Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-18, 08:00 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Muzykofile wszystkich krajów łączcie się w Toruniu!

W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej./fot. Pixabay
W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej./fot. Pixabay
Artyści z Australii, Francji, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski wystąpią podczas III edycji Festiwalu Muzykofilia: ars elektronika, który w weekend (18-19.05.) odbywa się w toruńskim Dworze Artusa.
Muzykofilia to cykl koncertów zainicjowany przez Rafała Iwańskiego, perkusjonistę i artystę dźwięku z Torunia, współzałożyciela grup muzycznych HATI, Innercity Ensemble, Kapital, Alameda 5 i projektu audiowizualnego Voices Of The Cosmos, solo tworzącego pod nazwą X-Navi:Et.

Wydarzenie jest kontynuacją dwóch dobrze przyjętych poprzednich edycji , których tematem był głos i instrument oraz natura dźwięku.

- Tegoroczna edycja prezentuje oryginalnych artystów dźwięku, kompozytorów i instrumentalistów, tworzących autorską muzykę elektroakustyczną – wyjaśnia Rafał Iwański.

- Zależy mi na tym, żeby uczestnicy festiwalu odkryli, że muzyka elektroniczna to nie tylko uproszczone utwory elektroniczne z nurtu techno na przykład, znane z setów didżejów w dyskotekach, ale także wszelkie inne zjawiska , które poprzedziły to, co się dzieje teraz w muzyce elektronicznej. Mam na myśli syntezatory modularne, wykorzystanie generatorów, fal radiowych czy też muzyki konkretnej, a z drugiej strony co jest bardzo istotne od samego początku istnienia muzyki elektronicznej, łączenie jej z instrumentami akustycznymi.

W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej. Koncertom towarzyszyć będą wykłady na temat muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Prezentacje w Dworze Artusa w Toruniu w sobotę i w niedzielę (18-19.05.) rozpoczynają się o 18.00.

Więcej informacji na stronie www.muzykofilia.pl

Warto wiedzieć:

Nazwa "Muzykofilia" zaczerpnięta jest z tytułu książki wybitnego angielskiego lekarza neurologa - Oliviera Sacksa, którego literatura badawcza jest wysoko ceniona przez krytykę i czytelników. Poprzez termin ten rozumiemy apoteozę wszystkich fenomenów muzycznych/dźwiękowych oraz doniosłość muzyki w oddziaływaniu na mózg ludzki.
Artyści z Australii, Francji, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski wystąpią podczas III edycji Festiwalu Muzykofilia

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 18:48 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. Jaka w naszym regionie? 32,51 proc. - to frekwencja w dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godzinę 17:00 - podała Państwowa Komisja Wyborcza. W wyborach sprzed pięciu ... » więcej 2019-05-26, godz. 15:18 Kultura fizyczna czyli „Bieg z książką” w Toruniu Czy przy książce można się napocić? Okazuje się, że tak - jeśli wzięło się udział w „Biegu z książką”. Impreza po raz 5. odbyła się w Toruniu. » więcej 2019-05-26, godz. 14:28 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas? Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. » więcej 2019-05-26, godz. 13:19 Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to! Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego możemy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy uży ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:03 W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00 Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej
1234567