Czwartek, 20 czerwca 2019 r.   Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-12, 16:53 Michał Zaręba

Prokuratura analizuje drugi konkurs na prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej

Wątpliwości w sprawie wybory prezesa TIS ma prokuratura./fot. bip.tis.toun.pl
Wątpliwości w sprawie wybory prezesa TIS ma prokuratura./fot. bip.tis.toun.pl
Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień przez członków rady nadzorczej miejskiej spółki oraz zespołu doradczego, który rekomendował na to stanowisko Przemysława Lipkę.
Prokuratura wzięła pod uwagę materiały zebrane przy okazji innego, umorzonego niedawno śledztwa, w sprawie wpływania prezydenta Michała Zaleskiego na wybór Przemysława Lipki na to stanowisko. O szczegółach mówi Judyta Głowacka, szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum:

- To śledztwo zostało wszczęte na bazie materiałów, które były przedmiotem śledztwa z zawiadomienia Sławomira M., a dotyczącego przekroczenia uprawnień przez prezydenta miasta Torunia. Chodziło o wpływanie na decyzje rady nadzorczej w konkursie, w ramach którego został wybrany prezesem Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Przemysław L.

Dodaje, że w ocenie prokuratury, zachodziła konieczność pogłębienia okoliczności dotyczących prawidłowości przeprowadzenia procedury konkursowej.

Przypomnijmy, że w drugim konkursie miasto obniżyło kryteria dla kandydatów. Prokuratura wyjaśni, czy nie zostało to „zrobione” pod Przemysława Lipkę...

- Kwestia zaniechania zastosowania tych kryteriów, czy też rezygnacja z rozmowy z kontrkandydatką Przemysława L., która ostatecznie nie została przeprowadzona, to dało powód do takiego działania prokuratury, a ponieważ sprawa ta jest przedmiotem szerokiego zainteresowania społecznego, chcieliśmy wyjaśnić te wszystkie wątki - tłumaczy szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum.

Więcej w materiale Michała Zaręby.
Kolejny etap kontrowersji wokół wyboru szefa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej. Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-06-20, godz. 19:46 Ku przestrodze! Wakacyjny licznik wypadków. Już dwa w naszym regionie! [wideo] Do 101 wypadków, w tym 8 śmiertelnych, doszło w środę na polskich drogach. Zginęło 9 osób, a 129 zostało rannych - wynika z policyjnych statystyk. Policjanci ... » więcej 2019-06-20, godz. 15:54 „Fajfy” nad Kanałem Bydgoskim. Czy bydgoszczanie wrócą się tu bawić? Mieszkańcy bydgoskiego Okola, ale nie tylko, bawią się na Festynie Rodzinnym „Śluzy”. Impreza odbywa się po raz 18. nad Starym Kanałem w sąsiedztwie 4. śluzy. » więcej 2019-06-20, godz. 13:48 To znów się stało! Szyny szaleją na Jagiellońskiej w Bydgoszczy [aktualizacja] To kolejny raz gdy szyny „wydostały” się z ulicy Jagiellońskiej. Ostatnio taki przypadek miał miejsce 11 czerwca. » więcej 2019-06-20, godz. 12:18 Boże Ciało. Procesje liczne mimo skwaru [wideo] Mieszkańcy bydgoskiego Fordonu tłumnie uczestniczyli w procesjach Bożego Ciała, które przed południem przeszły ulicami tej dzielnicy. » więcej 2019-06-20, godz. 10:10 Kolejki na A1 z Łodzi do Gdańska przed bramkami koło Torunia Na autostradzie A1 z Łodzi do Gdańska tworzą się kolejki samochodów przed bramkami w Nowej Wsi niedaleko Torunia. Obecnie zator sięga 6 km, ale ma tendencje d ... » więcej 2019-06-20, godz. 08:47 1 osoba zginęła, 4 zostały ranne w wypadku na dw 252 koło Inowrocławia Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w zderzeniu samochodów osobowego i dostawczego na drodze w Łąkocinie koło Inowrocławia - poinformował dyżurny Kome ... » więcej 2019-06-20, godz. 07:15 Uwaga, kierowcy! Ważny remont niedaleko pętli przy ul. Rycerskiej! W dniach 21-25 czerwca, PKP PLK przeprowadzi remont przejazdu kolejowego na ul. Zaświat. W trakcie robót będzie on nieprzejezdny. Kierowcy powinni kierować si ... » więcej 2019-06-19, godz. 22:50 Tragedia na drodze. Nie żyje ojciec i córka Pięcioosobowa rodzina poszkodowana w wypadku samochodowym koło Strzelna. Kierująca autem kobieta prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem, auto uderzyło ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:23 Afera słynnego „Domaru” znów na sądowej wokandzie. Główny oskarżony: Janusz S. Jeden z najbogatszych mieszkańców Bydgoszczy - Janusz S., oskarżony jest o zdefraudowanie 35 mln zł i pranie pieniędzy. Razem z nim, na ławie oskarżonych zasi ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:50 W Urzędzie Wojewódzkim czeka księga kondolencyjna gen. Zbigniewa Nowka Wpisać się do niej można w foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku. Generał Nowek był związany z regionem kujawsko-pomorskim. » więcej
1234567