Sobota, 28 marca 2020 r.   Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-26, 20:41 Redakcja/Kamila Zroślak

Spontaniczna pomoc dla służby zdrowia. Ty też możesz pomóc!

Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Fot. Nadesłana
Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Fot. Nadesłana
Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Aby ułatwić pomoc i komunikację powstał ogólnopolski portal www.wsparciedlaszpitala.pl
W wielu miastach znaleźli się wolontariusze - koordynatorzy lokalni, którzy monitorują i pomagają we współpracy szpitali i darczyńców.

Co już zostało zrobione?

W poniedziałek do wszystkich szpitali w mieście wysłano oficjalny mail z prośbą o rejestrację podmiotu leczniczego w systemie. Dzięki temu jest dostęp do ciągle aktualizowanej listy zapotrzebowania dla danej placówki medycznej.
Od kilku dni koordynowane jest wsparcie dla bydgoskich szpitali. Jest bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny. Wolontariusze pomagają w koordynacji dostawy od firm i osób prywatnych. Trwa poszukiwanie transportu sprzętu.

Dzięki koordynacji komunikacji między szpitalami, a firmą MMP Neupack Polska sp. z o.o. przekazano dzisiaj 700 jednorazowych fartuchów ochronnych oraz 5 tysięcy czepków.
Trwa także szycie fartuchów. Tutaj link do zbiórki

Można pomóc

Jeśli ktoś chce pomóc to może skontaktować się do koordynatora lokalnego w Bydgoszczy, to radna miejska Joanna Czerska-Thomas (kontakt@joannathomas.pl) i dr n. o zdrowiu Kosma Kołodziej (kosmakolodziej@wp.pl).

Pomoc przejawia się w bardzo różnych działaniach. W ramach różnych facebookowych grup chętni szyją maseczki czy tworzą przyłbice na drukarkach 3D. Jeną z takich grup jest Widzialna ręka - Bydgoszcz.
Mówi Kosma Kołodziej - dr nauk o zdrowiu i jeden z koordynatorów na tej platformie
Mówi Kosma Kołodziej - dr nauk o zdrowiu i jeden z koordynatorów na tej platformie
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-03-28, godz. 15:17 Samochód potrącił dwóch rowerzystów przy ulicy Andersa! [zdjecia] Poważny wypadek przy ulicy Andersa w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Samochód osobowy potrącił dwie osoby jadące na rowerach. Z rowerów niewiele zostało. Rowerzy ... » więcej 2020-03-28, godz. 14:30 Kujawsko - pomorskie: co z wyborami uzupełniającymi? Jedne już odwołane Zaplanowane na najbliższą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy w Czernikowie, w powiecie toruńskim, nie odbędą się - dowiedziało się Polskie Radio PiK. » więcej 2020-03-28, godz. 13:08 Handel w czasie epidemii: tłok na rynku w Fordonie. Kupowanie na pierwszym planie Pogoda kusi, by wyjść na spacer czy na zakupy na pobliskie targowisko. Mimo zakazu większych zgromadzeń mieszkańcy bydgoskiego Fordonu masowo ruszyli na zakup ... » więcej 2020-03-28, godz. 11:29 Dzieci z bydgoskiej szkoły muzycznej śpiewają z Czesławem Mozilem [teledysk] 'Zostań w domu, wykorzystaj czas na maksa!' podczas epidemii. Do tego zachęcają uczniowie klasy 3B Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-03-28, godz. 09:49 Koronawirus: cztery nowe zakażenia w naszym regionie. Choruje już 37 osób [wideo] W kujawsko-pomorskiem potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 37 osób - poinformował w sobotę (28.03.) rano rzeczn ... » więcej 2020-03-28, godz. 08:55 Każdy kraj ma swoją biedę. Filipiny mają 10 tysięcy ludzi żyjących na cmentarzu 'Twoje serce dla dzieci z Filipin' - pod takim hasłem trwa akcja, którą zainicjował bydgoszczanin Dariusz Metel. Czwarty raz planuje zrobić paczki dla rodzin, ... » więcej 2020-03-28, godz. 07:12 Do tych masek ochronnych przyłożyli rękę fachowcy z bydgoskiego UTP Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wyprodukuje 1500 przyłbic ochronnych dla służby zdrowia, by wesprzeć sprzętowo w walce z koronawirusem regionalną służ ... » więcej 2020-03-27, godz. 22:15 Szpital Biziela prosi o pomoc. Potrzeba środków ochrony: masek, gogli, fartuchów Ktokolwiek jest w stanie pomóc bydgoskiej lecznicy, wymienione niżej produkty może dostarczać do sekretariatu, bądź zostawiać je w Szpitalnym Oddziale Ratunko ... » więcej 2020-03-27, godz. 20:00 Szpital dziecięcy w Bydgoszczy: rodzic przy dziecku, którego życie jest zagrożone Znamy szczegóły dotyczące nowych zasad odwiedzin małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Dyrekcja placówki dopuściła możliwość odwied ... » więcej 2020-03-27, godz. 19:05 Raport wojewody kujawsko - pomorskiego: - W regionie zakażone są 33 osoby [wideo] - Mamy dwa nowe przypadki zakażenia z Bydgoszczy. To osoby młode przebywające w kwarantannie - mówił w piątek (27.03.) Mikołaj Bogdanowicz. Wspomniał także o ... » więcej
1234567