Piątek, 19 lipca 2019 r.   Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-14, 16:21 Jolanta Fischer

W tym happeningu rolę główną miała grać zieleń. I zagrała. Róże Pauliny Wenderlich

Happening na Starym Rynku. Zieloni i Paulina Wenderlich./fot. Jolanta Fischer
Happening na Starym Rynku. Zieloni i Paulina Wenderlich./fot. Jolanta Fischer
„Zieloni” zaproponowali więcej roślin na Starym Rynku, więc działaczka PiS, Paulina Wenderlich, postawiła na płycie Starego Rynku róże doniczkowe, sugerując, że na tym betonie róże jednak nie wyrosną. Tor dla rolkarzy i lodowisko dla łyżwiarzy, owszem, już są.
- Róża, jak wiemy, jest jednym z najpiękniejszych kwiatów i chciałabym, żeby pan prezydent w swoich kolejnych decyzjach o takich remontach, czy też innych, kierował się pięknem, estetyką. To trzeba powiedzieć jasno: urządził pan tutaj bardzo dobry plac dla rolkarzy, zimą pewnie dla łyżwiarzy. Wiem jak się odbywa zarządzanie w tym mieście, jest to zarządzanie jednoosobowe, arbitralne. Za to, co tutaj się stało, jest odpowiedzialny pan prezydent Bruski. Należało przeprowadzić dyskusję, poważną dyskusję na etapie przedstawiania koncepcji, i to wielu koncepcji. Nie jednej - to głos Pauliny Wenderlich, w happeningu, który de facto zorganizowała bydgoska cześć partii „Zieloni”.

Przypomnijmy, że „Zielonym” chodzi o to, by spróbować, mówiąc wprost, zazielenić Stary Rynek.

- Zieleni musi być zdecydowanie więcej - mówi Aleksandra Malich z partii Zieloni. - Proponujemy donice z kwiatami, mobilne, które można byłoby przestawiać, w razie potrzeby. Można także przesadzać nieco większe drzewa z donic, z rynku, do miasta. Miasto też by się zazieleniło, nie tylko rynek by zyskał, ale cała Bydgoszcz. Chodzi nam o to, żebyśmy mogli spokojnie, na pięknym, zielonym Starym Rynku odpoczywać, coś zjeść i nie palić się przy tym na szarej, betonowej płycie. Zielone zawsze jest bardziej pozytywne, niż szare.
Mówi Paulina Wenderlich, działaczka PiS
Mówi Aleksandra Malich z partii Zieloni

Wiadomości lokalne

2019-07-19, godz. 13:13 Panele fotowoltaiczne na targowisku w Sępólnie. Jest też nowa droga Zakończyły się prace budowlane na drodze prowadzącej do targowiska miejskiego „Mój Rynek”. Przy okazji zmodernizowano infrastrukturę i otoczenie obiektu. Tera ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:43 Utrudnienia na dk 10 po zderzeniu auta osobowego z ciężarowym Na drodze krajowej nr 10 występują utrudnienia w miejscowości Złotopole po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym - poinformowała GDDKiA. » więcej 2019-07-19, godz. 11:22 Wojewoda Bogdanowicz o transporcie i starcie w wyborach Samorządy w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych będą mogły przywrócić połączenia autobusowe, które zostały zlikwidowane. » więcej 2019-07-19, godz. 10:15 Parkingi w Inowrocławiu powstaną czy nie? [wideo] Radny Marcin Wroński upomina się o miejsca parkingowe na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu. Przywołuje wyborcze obietnice władz miasta, które miały rozwiązać probl ... » więcej 2019-07-19, godz. 07:20 Policja tworzy „SPEED” do walki z drogowymi piratami Na kujawsko-pomorskich drogach od dziś zacznie działać policyjna grupa „SPEED”. To funkcjonariusze w szybkich BMW z wideorejestratorami, którzy ścigać będą zw ... » więcej 2019-07-19, godz. 06:00 Wakacyjne Radio PiK na Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku Kolorowo, z charakterem, rytmicznie i tanecznie! Dziś w Ciechocinku startuje już 23. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów. Artyści i zespoły z cał ... » więcej 2019-07-18, godz. 20:50 Toruń dla klimatu: Nie dla plastiku! Chcą działać na rzecz klimatu w mieście. To cel nowej, społeczno-politycznej inicjatywy „Toruń dla klimatu”. Tworzy ją 9 partii i organizacji, które będą m.in ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:45 Odkrycie przy przebudowie przy dworcu PKP w Inowrocławiu nie przerwało prac Prace budowlane na placu przed dworcem kolejowym w Inowrocławiu są prowadzone dalej, pomimo odkrycia pomieszczeń byłej lodowni. Roboty zostały częściowe ogran ... » więcej 2019-07-18, godz. 17:20 W Lisewie znów jest posterunek policji. Obok biblioteki Z 6 do 8 etatów Komendant Główny Policji zwiększył, w ostatniej chwili, obsadę posterunku w Lisewie koło Chełmna. W środę odbyło się uroczyste otwarcie odtwor ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:15 Tryszczyn pod Bydgoszczą poszerzy granice, by uniknąć administracyjnych paradoksów Podbydgoska wieś leży jednocześnie w dwóch gminach, co przysparza sporo kłopotów administracyjnych i organizacyjnych. Przy okazji budowy drogi S-5 problem moż ... » więcej
1234567