Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-14, 08:00 Elżbieta Rupniewska

Konfederacja: - Sama podwyżka płacy minimalnej nie przyniesie korzyści finansowych

Marcin Sypniewski- Konfederacja./fot. Monika Siwak - Waloszewska/archiwum
Marcin Sypniewski- Konfederacja./fot. Monika Siwak - Waloszewska/archiwum
Likwidacja podatków i składek ZUS oraz obniżenie cen benzyny - to jedyny sposób, by zapobiec podwyżkom cen towarów - przekonywał na konferencji Marcin Sypniewski - kandydat Konfederacji do Sejmu.
Lider bydgoskiej listy ugrupowania mówił, że podwyżka płacy minimalnej i 500+ spowodują jedynie spadek wartości pieniędzy.

- Jeżeli rzeczywiście wzrośnie w takim tempie płaca minimalna, jeżeli podwyższy się składki ZUS, jeżeli paliwo będzie coraz droższe, a prąd podrożeje, bo skończy się działanie ustawy, która chroni przed podwyżkami cen prądu, to wszyscy to odczujemy w cenach produktów - podkreśla Marcin Sypniewski.

- Co prawda, będziemy zarabiać więcej, przynajmniej te osoby, które zarabiają płacę minimalną będą zarabiać więcej, ale będą musiały też dużo więcej zapłacić za podstawowe produkty żywnościowe, czyli nasze pieniądze stracą wartość. No nie będzie może tak, jak jest obecnie w Zimbabwe, gdzie płaci się już w trylionach dolarów, ale rzeczywiście wartość pieniądza będzie spadała. To 500 plus, które ktoś dostaje dzisiaj, będzie warte tak naprawdę pewnie około dwa razy mniej, niż obecnie.

„Jedynka” Konfederacji podpowiada, że jedyny sposób na unikniecie inflacji to likwidacja obciążeń podatkowych, likwidacja ZUS - u, podatku dochodowego i tanie paliwo. - Tylko w takim przypadku ceny przestana rosnąć - mówi Marcin Sypniewski.

10 września rada ministrów przyjęła rozporządzenie określające wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2020 roku wyniesie ono 2600 zł brutto i wzrośnie o 350 zł.Także minimalna stawka godzinowa, wynosząca obecnie 14,70 zł, zostanie od 1 stycznia podniesiona do 17 złotych.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-09-18, godz. 11:26 Senator Kobiak: Obawiam się, że sytuacja polskich firm mocno się pogorszy Senator Andrzej Kobiak z Koalicji Obywatelskiej obawia się bankructw, związanych z koniecznością podwyżek płac w przedsiębiorstwach. Mówił o tym dziś w 'Rozmo ... » więcej 2019-09-18, godz. 10:51 Możesz pomóc! Zbieramy okulary dla dzieciaków i dorosłych z Madagaskaru Pierwszy nasz bydgoski pojemnik z okularami już zapełniony! Bardzo dziękujemy za wsparcie wraz z nami akcji Polskiej Fundacji dla Afryki. » więcej 2019-09-18, godz. 09:40 Budżet obywatelski w Grudziądzu: mieszkańcy głosują na inwestycje Tor rowerowy, zakup czujek czadu, park linowy, place zabaw, remonty boisk czy imprezy rekreacyjne to wybrane propozycje grudziądzkiego budżetu obywatelskiego, ... » więcej 2019-09-18, godz. 08:04 Zastój na budowie S5, a znaki ograniczające prędkość stoją. Muszą? Na placu budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku z Bydgoszczy na północ nic się nie dzieje, a znaki ograniczające prędkość wciąż stoją. Czy nie można ich usuną ... » więcej 2019-09-18, godz. 07:05 Ważna pomoc dla chorych niesamodzielnych, ale także ich rodzin Chorobie Alzheimera poświęcona będzie 22. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej, która w środę (18 września) rozpocznie się w Toruniu. » więcej 2019-09-17, godz. 21:30 Kim jest coach? Profesjonalista, ale nie zawód „Po pierwsze człowiek. Mosty zamiast murów” - to hasło I Ogólnopolskiej Konferencji Izby Coachingu. Spotkanie zorganizowane zostało na Uniwersytecie Kazimierz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:45 Anonimy i pogróżki - reperkusje decyzji rektora. UMK nie wyklucza zawiadomienia prokuratury Anonimowe listy, maile i telefony z pogróżkami odbiera Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mają związek z ostatnią decyzją władz uczelni. Rektor UMK na ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:15 Zieloni o swoi programie. Piotr Malich startuje z listy Koalicji Obywatelskiej Zielona wizja przyszłości to solidarność, demokracja i ekologia - poinformowali przedstawiciele partii Zieloni. Swój program wyborczy przedstawił w Bydgoszczy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:18 Schetyna: kto wygrywa wybory w kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju Kto wygrywa wybory w województwie kujawsko-pomorskim, wygrywa w całym kraju - ocenił w Toruniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Dodał, że Koal ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Tego nie da się zapomnieć! Wspomnienia Sybiraków w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę Bydgoscy Sybiracy wspominali 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i masową wywózkę Polaków na Sybir. W bydlęcych wagonach ... » więcej
1234567