duży kontrast mapa strony
Strona startowa »
Abonament

Informacje

Mistrzostwa odbyły się w Niemczech, startowało w nich ponad 200 zawodników z całego świata. Fot. NadesłanaBydgoszczanka Hanna Bakuniak nową rekordzistką świata w zimowym pływaniu!Bydgoszczanka Hania Bakuniak została rekordzistką świata w zimowym pływaniu, pokonując na IV Otwartych Mistrzostwach Niemiec dystans 1 kilometra w czasie 13 minut i 5 sekund. Temperatura wody wynosiła niespełna 4 stopnie Celsjusza. Bydgoszczanka Hania Bakuniak została rekordzistką świata w zimowym pływaniu! Na IV Hanna Bakuniak była bezkonkurencyjna także ... ME w pływaniu 2017 - Polacy nie powiększyli dorobku medalowego ostatniego dniaTrzy medale - dwa srebrne i jeden brązowy - zdobyli polscy pływacy w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. W niedzielę nie udało im się powiększyć dorobku. Czwarte miejsca zajęli Konrad Czerniak i męska sztafeta 4x50 m stylem zmiennym. Czerniakowi na 100 m kraulem do brązowego medalu zabrakło 0,37 s. 28-letni puławianin osiągnął czas 47,01. ... Na zdjęciu Alicja Tchórz, srebrna medalistka ME w pływaniu 2017 na 50 m stylem grzbietowym. Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiME w pływaniu 2017 - srebrny medal Alicji Tchórz na 50 m st. grzbietowymAlicja Tchórz zdobyła srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. Polka osiągnęła czas 26,09 i musiała uznać wyższość jedynie fenomenalnej Węgierki Katinki Hosszu - 25,95. Trzecia była Holenderka Maaike de Waard - 26,40. Przed dwoma laty w Netanji Tchórz również zdobyła srebrny medal, ale na dyst ... ME w pływaniu 2017 - Paweł Juraszek 0,03 s od medaluZaledwie 0,03 s zabrakło Pawłowi Juraszkowi do zdobycia brązowego medalu w wyścigu na 50 m kraulem pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. Finiszował na czwartym miejscu, a tuż za nim uplasował się kolejny Polak, Konrad Czerniak. Rezultat Juraszka to 20,81 s, a Czerniaka 20,96. Triumfował Rosjanin Władimir Morozow - 20,31, przed Bryty ... ME w pływaniu 2017 - bez medalu dla Polski drugiego dniaW czterech czwartkowych finałach rywalizowali polscy pływacy w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. Najlepiej spisała się sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym, która zajęła szóste miejsce. Sztafeta wystąpiła w składzie: Alicja Tchórz, Krzysztof Tokarski, Aleksandra Urbańczyk oraz Konrad Czerniak i osiągnęła czas 1.38,22. Zaledwie 0,04 ...