Piątek, 19 lipca 2019 r.   Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-14, 12:43 Damian Klich

Na ubitej cysterskiej ziemi spotkają się rycerze w Koronowie, nie na tle silosu!

Tu przenosi się doroczny Jarmark Cysterski Koronowa./fot. Damian Klich
Tu przenosi się doroczny Jarmark Cysterski Koronowa./fot. Damian Klich
Tu przenosi się doroczny Jarmark Cysterski Koronowa./fot. Damian Klich
Tu przenosi się doroczny Jarmark Cysterski Koronowa./fot. Damian Klich
Tu przenosi się doroczny Jarmark Cysterski Koronowa./fot. Damian Klich
Tu przenosi się doroczny Jarmark Cysterski Koronowa./fot. Damian Klich
Jarmark Cysterski w Koronowie odbędzie się w nowym miejscu. Do tej pory goście zapraszani byli na tzw. Tuszyny. Teraz jarmark przenosi się na ulicę Klasztorną, blisko dawnego klasztoru Cystersów, a obecnie Zakładu Karnego.
- Wreszcie Festyn Cysterski wróci do Cystersów - mówi burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski, mając na myśli teren dawnych cysterskich ogrodów, później przekształconych w ogrody Zakładu Karnego.

- Na Tuszynach, po tym, jak zniknęło grodzisko, które było samowolą budowlaną, absolutnie nie ma żadnego klimatu, do organizowania tego typu imprez - mówi Patryk Mikołajewski. - Nawet na zdjęciach promocyjnych, nie widać specyfiki naszego jarmarku, bo rycerze fotografują się na tle silosów.

Miasto robi porządek na nowym miejscu jarmarku.

- Ten budynek, który został obdarty z tynku, jest z gotyckiej cegły zbudowany, więc to będzie, powiedzmy strażnica, wejście do obozu dla turystów. Na pozostałej części terenu ustawimy stragany handlowe. Kolejnym wielkim plusem nowego miejsca jest ściana lasu, która gwarantuje, że od 16 jest tu już cień. Samo pole bitwy usytuowane zostanie na płycie boiska, więc będzie bezpieczniej dla uczestników potyczek.

XVII Jarmark Cysterski odbędzie się 27 i 28 lipca. Główny punkt programu to oczywiście inscenizacja bitwy pod Koronowem, która rozegra się w niedzielę 28 lipca o godzinie 15.00.
Festyn Cystersów wraca do Cystersów - materiał Damiana Klicha.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-07-19, godz. 14:42 Uderzył kobietę w twarzy, wyrwał jej telefon i pieniądze. Rozpoznajecie go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. To sprawca roz ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:17 Prace na Wałach Sikorskiego w Toruniu dłużej Nie do końca lipca, a do połowy września potrwają prace na Wałach gen. Sikorskiego i ulicy Chopina w Toruniu. Przebudowa torowisk tramwajowych ma związek z bu ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:13 Panele fotowoltaiczne na targowisku w Sępólnie. Jest też nowa droga Zakończyły się prace budowlane na drodze prowadzącej do targowiska miejskiego „Mój Rynek”. Przy okazji zmodernizowano infrastrukturę i otoczenie obiektu. Tera ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:43 Utrudnienia na dk 10 po zderzeniu auta osobowego z ciężarowym Na drodze krajowej nr 10 występują utrudnienia w miejscowości Złotopole po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym - poinformowała GDDKiA. » więcej 2019-07-19, godz. 11:22 Wojewoda Bogdanowicz o transporcie i starcie w wyborach Samorządy w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych będą mogły przywrócić połączenia autobusowe, które zostały zlikwidowane. » więcej 2019-07-19, godz. 10:15 Parkingi w Inowrocławiu powstaną czy nie? [wideo] Radny Marcin Wroński upomina się o miejsca parkingowe na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu. Przywołuje wyborcze obietnice władz miasta, które miały rozwiązać probl ... » więcej 2019-07-19, godz. 07:20 Policja tworzy „SPEED” do walki z drogowymi piratami Na kujawsko-pomorskich drogach od dziś zacznie działać policyjna grupa „SPEED”. To funkcjonariusze w szybkich BMW z wideorejestratorami, którzy ścigać będą zw ... » więcej 2019-07-19, godz. 06:00 Wakacyjne Radio PiK na Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku Kolorowo, z charakterem, rytmicznie i tanecznie! Dziś w Ciechocinku wystartował już 23. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów. Artyści i zespoły z ... » więcej 2019-07-18, godz. 20:50 Toruń dla klimatu: Nie dla plastiku! Chcą działać na rzecz klimatu w mieście. To cel nowej, społeczno-politycznej inicjatywy „Toruń dla klimatu”. Tworzy ją 9 partii i organizacji, które będą m.in ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:45 Odkrycie przy przebudowie przy dworcu PKP w Inowrocławiu nie przerwało prac Prace budowlane na placu przed dworcem kolejowym w Inowrocławiu są prowadzone dalej, pomimo odkrycia pomieszczeń byłej lodowni. Roboty zostały częściowe ogran ... » więcej
1234567