Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Kręgielnia
2020-07-01, 09:12 CM UMK/Redakcja

Pan Sławek - mors, maratończyk, człowiek z sercem na dłoni - szuka dawcy szpiku!

Genetyczny bliźniak dla pana Sławka z Torunia pilnie poszukiwany!/fot. CM UMK
Genetyczny bliźniak dla pana Sławka z Torunia pilnie poszukiwany!/fot. CM UMK
Trwają poszukiwania „genetycznego bliźniaka" dla pana Sławka, morsa i maratończyka, a także męża pracowniczki UMK, który cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną i potrzebuje przeszczepu szpiku.
- Ciężko jest patrzeć jak najbliższa mi osoba słabnie i zmaga się z trudami leczenia. Nadal nie mogę w to wszystko uwierzyć – przyznaje pani Beata z UMK, żona pana Sławka. - Mąż był dotychczas bardzo aktywny. Poza własnym biznesem ma mnóstwo pasji: przebiegł setki kilometrów w maratonach, wylatał dziesiątki godzin szybowcem, zimą morsuje nawet przy najsroższych mrozach, jest konstruktorem wielu maszyn. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. To człowiek-orkiestra. Jest bardzo dobrą i pozytywną osobą. Udowadniał to niejednokrotnie, biorąc udział w akcjach charytatywnych, prowadząc wraz ze strażakami szkolenia z ratownictwa lodowego czy szyjąc maseczki. Pomaganie innym to część jego osobowości.

Teraz to 54-latek z Torunia potrzebuje pomocy. W maju zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną, ruszyło leczenie – aby pan Sławek wrócił do pełni zdrowia, po przejściu chemioterapii niezbędny jest przeszczep szpiku. Stąd poszukiwania „genetycznego bliźniaka”, który mógłby zostać dawcą.

Fundacja DKMS zadedykowała panu Sławkę specjalną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Aby dołączyć, wystarczy wejść na http://www.dkms.pl/pl/torun-dla-slawka i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją: pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną.

Ponadto osoby chętne do rejestracji, które wiedzą, że rejestracją będą zainteresowani również ich najbliżsi, mogą zamówić tzw. Zestaw na 5, w którym będzie umieszczonych 10 pakietów rejestracyjnych (do rejestracji łącznie 10 osób). Osoby, które chcą zamówić Zestaw na 5, proszone są o bezpośredni kontakt z Anną Grad z Fundacji DKMS: tel. 22 882 95 74, kom. 668 669 868, e-mail: anna.grad@dkms.pl

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 13:09 Akt oskarżenia: po zrzucie wody na zaporze we Włocławku zginęły ptaki ze 133 gniazd Jest już akt oskarżenia przeciwko trzem osobom z Zarządu Zlewni we Włocławku. Chodzi o sprawę zalania gniazd lęgowych ptaków na Wiśle w maju 2018 roku. » więcej 2020-07-09, godz. 12:12 Do pięknej rzeki Kcynki wpłynęły ścieki z oczyszczalni. Sprawą zajął się WIOŚ Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy otrzymał informacje o zanieczyszczeniu rzeki Kcynki. Na powierzchni wody unosił się pienisty, brunatny ... » więcej 2020-07-09, godz. 10:38 Krzysztof Gawkowski: - Głosujcie na kogo chcecie, byle byście poszli do urn - Te wybory są proste i jasne - wiemy kogo, i po co wybieramy. Dlatego są takie popularne - powiedział Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy, ... » więcej 2020-07-09, godz. 08:20 Toruń rośnie w siłę! Im dalej w miasto, tym więcej młodych drzew! A stare są badane Toruński park tysiąclecia, park Glazja i teren zielony na osiedlu JAR odzyskały w tym roku dawny blask. Ich rewitalizacja kosztowała Toruń prawie 25 milionów ... » więcej 2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej
1234567