Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2019
2019-05-09, 19:02 Adam Droździk

Styczeń

Audycja z 31 stycznia 2019

Urząd Miasta w Koronowie. Fot. Henryk Żyłkowski
Urząd Miasta w Koronowie. Fot. Henryk Żyłkowski
Mamy sparaliżowaną Radę Miejską - twierdzi Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa. Oto w środę 30 stycznia nie doszło do obrad radnych, ponieważ przewodniczący Rady Miasta Stanisław Gliszczyński zaniemógł, a dwoje jego zastępców nagle złożyło rezygnację z funkcji wiceprzewodniczących. W związku z powyższym nie było osoby, która mogłaby poprowadzić sesję. Jak długo potrwa ta sytuacja? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.01.2019

Audycja z 30 stycznia 2019 - "Wymarzone mieszkania"

Reportaż Michała Zaręby pt. "Wymarzone mieszkania" opowiada historię klientów spółki Marbud Zielone Wzgórze, którzy postanowili zamieszkać w podtoruńskim Różankowie. Lokatorzy, z którymi rozmawiało Polskie Radio PiK, sami kończą prace budowlane. Od dawna nie mogą rozliczyć się z firmą, która ma problemy finansowe, a jej prezes został oskarżony o wyłudzenie pieniędzy. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.01.2019

Audycja z 29 stycznia 2019 - "Życie jest, jakie jest"

"Życie jest, jakie jest" - reportaż Żanety Walentyn. Fot. Henryk Żyłkowski
"Życie jest, jakie jest" - reportaż Żanety Walentyn. Fot. Henryk Żyłkowski
Życie jest, jakie jest - mówi pani Beata wychowująca trzech synów, w tym dwóch z opóżnieniem w stopniu znacznym. Ostatnio pojawił się problem z dziennym pobytem najstarszego syna Mikołaja, bowiem gmina postanowiła obciążyć kosztami panią Beatę. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.01.2019

Audycja z 28 stycznia 2019 - "Odcięci od świata"

Na ul. Północnej w Brodnicy zbiera się woda i jest sporo dziur. Fot. Adriana Andrzejewska
Na ul. Północnej w Brodnicy zbiera się woda i jest sporo dziur. Fot. Adriana Andrzejewska
Osoby mające domy w tym rejonie nie mają dojazdu do swych posesji. Fot. Adriana Andrzejewska
Osoby mające domy w tym rejonie nie mają dojazdu do swych posesji. Fot. Adriana Andrzejewska
Na ul. Północnej w Brodnicy zbiera się woda i jest sporo dziur. Urzędnicy postanowili więc zamknąć ją dla ruchu na odcinku od ul. Konwaliowej do ul. Bratkowej. Osoby mające domy w tym rejonie nie mają dojazdu do swych posesji. Sprawę komplikuje fakt, że mieszkają na terenie gminy, a to ona powinna zadbać o dojazd. Tymczasem droga należy do miasta... O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.01.2019

Audycja z 25 stycznia 2019

Sąsiedzki konflikt w Słońsku. Fot. Michał Słobodzian
Sąsiedzki konflikt w Słońsku. Fot. Michał Słobodzian
Sąsiedzki konflikt w Słońsku. Jeden z rolników nie może korzystać z tradycyjnego telefonu stacjonarnego bo jego sąsiad nie zgodził się na naprawę zerwanej linii telefonicznej. Czy miał do tego prawo? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.01.2019

Audycja z 24 stycznia 2019

Na przestrzeni kilkuset metrów umieszczone są znaki: ograniczające prędkość do 70/h, potem ograniczające prędkość do 50/h, następnie odwołujące ograniczenie prędkości 50/h i wskazujące możliwą prędkość 70/h i po ok. 30 metrach nakazujące jazdę 40/h. Łamigłówka? Nie, to odcinek drogi krajowej Bydgoszcz-Koszalin w okolicy Tryszczyna. Czy mamy na drogach zbyt wiele znaków? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.01.2019

Audycja z 23 stycznia 2019

Bronili Wisły, spoczęli pod Włocławkiem. Fot. Henryk Żyłkowski
Bronili Wisły, spoczęli pod Włocławkiem. Fot. Henryk Żyłkowski
Niepozorny, usypany z piasku z metalowym krzyżem - tak wygląda grób ośmiu żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej, poległych pod Włocławkiem. O pochówek dbają mieszkańcy, bo wydaje się, że instytucje o nim zapomniały. Obecnie istnieje możliwość ekshumacji szczątków poległych żołnierzy. Jednak mieszkańcy nie chcą wyrazić na to zgody. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.01.2019

Audycja z 22 stycznia 2019

Pracownicy szpitala w Inowrocławiu, których nie objęły ostatnie podwyżki w służbie zdrowia, również domagają się zwiększenia płac. Około 40% z nich przebywa na zwolnieniach lekarskich. Planują przeprowadzenie referendum strajkowego. Zaznaczają, że bez np. fizjoterapeutów, rehabiltantów czy radiologów nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie szpitala, a płace dla tych grup są niskie. Wielu prcowników niemedycznych, mimo 20-30 lat pracy, ma pensję na poziomie najniższej krajowej. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.01.2019

Audycja z 21 stycznia 2019

W budynkach na bydgoskim "Londynku od lat nie było remontu. Fot. Henryk Żyłkowski
W budynkach na bydgoskim "Londynku od lat nie było remontu. Fot. Henryk Żyłkowski
W budynkach na bydgoskim "Londynku" od wielu lat - lokatorzy twierdzą, że od 50 - nie było remontu. Klatki schodowe wyglądają jak po bombardowaniu. Czy będzie tam wreszcie przeprowadzony remont? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.01.2019

Audycja z 18 stycznia 2019

Czy festiwal Camerimage opuści Bydgoszcz? Wydawało się, że dyrektor Marek Żydowicz podjął już ostateczną decyzję, zapowiadając ją ze sceny podczas gali finałowej. Tymczasem kilka dni temu Marek Żydowicz zwrócił się do Marszałka Województwa z prośbą o finansowe wsparcie. Czy to oznacza pozostanie festiwalu w regionie? Sprawą zainteresowała się Bogumiła Wresiło. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.01.2019
123

Zobacz także

2019-05-09, godz. 19:03 Luty » więcej
12