Środa, 16 stycznia 2019 r.   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Muzyka i sport

dzisiaj po godz. 18:00

Małgorzata Burchardt
Bydgoskie siatkarki kontynuują serię bardzo trudnych spotkań na początek rewanżowej rudy rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Po zwycięstwie z wicemistrzem Polski - ŁKS-em Łódź i porażce z mistrzem - Chemikiem Police, pora na pojedynek z czwartym zespołem ubiegłego sezonu - Developresem Rzeszów. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz z pewnością nie jest faworytem spotkania z klubem, który jest jednym z kandydatów do medalu, ale bydgoszczanki wielokrotnie pokazywały, że potrafią zaskoczyć nawet najgroźniejszych rywali. Początek spotkania w hali Łuczniczka o 18.00.

Dwie strony ekranu

jutro po godz. 21:08

Bogumiła Wresiło
O popularnych serialach telewizyjnych, najnowszych premierach kinowych oraz o życiu wielkich gwiazd – tych polskich i zagranicznych. Ponadto recenzje, dyskusje, opinie krytyków i widzów, dyskusje nad nową wizją sztuki, nowych trendach, nowatorskich inicjatywach, miejsce twórczych sporów dotyczących kontrowersyjnych wystaw, interesujących premier, oryginalnych spektakli.

Polskim piórem

jutro po godz. 22:00

Wojciech Sobociński
W audycji pokażemy piekno języka ojczystego - fragmenty powieści, wierszy, poematów. Przyjrzymy się szkolnym lekturom polskich pisarzy. W ramach popularyzacji współczesnej literatury polskiej przejrzymy pisma literackie oraz omówimy nagrody literackie i ich laureatów. Spróbujemy przedstawić w jaki sposób literatura polska odzwieciedla przemiany jakie zachodzą w Polsce i na świecie oraz pokażemy w jaki sposób literatura polska inspiruje współczesnych twórców - reżyserów, piosenkarzy.

Dyżur eksperta

w piątek po godz. 12:10

Ewa Kurzawa
W audycji - zaproszeni do studia goście - przedstawiciele ZUS - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy. tel. 52 345 50 90

Radiowy Klub Rodzica

w piątek po godz. 20:00

Bogumiła Wresiło
W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

Zwierzenia przy muzyce

w piątek po godz. 21:07

Magda Jasińska
Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

Raz na zielono

w sobotę po godz. 12:00

Andrzej Krystek
Magazyn działkowców, porady doświadczonych ogrodników. Wymiana doświadczeń, wspólne rozmowy o tym, co jest zielone, powinno być zielone lub co zielone było... Audycja z udziałem telefonicznym Słuchaczy.

Muzyka i sport

w sobotę po godz. 17:00

Małgorzata Burchardt
Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.

Pierwszy dzień tygodnia

w niedzielę po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Śniadanie z muzami

w niedzielę po godz. 10:06

Ewa Dąbska
Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Michał Słobodzian

'Podeptane parasole' emisja: 05.01.2019 reportaż Michała Słobodziana z Polskiego Radia PiK. 'Brał życie nie takie, jakie powinno być, lecz takie jakie jest. Z całym jego bogactwem i nędzą, zakłamaniem i udręką' - pisał o Andrzeju Wasielewskim 'Połoninie' Janusz Zubow, znanym bieszczadzki 'zakapior'. Jędrek Połonina pochodził z naszego regionu, urodził się w Górznie. W Bieszczady wyruszył przed maturą. Legendą stał się już za życia. Rzeźbił, malował, oprowadzał po górach turystów. Szukał szczęścia. Czy znalazł?

Muzyka

Piosenka tygodnia: Ania Rusowicz & Sławek Uniatowski - Szukaj mnie

Kompozycja Seweryna Krajewskiego do słów Marka Dagnana. Powstała do filmu 'Kogel-mogel' (1988) w reżyserii Romana Załuskiego i wtedy zaśpiewała ją Edyta Geppert. Nowa wersja piosenki w wykonaniu duetu Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski promuje trzecią część komedii zatytułowaną 'Miszmasz, czyli kogel-mogel 3' Kordiana Piwowarskiego. Film trafi na ekrany kin 25 stycznia. Muzykę do trzeciej odsłony 'Kogla-mogla' skomponował Sebastian Krajewski, syn Seweryna Krajewskiego, autora ścieżki dźwiękowej do dwóch poprzednic ...

Wideo

Fotogalerie

Audytorium17
Cyfryzacja radia
Związek Pracodawców Mediów Publicznych
Enteo.pl