Poniedziałek, 01 czerwca 2020 r.   Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada / Dzień Dziecka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2020-05-22, 17:30 Redakcja

Dobre wieści dla regionu: coraz bliżej drogi S-10 na trasie Toruń - Bydgoszcz!

Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
- Cieszę się, że mogę przekazać informację, że prace nad realizacją inwestycji S10 na trasie Toruń-Bydgoszcz nabrały tempa - zawiadamia minister Łukasz Schreiber. Odpowiedział tym samym na zarzut kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego wypowiedziany podczas wizyty w Solcu Kujawskim, że rząd wyrzucił z planów budowę drogi S-10.
Oto treść komunikatu zamieszczonego przez ministra Schreibera w mediach społecznościowych:

- Droga S10 to kluczowa inwestycja w woj. kujawsko-pomorskim, niezwykle oczekiwana przez mieszkańców. Ze względu na liczne wypadki w tym regionie, trasa nazywa jest drogą śmierci. Podczas wielu rozmów zarówno z Panem Premierem Mateusz Morawiecki, jak również z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda przekonywałem, że dynamiczny rozwój regionu nie będzie możliwy bez znaczącej i skokowej poprawy infrastruktury drogowej. Od początku kadencji zabiegałem o jak najszybsze podjęcie działań, uznając te inwestycje za kluczową sprawę dla poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Cieszę się, że mój głos został wysłuchany i dziś robimy duży krok w dobrym kierunku.

Realizacja odcinka S10 Toruń-Bydgoszcz będzie przebiegała w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i jest pierwszą z 4 inwestycji drogowych na terenie kraju, które zostaną zrealizowane w tym trybie. Po niedawnym zabezpieczeniu finansowaniana budowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to kolejna dobra wiadomość dla naszego województwa i kolejne potężne środki, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza na rozwój naszych terenów.

Szanowni Państwo, podobno w tej sprawie przyjechał do naszego województwa kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski... Nie miał chyba jednak ani dobrych, ani sprawdzonych informacji o stopniu zaawansowania prac rządu nad inwestycją i po prostu ktoś go przywiózł na wycieczkę...#PamiętamSkądJestem #Bydgoszcz - czytamy na stronie Łukasza Schreibera.
Minister Łukasz Schreiber odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-31, godz. 17:29 „Dość kłótni i sporów” Apel podczas obchodów Święta Ludowego w Bydgoszczy Dziś Zielone Świątki, święto ludowców. Z tej okazji przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu złożyli w Bydgoszczy kwiaty pod pomnikiem Wincent ... » więcej 2020-05-31, godz. 14:46 Petycja w sprawie umożliwienia porodów rodzinnych w szpitalu w Toruniu W takiej chwili kobieta nie może być sama. Potrzebuje wsparcia najbliższej osoby i trzeba jej to umożliwić - piszą autorki internetowej petycji do dyrekcji Wo ... » więcej 2020-05-31, godz. 12:43 Słodkie wakacje w Żninie? Cukrownia jest teraz hotelem [zdjęcia] 110 lat produkowała cukier i dawała zatrudnienie wielu pokoleniom Pałuczan. Od jutra, po trzech latach przebudowy, wypoczywać w niej będą, takie przynajmniej ... » więcej 2020-05-31, godz. 06:00 Rząd znosi kolejne obostrzenia, biskupi znoszą dyspensję Biskupi z regionu znoszą dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym mszach świętych. » więcej 2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej
1234567