Środa, 17 lipca 2019 r.   Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica » Program dla rodziców, z udziałem rodziców i prze ... » Archiwum audycji » 2014
2014-02-17, 20:48 Bogumiła Wresiło

Echo lutowego spotkania

W lutowym spotkaniu w Radiowym Klubie Rodzica, sprawdziliśmy komu i czemu służyć ma ogólnopolska kampania realizowana pod hasłem "Po prostu położna"? Byliśmy również w Toruniu na bezpłatnych zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Odwiedziliśmy bardzo liczną, bydgoską "rodzinę 3 plus". Mama, tata i piątka dzieci opowiedzieli jak sobie radzą. Wojciech Mikołuszko - autor książek dla dzieci i rodziców radził, jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania najmłodszych.
W toruńskim Zespole Szkół nr 6 prowadzone są zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Placówek, w których odbywają się tego rodzaju zajęcia jest jednak w naszym regionie więcej. Materiał Moniki Kaczyńskiej.
Ogólnopolska kampania pod hasłem "Po prostu Położna" dotarła w lutym do Bydgoszczy. Twarzą kampanii jest modelka i mama - Agnieszka Maciąg, którą zapytaliśmy o korzyści, które dała i daje Jej ta kampania. Materiał Bogumiły Wresiło.
Z jakimi problemami boryka się bydgoska "Rodzina 3 plus", czyli - mama, tata i piątka dzieci? Materiał Bogumiły Wresiło.