Środa, 26 września 2018 r.   Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana
Ruch wahadłowy po wypadku na DK 16 w Rogóźnie Zamku (pow. grudziądzki).
Ruch wahadłowy po wypadku na DK 16 w Rogóźnie Zamku (pow. grudziądzki).
Ruch wahadłowy po wypadku na DK 16 w Rogóźnie Zamku (pow. grudziądzki).
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-14, 05:55 Tatiana Adonis/Redakcja

Kapuściska, Glinki i Wyżyny w Bydgoszczy od soboty bez tramwajów

Obowiązujący od 14 lipca rozkład linii komunikacji miejskiej na górny taras Bydgoszczy. Grafika ZDMiKP w Bydgoszczy
Obowiązujący od 14 lipca rozkład linii komunikacji miejskiej na górny taras Bydgoszczy. Grafika ZDMiKP w Bydgoszczy
Drogowcy rozpoczną w sobotę 14 lipca prace przy modernizacji torowiska i rozbudowie Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Ciepłownicy zajmą część ul. Szpitalnej. Ruch tramwajowy na górny taras zostanie wstrzymany. uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.
Pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy czekają zmiany. W najbliższą sobotę rozpocznie się przebudowa węzła tramwajowego u zbiegu Wojska Polskiego, Szarych Szeregów i Szpitalnej na Kapuściskach. Prace potrwają do jesieni przyszłego roku. W związku z tym zmienią się trasy niektórych tramwajów.

Linie tramwajowe nr 2, 4 i 7 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś. Linia nr 8 jeździć będzie do zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej. Linia nr 9 zostanie zawieszona. Dojazd na Kapuściska zapewnią linie zastępcze za T7 (z mostu Kazimierza Wielkiego) i za T8 ( z ronda Toruńskiego) oraz linia autobusowa nr 59. Na Glinki będzie można dojechać autobusem linii nr 68, a na Wzgórze Wolności m.in. linią 69.

W ramach prac powstaną nowe torowiska i rozjazdy. Drogowcy przebudują też jezdnie, chodniki, perony i zatoki autobusowe. Przez skrzyżowanie bezpiecznie po wydzielonych ścieżkach przejadą też rowerzyści.

Rozbudowa węzła umożliwi między innymi kierowanie tramwajów z Wojska Polskiego (od strony ronda Kujawskiego) na Szpitalną. W ten sposób linie, które będą kursować nowym torowiskiem po Kujawskiej zyskają możliwość dojazdu na Glinki. Przygotowany projekt uwzględnia także budowę infrastruktury rowerowej, modernizację oświetlenie, kanalizacji deszczowej i jezdni. Nowe przystanki i chodniki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bardzo ważnym elementem projektu jest przebudowa pętli przy ul. Magnuszewskiej. Na niej również będą mogły zawracać składy jadące zarówno od węzła Szarych Szeregów jaki i od strony ronda Kujawskiego. Na odcinku od Szarych Szeregów do Magnuszewskiej zbudowany będzie ciąg pieszo-rowerowy.

Funkcjonowanie komunikacji zastępczej monitorować będą pracownicy ZDMiKP. Wszystkie uwagi związane z dojazdem na górny taras można zgłaszać bezpośrednio pod adres zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl lub telefonicznie w godz. 7:00 - 15:00 pod numerem 52 582 27 61. We wrześniu planowane jest wprowadzenie nowych rozkładów jazdy uwzględniających większą liczbę pasażerów.

Prace drogowo - torowe skoordynowano również z wymianą rur przez KPEC, w związku z tym od 14 lipca zostanie zamknięta ul. Szpitalna na odcinku Modrakowa-Wojska Polskiego. Prace mają potrwać ok. 3-4 tygodni. Kierowcy mogą korzystać z tras alternatywnych m.in. ulic: Modrakowej i Magnuszewskiej lub majora Hubala Dobrzańskiego i 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.
Mówi Krzysztof Kosiedowski - rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-09-26, godz. 16:15 W Toruniu debata o przyszłym budżecie Unii Europejskiej Przedstawiciele Komisji Europejskiej, samorządowcy i mieszkańcy rozmawiali w Toruniu o przyszłym budżecie Unii Europejskiej i kierunkach Polityki Spójności po ... » więcej 2018-09-26, godz. 15:15 O kobiecej solidarności podczas Kongresu Kobiet w Bydgoszczy Pierwszy w Bydgoszczy Kongres Kobiet odbędzie się w sobotę w Centrum Wystawienniczym w Myślęcinku. » więcej 2018-09-26, godz. 13:50 Kandydat na prezydenta: Ratujmy Twierdzę Toruń Sławomir Mentzen przedstawił propozycje na ratowanie Twierdzy Toruń. Uważa, że powinna zostać ujęta w gminnym programie rewitalizacji, proponuje też powołanie ... » więcej 2018-09-26, godz. 13:04 Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów zawisła nad autostradą A1 Bardzo trudna operacja drogowa w naszym regionie zakończona sukcesem. Tej nocy nad autostradą A1 pod Włocławkiem zawisła kładka dla pieszych i rowerzystów. » więcej 2018-09-26, godz. 12:03 Maciej Glamowski: Szpital w Grudziądzu potrzebuje pomocy marszałka Sytuacja zadłużonego szpitala w Grudziądzu będzie najprawdopodobniej głównym tematem przedwyborczej kampanii w tym mieście. Jeden z kandydatów na prezydenta G ... » więcej 2018-09-26, godz. 11:04 Gnał 140 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy [WIDEO] Policyjny videorejestrator nagrał 29-latka, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością ponad 140 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Poza mandatem i punktam ... » więcej 2018-09-26, godz. 10:01 Wymieniał rury i przysypała go ziemia. Nie przeżył 61-letni mieszkaniec gminy Więcbork podczas prac związanych z wymianą rurociągu został przysypany ziemią. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratowa ... » więcej 2018-09-26, godz. 08:04 CBA w bydgoskim ratuszu. Kontrola dotyczy Młynów Rothera Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje bydgoski Urząd Miejski i inwestycje na Wyspie Młyńskiej na Brdzie - dowiedziała się w środę PAP. Z nieoficjalnych in ... » więcej 2018-09-26, godz. 07:00 Toruński Dom Muz zaprasza do udziału w warsztatach w ramach projektu "W-łącznik" Generał Elżbieta Zawacka, Janina Ochojska, a może Katarzyna, która wymyśliła popularne toruńskie pierniki? Które mieszkanki Torunia staną się bohaterkami etiu ... » więcej 2018-09-26, godz. 06:00 Kilkaset osób spotkało się na II Bydgoskim Forum Seniora Około 500 osób wypełniło w środę sale Wiosna i Zima Bydgoskiego Centrum Wystawienniczo - Targowego w bydgoskim Myślęcinku podczas II Forum Seniora. » więcej
1234567