Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-14, 19:54 Jolanta Fischer/Redakcja

Kochaj swoje serce, drugiego człowieka i Polskę! O miłości w Bydgoszczy

Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Walentynki w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
Akcja Młodzieży Wszechpolskiej „Kocham Polskę"/fot. Jolanta Fischer
Akcja Młodzieży Wszechpolskiej „Kocham Polskę"/fot. Jolanta Fischer
Z okazji walentynek przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zachęcali w Bydgoszczy, by zakochać się w swoim sercu i o nie zadbać. Na Starym Rynku były też romantyczne piosenki, taniec, zumba i pokazy sportowe.
To wszystko działo się na scenie, ustawionej na rynku, ale – poza zabawą - były też informacje o przeszczepach i pogadanki o zdrowym stylu życia. – Walentynki to dobry dzień, by pomyśleć o innych - mówił wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. – UTP miało pomysł, by przy okazji walentynek pokazać, jak ważna jest miłość do drugiego człowieka, wyrażająca się zgodą na przeszczepy.

Uczestników imprezy zapytaliśmy, jak zadbać o swoje serce. – Przede wszystkim kochać – odpowiadali zgodnie. – Ale też uprawiać sport – jeździć rowerem, biegać, pływać.

Z kolei przy ul. Mostowej działacze Młodzieży Wszechpolskiej przekonywali, że kochać można za urodę, dobro, ale także piękną przyrodę. Po raz kolejny zorganizowali akcję plakatową „Kocham Polskę".  – Miłość ma wiele twarzy, a walentynki można obchodzić w patriotyczny sposób - mówił Michał Goliński z Młodzieży Wszechpolskiej. – Chcemy przypomnieć o miłości do ojczyzny, a także o polskiej przyrodzie i kwestii dbania o nią oraz o szeregu zaniedbań, które powstały przez lata, czego efektem są niestety bomby ekologiczne – takie, jak Zachem. Ekologia nie może być tylko zbiorem pustych frazesów, wypowiadanych przez celebrytów, tylko musi iść za tym realna akcja – przekonywał.
Mówi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski
Mówią uczestnicy bydgoskich walentynek
Mówi Michał Goliński z Młodzieży Wszechpolskiej
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 09:34 Najlepszy patron dla nowego, polskiego święta: Mikołaj Kopernik Mikołaj Kopernik to badacz, którego wkład w rozwój światowej nauki trudno przecenić, dlatego będzie doskonałym patronem nowego święta - Dnia Nauki Polskiej - ... » więcej 2020-02-19, godz. 08:22 Grudziądzkie Wodociągi pozostaną spółką miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni Udziały w grudziądzkich Wodociągach nie trafią w prywatne ręce. Samorząd wycofał się z pomysłu sprzedaży części majątku spółki, aby zdobyć dodatkowe pieniądze ... » więcej 2020-02-19, godz. 07:15 Ul. Bratkowa w Bydgoszczy tonie w ciemnościach. Mieszkańcy zakładnikami negocjacji? Coraz więcej mieszkańców różnych ulic w Bydgoszczy skarży się na nieczynne lampy uliczne, co o tej porze roku bywa niebezpieczne i uciążliwe, zarówno dla pies ... » więcej 2020-02-19, godz. 06:20 Jedyny kandydat na rektora UMK. To prof. Andrzej Sokala Prof. Andrzej Sokala jest jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. We wtorek w południe minął termin na zgłoszenia kandydatów. » więcej 2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej 2020-02-18, godz. 19:37 Wolna sesja obywatelska w Bydgoszczy. O reformie wymiaru sprawiedliwości Wprowadzana przez rząd reforma sądownictwa była tematem dyskusji podczas 30. Wolnej Sesji Obywatelskiej w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-18, godz. 18:40 Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Zginęła 25-letnia kobieta Za niespełna tydzień zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło przed Wigilią ... » więcej 2020-02-18, godz. 17:35 Nowe umowy z RPO m.in. na przygotowanie rewitalizacji linii kolejowej do Grudziądza PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały 8 mln zł unijnej dotacji na przygotowanie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Grudziądza do granic województw ... » więcej 2020-02-18, godz. 16:30 Regionalny geoportal z nowymi funkcjami. Skorzystają mieszkańcy Władze regionu stawiają na cyfryzację i rozbudowują tzw. System Informacji Przestrzennej Województwa. Infostrada 2.0 dzięki e-usługom ma być bliżej mieszkańcó ... » więcej
1234567