Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-17, 20:58 Sławomir Jezierski

W wolontariacie nie liczy się ani godzin, ani pieniędzy. Tu wiek nie gra roli. Tylko serce!

Nasi wolontariusze pomagają rówieśnikom, ale także mieszkańcom miasta i okolic zrozpaczonym po zniszczeniu mieszkania przez ogień, wichurę./fot. Sławomir Jezierski
Nasi wolontariusze pomagają rówieśnikom, ale także mieszkańcom miasta i okolic zrozpaczonym po zniszczeniu mieszkania przez ogień, wichurę./fot. Sławomir Jezierski
W Bydgoszczy, podczas kolejnej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, wyróżniono najlepszych nastoletnich wolontariuszy.
O wolontaryjnej działalności młodych bydgoszczan mówi Marlena Plebańska-Kaczor, przewodnicząca kapituły samorządowego konkursu nastolatków „8 Wspaniałych”.

- To jest głównie wolontariat szkolny. Młodzi ludzie pracując pomagają swoim rówieśnikom, kolegom, którzy mają jakieś deficyty i potrzebują pomocy. Oczywiście, młodzież wspiera także potrzebujących spoza szkoły, jak choćby wspaniała grupa z Zespołu Szkół Budowlanych, która pomaga potrzebującym remontując ich mieszkania zniszczone przez ogień czy inne żywioły.

Oddajmy głos wolontariuszom. - Nazywam się Dawid Pacholski, jestem ze szkoły budowlanej. - Jestem Rafał Grabowski, również z „budowlanki”. Pomagaliśmy w remontowaniu spalonych mieszkań w różnych miejscach w Bydgoszczy i poza Bydgoszczą także. Chcieliśmy jakoś umilić życie ludziom, którzy tego dramatu utraty domu doświadczyli. Nie chcielibyśmy, żeby taka sytuacja nas spotkała, to współczucie było naszą motywacją. Pomagaliśmy ofiarom wichur sprzed dwóch lat. Wiele osób straciło wtedy dosłownie dach nad głową...

Nagrody indywidualne w kategorii Ósemka Junior otrzymali: Małgorzata Siewaszewicz (I miejsce), Elżbieta Chmielewicz (II miejsce) i AleksandraFras (III miejsce).

Laureatami w kategorii Ósemka Senior zostali Joanna Giersz (I miejsce), Michał Borchardt (II miejsce) i ex aequo Natalia Gapska i Bartosz Wierzchucki (III miejsce/IV miejsce).

Nagrodę grupową dostał Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Konkurs "8 Wspaniałych" nagradza wolontariuszy na etapie samorządowym, natomiast jeden z laureatów będzie reprezentował nasze miasto podczas ogólnopolskiego finału 7 czerwca w Białogardzie.
O wolontaryjnej działalności młodych bydgoszczan mówi Marlena Plebańska-Kaczor, przewodnicząca kapituły samorządowego konkursu nastolatków „8 Wspaniałych”.
Oddajmy głos wolontariuszom...

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 18:48 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. Jaka w naszym regionie? 32,51 proc. - to frekwencja w dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godzinę 17:00 - podała Państwowa Komisja Wyborcza. W wyborach sprzed pięciu ... » więcej 2019-05-26, godz. 15:18 Kultura fizyczna czyli „Bieg z książką” w Toruniu Czy przy książce można się napocić? Okazuje się, że tak - jeśli wzięło się udział w „Biegu z książką”. Impreza po raz 5. odbyła się w Toruniu. » więcej 2019-05-26, godz. 14:28 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas? Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. » więcej 2019-05-26, godz. 13:19 Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to! Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego możemy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy uży ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:03 W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00 Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej
1234567