Piątek, 14 grudnia 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-14, 05:55 Tatiana Adonis/Redakcja

Kapuściska, Glinki i Wyżyny w Bydgoszczy od soboty bez tramwajów

Obowiązujący od 14 lipca rozkład linii komunikacji miejskiej na górny taras Bydgoszczy. Grafika ZDMiKP w Bydgoszczy
Obowiązujący od 14 lipca rozkład linii komunikacji miejskiej na górny taras Bydgoszczy. Grafika ZDMiKP w Bydgoszczy
Drogowcy rozpoczną w sobotę 14 lipca prace przy modernizacji torowiska i rozbudowie Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Ciepłownicy zajmą część ul. Szpitalnej. Ruch tramwajowy na górny taras zostanie wstrzymany. uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.
Pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy czekają zmiany. W najbliższą sobotę rozpocznie się przebudowa węzła tramwajowego u zbiegu Wojska Polskiego, Szarych Szeregów i Szpitalnej na Kapuściskach. Prace potrwają do jesieni przyszłego roku. W związku z tym zmienią się trasy niektórych tramwajów.

Linie tramwajowe nr 2, 4 i 7 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś. Linia nr 8 jeździć będzie do zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej. Linia nr 9 zostanie zawieszona. Dojazd na Kapuściska zapewnią linie zastępcze za T7 (z mostu Kazimierza Wielkiego) i za T8 ( z ronda Toruńskiego) oraz linia autobusowa nr 59. Na Glinki będzie można dojechać autobusem linii nr 68, a na Wzgórze Wolności m.in. linią 69.

W ramach prac powstaną nowe torowiska i rozjazdy. Drogowcy przebudują też jezdnie, chodniki, perony i zatoki autobusowe. Przez skrzyżowanie bezpiecznie po wydzielonych ścieżkach przejadą też rowerzyści.

Rozbudowa węzła umożliwi między innymi kierowanie tramwajów z Wojska Polskiego (od strony ronda Kujawskiego) na Szpitalną. W ten sposób linie, które będą kursować nowym torowiskiem po Kujawskiej zyskają możliwość dojazdu na Glinki. Przygotowany projekt uwzględnia także budowę infrastruktury rowerowej, modernizację oświetlenie, kanalizacji deszczowej i jezdni. Nowe przystanki i chodniki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bardzo ważnym elementem projektu jest przebudowa pętli przy ul. Magnuszewskiej. Na niej również będą mogły zawracać składy jadące zarówno od węzła Szarych Szeregów jaki i od strony ronda Kujawskiego. Na odcinku od Szarych Szeregów do Magnuszewskiej zbudowany będzie ciąg pieszo-rowerowy.

Funkcjonowanie komunikacji zastępczej monitorować będą pracownicy ZDMiKP. Wszystkie uwagi związane z dojazdem na górny taras można zgłaszać bezpośrednio pod adres zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl lub telefonicznie w godz. 7:00 - 15:00 pod numerem 52 582 27 61. We wrześniu planowane jest wprowadzenie nowych rozkładów jazdy uwzględniających większą liczbę pasażerów.

Prace drogowo - torowe skoordynowano również z wymianą rur przez KPEC, w związku z tym od 14 lipca zostanie zamknięta ul. Szpitalna na odcinku Modrakowa-Wojska Polskiego. Prace mają potrwać ok. 3-4 tygodni. Kierowcy mogą korzystać z tras alternatywnych m.in. ulic: Modrakowej i Magnuszewskiej lub majora Hubala Dobrzańskiego i 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.
Mówi Krzysztof Kosiedowski - rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-12-14, godz. 22:01 W Bydgoszczy ruszył bożonarodzeniowy jarmark Rozpoczął się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Stragany ze wszystkim, co kojarzy się z Bożym Narodzeniem, stanęły na Moście Sulimy-Kamińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 20:31 Świąteczne prezenty trafiły do dzieci z toruńskiego hospicjum Nadzieja Świąteczne podarunki trafiły do Hospicjum dla dzieci 'Nadzieja' w Toruniu. W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego można było podziwiać występy artystyczne dz ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Onkologia i kardiologia - wspólnie dla dobra pacjenta. Konferencja w Bydgoszczy Najlepsi onkolodzy i kardiolodzy z całej Polski przyjechali do Bydgoszczy. W Centrum Onkologii trwa naukowa konferencja pod tytułem 'Kardiologia a leczenie on ... » więcej 2018-12-14, godz. 17:43 SOR w Bizielu zmodernizowany. Czas na remont kolejnych oddziałów Oddział ratunkowy w bydgoskim szpitalu Biziela już po remoncie. SOR zyskał też nowy sprzęt. Placówka realizuje też kolejne inwestycje. » więcej 2018-12-14, godz. 16:39 Omal nie zatruła się czadem. Teraz jej bezpieczeństwa będzie strzec czujka Grudziądzcy strażacy podarowali czujkę czadu młodej kobiecie, która kilka dni temu podtruła się tlenkiem węgla. » więcej 2018-12-14, godz. 15:45 Woli wynajmować lokal od miasta niż być radnym? Podmiana radnego My Toruń Maciej Karczewski nie jest już toruńskim radnym. Jedynego przedstawiciela opozycyjnego do władz miasta komitetu My Toruń zastąpi w radzie Józef Wierniewski, b ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:27 Będzie rozbudowa i termomodernizacja szkół w gminie Śliwice Gmina Śliwice otrzymała z rezerwy wojewody zwiększenie dotacji w wysokości 500 tys. złotych na realizację inwestycji oświatowych. Dziś wojewoda Mikołaj Bogdan ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:22 Opłaca się być prymusem! Stypendyści premiera spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Uczniowie z najwyższą średnią w szkole spotkali się dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. To stypendyści premiera. » więcej 2018-12-14, godz. 12:12 Dzieciom w szpitalu będzie raźniej na święta! Pomogą przedsiębiorcy Przedsiębiorcy z Bydgoszczy uatrakcyjnią świetlicę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała zbiórkę zabawek, ksi ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:10 Kiedy skończy się egzekucja tartaku przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy? A kiedy budowa drogi? [wideo] W sobotę zakończy się eksmisja tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy - podaje przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego. To oznacza, że budowa ostatniego odcin ... » więcej
1234567