy? A kiedy budowa drogi? [wideo] W sobotę zakończy się eksmisja tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy - podaje przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego. To oznacza, że budowa ostatniego odcin ... » więcej
1234567