Środa, 19 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-04-17, 18:09 Kamila Zroślak

Poseł Olszewski zawiadamia prokuraturę w związku z budową II etapu Trasy Uniwersyteckiej

Tartak przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy. Fot. Archiwum PR PiK
Tartak przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy. Fot. Archiwum PR PiK
Poseł PO Paweł Olszewski zawiadamia bydgoską prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w związku z realizacją II etapu Trasy Uniwersyteckiej.
- Zarzucam mu brak skutecznej egzekucji tartaku, który blokuje budowę trasy - mówi poseł Olszewski.

Wojewoda nie chce komentować treści zawiadomienia, sugerując że jest ono działaniem politycznym wprowadzającym opinię publiczną w błąd. W wydanym dziś oświadczeniu wytyka politykom PO - w tym również prezydentowi Bydgoszczy - liczne zaniechania. O czym poinformował rzecznik prasowy wojewody, Adrian Mól.

Prezydent Bydgoszczy również nie wykazywał chęci współpracy z wojewodą. W przetargach dotyczących egzekucji tartaku nie uczestniczyły podległe mu spółki komunalne.

Dodajmy, że na rozliczenie inwestycji miasto ma czas do końca 2019 roku.

Oto oświadczenie rzecznika wojewody kujawsko-pomorskiego Adriana Móla (pisownia oryginalna):

W związku z dzisiejszą informacją dotyczącą zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, złożonego przez posła Pawła Olszewskiego informuję, że Wojewoda nie będzie komentował działań politycznych polityków PO wprowadzających opinię publiczną w błąd. Mimo to chciałbym przypomnieć o kilku dotychczasowych działaniach dot. rozbudowy trasy uniwersyteckiej prezydenta Rafała Bruskiego, partyjnego kolegi posła Olszewskiego.

Po pierwsze, po wydaniu przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego we wrześniu 2016 roku decyzji zezwalającej na realizacji inwestycji drogowej, dopiero po roku (sic!) prezydent Bruski przekazał pierwsze wnioski o wszczęcie egzekucji administracyjnej i tytuły wykonawcze. Gdyby prezydent nie zwlekał wojewoda mógłby uruchomić procedurę egzekucyjną już w 2016 roku.

Po drugie, prezydent nie wykazywał woli podmiotowego traktowania właścicieli wywłaszczanych nieruchomości. Do czasu ustalenia wyceny nieruchomości mógł zawrzeć ugodę administracyjną, która pozwoliłaby mu przejąć tereny pod inwestycje.

Po trzecie, z uwagi na kluczowy charakter inwestycji dla mieszkańców Bydgoszczy wojewoda zaproponował prezydentowi projekt porozumienia mający na celu usprawnienie przeprowadzenia egzekucji. Niestety prezydent Bruski odrzucił dokument pokazując brak woli współpracy.

Po czwarte, gdyby prezydentowi Bruskiemu zależało na szybkim przeprowadzeniu egzekucji zaangażowałby podległe mu spółki komunalne do wzięcia udziału w przetargach egzekucyjnych organizowanych przez Wojewodę.

Z tych kilku przykładów wyłaniają się dotychczasowe zaniechania prezydenta Bydgoszczy. Wskazanym dla pana posła Pawła Olszewskiego byłoby zainteresowanie się dotychczasowymi zaniechaniami ze strony jego partyjnego kolegi przed kierowaniem zarzutów do prokuratury.

Adrian Mól
Rzecznik prasowy
Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
Mówi bydgoski poseł PO, Paweł Olszewski.
Mówi rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody, Adrian Mól.

Wiadomości lokalne

2018-12-18, godz. 20:36 Na razie dwie szkoły bez nauczycieli. ZNP popiera protestujących Związek Nauczycielstwa Polskiego popiera działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie. To może oznaczać, że nauczycieli na L4 będzie jeszcz ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:22 Nagrody od marszałka dla najzdolniejszych uczniów z regionu Kajetan Rożej z Liceum Akademickiego w Toruniu został 'Prymusem Pomorza i Kujaw'. Podczas uroczystej gali w Toruniu wręczono nagrody najlepszym stypendystom m ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:37 Prokuratura: Nie było znieważenia rosyjskiej flagi na koncercie Chóru Aleksandrowa Prokuratura umarza postępowanie związane z incydentem, do którego doszło 7 grudnia, podczas występu Chóru Aleksandrowa w bydgoskiej hali Łuczniczka. » więcej 2018-12-18, godz. 17:55 Jest ładniej i cieplej. Komenda policji we Włocławku po remoncie [zdjęcia] Poprawiły się warunki służby mundurowych z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Po dwóch latach zakończył się remont budynku ,,E'. » więcej 2018-12-18, godz. 17:27 Dziewięciolatka pogryziona przez psy. Ratowała 4-letniego brata Do dramatycznej sytuacji doszło w minioną niedzielę w jednej z miejscowości w gminie Lipno. Dzieci bawiące się na śniegu zostały zaatakowane przez duże psy. 9 ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:19 Grudziądz dostał miliony od marszałka, Bydgoszcz też się domaga Łukasz Krupa - wiceprzewodniczący sejmiku kujawsko-pomorskiego krytykuje marszałka za sposób, jaki w udzielił pomocy finansowej dla Grudziądza. Z kolei prezyd ... » więcej 2018-12-18, godz. 15:16 Pierwsze drzewka rozdane! Ty też możesz wygrać jedną ze 100 choinek Trwa akcja 'Choinka z Polskim Radiem PiK i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu'. Pierwsi laureaci naszych konkursów już odebrali swoje choinki. » więcej 2018-12-18, godz. 14:00 Tramwaj z kolędami jeździ po Toruniu Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki można usłyszeć w specjalnym tramwaju, który kursuje po Toruniu. Świąteczna linia nr 1 jest nie tylko rozśpiewana, a ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:11 Druhowie na medal. Sami wyremontowali sobie remizę Strażacy - ochotnicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego z Osia w powiecie świeckim wyremontowali stary budynek, by utworzyć w nim remizę. Zrobili to sa ... » więcej 2018-12-18, godz. 12:15 Próba generalna przez kwietniowym egzaminem ósmoklasisty Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczęli próbny egzamin ósmoklasisty. To pierwszy taki sprawdzian po reformie edukacji, która likwiduje gimnazja ... » więcej
1234567