Piątek, 26 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

25 kwietnia 2019

Powracamy do pomysłu zamknięcia trzech wiejskich szkół w gminie Kcynia. Kilka tygodni temu radni zdecydowali o wygaszeniu nauki w szkołach w Sipiorach, Palmierowie i Rozstrzębowie. Jak tłumaczyli, uczy się w nich za mało dzieci, a gmina dopłaca do ich funkcjonowania ponad milion złotych. Przeciwko likwidacji protestowali rodzice i nauczyciele. Ostateczny głos należał do kuratora oświaty. Jaką podjął decyzję? Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.04.2019

Audycja 22 kwietnia 2019

Święconka w sobotę, śniadanie wielkanocne w niedzielę i lany poniedziałek - tak w skrócie wyglądają polskie święta. Jak Wielkanoc obchodzi się za naszą wschodnią granicą? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej z cyklu "Bliżej życia" opowiadali mieszkający w Toruniu Ukraińcy.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.04.2019

Audycja 19 kwietnia 2019

Przyciąga pielgrzymów z całego świata. Była świadkiem wielu dramatycznych zdarzeń. Także miejscem cudów. W Wielki Piątek w audycji "Bliżej życia odwiedziliśmy z Michałem Słobodzianem istniejącą 391 lat Kalwarię Pakoską. To jedyna w Polsce kalwaria, której drogi są identyczne jak w Jerozolimie.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.04.2019

Audycja z 18 kwietnia 2019

Przypuszczalną przyczyną pożaru lasu w bydgoskim Fordonie było podpalenie. Fot. Henryk Żyłkowski
Przypuszczalną przyczyną pożaru lasu w bydgoskim Fordonie było podpalenie. Fot. Henryk Żyłkowski
W środę, 17 kwietnia płonął górny taras Doliny Śmierci. Przypuszczalną przyczyną pożaru lasu w bydgoskim Fordonie było podpalenie. Tak wynika z raportu dostarczonego przez kierującego działaniami ratowniczymi. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.04.2019

Audycja z 17 kwietnia 2019 - "Niewinny"

Jedenastoletni chłopiec zginął potrącony przez nietrzeźwego kierowcę, prowadzącego pojazd bez uprawnień. Kierowca został uwolniony od zarzutu spowodowania wypadku. Nie mogąc pogodzić się z takim wyrokiem, rodzice chłopca wnieśli odwołanie. 17 kwietnia odbyła się pierwsza rozprawa odwoławcza w Sądzie Okręgowym we Włocławku. Reportaż Adriany Andrzejewskiej i Żanety Walentyn pt. "Niewinny", w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.04.2019

Audycja z 16 kwietnia 2019 - "Oddajcie mi moje dziecko"

Pan Mateusz wiele lat mieszkał w Hamburgu wraz z żoną i córką. Kiedy jego żona poważnie zachorowała i została umieszczona w szpitalu, do pana Mateusza zapukał Jugendamt. W ocenie niemieckiego sądu ojciec nie gwarantował zaspokojenia potrzeb dziecka i dziewczynkę umieszczono w placówce opiekuńczej. Pan Mateusz zdecydował się zatem na desperacki krok i uprowadził swoją córkę. Wrócił do Polski. Jednak i tu jego kłopoty się nie skończyły. O tym w audycji Żanety, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.04.2019

Audycja z 15 kwietnia 2019 - "Wojna z plastikiem"

W marcu br. uczniowie zorganizowali Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Domagali się od dorosłych konkretnych działań na rzecz środowiska, m.in. ograniczenia plastiku. Co na to samorządy? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 15.04.2019

Audycja z 12 kwietnia 2019

W audycji "Bliżej życia" Adriana Andrzejewska prezentuje dzieło Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk, które zostało wyróżnione w Konkursie Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2019. Reportaż pt. "Gdyby nie Gala" to historia Czeczenki Zargan Nasordinovej, której dziecko uratowała od śmierci Rosjanka Gala. To opowieść o przyjaźni i zaufaniu w ogarniętym wojną kraju, między dwiema kobietami z innych - obcych sobie światów. To także opowieść o matkach, dla których niezależnie od położenia geograficznego i wiary, liczy się to samo.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 12.04.2019
1234567