Sobota, 22 września 2018 r.   Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-04-17, 18:09 Kamila Zroślak

Poseł Olszewski zawiadamia prokuraturę w związku z budową II etapu Trasy Uniwersyteckiej

Tartak przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy. Fot. Archiwum PR PiK
Tartak przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy. Fot. Archiwum PR PiK
Poseł PO Paweł Olszewski zawiadamia bydgoską prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w związku z realizacją II etapu Trasy Uniwersyteckiej.
- Zarzucam mu brak skutecznej egzekucji tartaku, który blokuje budowę trasy - mówi poseł Olszewski.

Wojewoda nie chce komentować treści zawiadomienia, sugerując że jest ono działaniem politycznym wprowadzającym opinię publiczną w błąd. W wydanym dziś oświadczeniu wytyka politykom PO - w tym również prezydentowi Bydgoszczy - liczne zaniechania. O czym poinformował rzecznik prasowy wojewody, Adrian Mól.

Prezydent Bydgoszczy również nie wykazywał chęci współpracy z wojewodą. W przetargach dotyczących egzekucji tartaku nie uczestniczyły podległe mu spółki komunalne.

Dodajmy, że na rozliczenie inwestycji miasto ma czas do końca 2019 roku.

Oto oświadczenie rzecznika wojewody kujawsko-pomorskiego Adriana Móla (pisownia oryginalna):

W związku z dzisiejszą informacją dotyczącą zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, złożonego przez posła Pawła Olszewskiego informuję, że Wojewoda nie będzie komentował działań politycznych polityków PO wprowadzających opinię publiczną w błąd. Mimo to chciałbym przypomnieć o kilku dotychczasowych działaniach dot. rozbudowy trasy uniwersyteckiej prezydenta Rafała Bruskiego, partyjnego kolegi posła Olszewskiego.

Po pierwsze, po wydaniu przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego we wrześniu 2016 roku decyzji zezwalającej na realizacji inwestycji drogowej, dopiero po roku (sic!) prezydent Bruski przekazał pierwsze wnioski o wszczęcie egzekucji administracyjnej i tytuły wykonawcze. Gdyby prezydent nie zwlekał wojewoda mógłby uruchomić procedurę egzekucyjną już w 2016 roku.

Po drugie, prezydent nie wykazywał woli podmiotowego traktowania właścicieli wywłaszczanych nieruchomości. Do czasu ustalenia wyceny nieruchomości mógł zawrzeć ugodę administracyjną, która pozwoliłaby mu przejąć tereny pod inwestycje.

Po trzecie, z uwagi na kluczowy charakter inwestycji dla mieszkańców Bydgoszczy wojewoda zaproponował prezydentowi projekt porozumienia mający na celu usprawnienie przeprowadzenia egzekucji. Niestety prezydent Bruski odrzucił dokument pokazując brak woli współpracy.

Po czwarte, gdyby prezydentowi Bruskiemu zależało na szybkim przeprowadzeniu egzekucji zaangażowałby podległe mu spółki komunalne do wzięcia udziału w przetargach egzekucyjnych organizowanych przez Wojewodę.

Z tych kilku przykładów wyłaniają się dotychczasowe zaniechania prezydenta Bydgoszczy. Wskazanym dla pana posła Pawła Olszewskiego byłoby zainteresowanie się dotychczasowymi zaniechaniami ze strony jego partyjnego kolegi przed kierowaniem zarzutów do prokuratury.

Adrian Mól
Rzecznik prasowy
Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
Mówi bydgoski poseł PO, Paweł Olszewski.
Mówi rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody, Adrian Mól.

Wiadomości lokalne

2018-09-21, godz. 19:07 Płomienie strawiły poddasze kamienicy w Chełmnie Wczesnym wieczorem 21 września doszło do pożaru w kamienicy przy ul. Rynek w Chełmnie. Płomienie ogarnęły dach budynku. Rynek. Już wiadomo,że jedna osoba jest ... » więcej 2018-09-21, godz. 17:08 Szef resortu zdrowia zadba o rozwój lecznic na Kujawach i Pomorzu Trzy Szpitalne Oddziały Ratunkowe w Kujawsko-Pomorskiem będą doposażone. Minister zdrowia podpisał dzisiaj umowy ze szpitalami w Bydgoszczy, Żninie i Inowrocł ... » więcej 2018-09-21, godz. 16:48 Sławomir Mentzen chce uporządkować kulturę w Toruniu Jawność wydatków, wyższe i lepiej rozliczane stypendia kulturalne oraz wspieranie, a nie przejmowanie oddolnych inicjatyw - to tylko część pomysłów na zmiany ... » więcej 2018-09-21, godz. 16:05 Wąż w sklepie? Dziwne, a jednak prawdziwe! Do co najmniej 'dziwnego' a z pewnością niecodziennego zdarzenia doszło w jednym z grudziądzkich sklepów, w którym pojawił się wąż. Bardzo wystraszona właścic ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:04 Tomasz Lenz popiera kandydatów Nowoczesnej do Rady Miasta Torunia Wspieranie przedsiębiorczości, rodzin i seniorów oraz zrównoważony rozwój województwa - to część programu kandydatów Nowoczesnej do toruńskiej Rady Miasta i S ... » więcej 2018-09-21, godz. 13:45 Regionalna Izba Obrachunkowa nie wypowie się ws. tartaku w Bydgoszczy Nie zajmiemy stanowiska w sprawie odszkodowania dla tartaku - to odpowiedź Regionalnej Izby Obrachunkowej na pytanie prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski miał ... » więcej 2018-09-21, godz. 12:32 25. raz Bydgoszcz zaprasza do "Sprzątania Świata" Bydgoszcz włączyła się do akcji 'Sprzątanie Świata'. W tym roku wielkie porządki prowadzone są pod hasłem 'Akcja - Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej'. Tego ... » więcej 2018-09-21, godz. 10:03 Sanepid w regionie płaci mniej niż inne placówki w kraju. Czy będzie protest? Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy czują się pokrzywdzeni i nie wykluczają akcji protestacyjnych. Powodem jest zastosowanie ... » więcej 2018-09-21, godz. 08:34 Pierwsze próby obejścia zakazu handlu w niedzielę trafiły do sądu Ponad 20 spraw z Kujaw i Pomorza dotyczących otwarcia sklepu w wolną niedzielę znalazło swój finał w sądzie. Od marca, od kiedy obowiązuje zakaz handlu w nied ... » więcej 2018-09-21, godz. 06:15 Czy uda się uratować zabytkowy wiąz z ulicy Wiązowej w Toruniu? Zabytkowy wiąz rosnący przy ulicy Wiązowej w Toruniu zagraża pieszym i kierowcom. Od dziś pod pomnikiem przyrody nie można przechodzić ani przejeżdżać. Miasto ... » więcej
1234567