Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-17, 16:59 Jolanta Fischer

Pośrednik nie może być tylko prezenterem lokali, a licencja zawodowa zobowiązuje!

23. Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości odbył się w piątek (17.05.) w Bydgoszczy./fot. Jolanta Fischer
23. Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości odbył się w piątek (17.05.) w Bydgoszczy./fot. Jolanta Fischer
Jak przedstawiać pośrednika w mediach, pomóc wyrobić mu dobrą opinię oraz sprawić, by kierował się empatią i uczciwością - między innymi o tym dyskutowali uczestnicy 23. Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Przedstawiciele z branży opowiedzieli, co w „nieruchomościach” jest jeszcze do poprawki.
Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości: - Przede wszystkim kluczowy jest profesjonalizm zawodowy. Uwolnienie zawodu spowodowało, że na rynku nieruchomości, w zawodzie i pośrednika i zarządcy, zdarzają się rzeczy, które nie powinny się zdarzyć. Dla nas najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo transakcji naszych klientów i do tego dążymy.

Witold Czapla: - Od początku istnienia ruchu pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców jestem związany z tym ruchem. Byłem członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przez lat prawie 15, a przez prawie 14 lat jej przewodniczącym. Problemy dotyczyły nie tylko etyki, ale również standardów zawodowych, bo również o to chodziło, o sposób obsługi klienta.

Staraliśmy się działać tak, żeby pojęcie pośrednik kojarzone było z zawodem, a nie z czynnością, która ma polegać wyłącznie na skojarzeniu, i na pobraniu z tego tytułu prowizji. Dlatego między innymi postulujemy używanie pojęcia wynagrodzenie, a nie prowizja. Chcemy być kimś w rodzaju doradców, a nie pośrednikami kojarzącymi klientów. Kolejna sprawa to licencja. Uzyskanie licencji nie może być formalnością, za którą nie kryje się profesjonalizm. Licencja ma świadczyć o tym, że osoba, która ją posiada ma wiedzę, doświadczenie, pewne cechy charakteru niezbędne w tej branży, że tej osobie po prostu można zaufać.

Część uczestników została odznaczona Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy za wkład w rozwój rynku nieruchomości. Jednym z laureatów jest Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw.

- To dla nas zaszczyt, medal prezydenta powiesimy w honorowym miejscu - mówi Elżbieta Trawińska, prezes SPwONPiK. - Przez 25 lat działamy na tym terenie. Bardzo miło wspominam pracę w pośrednictwie. To spełnienie moich marzeń...

Kongres zakończy wieczorna gala z okazji jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami "Argentum Party". Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio PiK.
Andrzej Piórecki, prezydent Polski Federacji Rynku Nieruchomości: - Przede wszystkim kluczowy jest profesjonalizm zawodowy.(Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 18:48 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. Jaka w naszym regionie? 32,51 proc. - to frekwencja w dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godzinę 17:00 - podała Państwowa Komisja Wyborcza. W wyborach sprzed pięciu ... » więcej 2019-05-26, godz. 15:18 Kultura fizyczna czyli „Bieg z książką” w Toruniu Czy przy książce można się napocić? Okazuje się, że tak - jeśli wzięło się udział w „Biegu z książką”. Impreza po raz 5. odbyła się w Toruniu. » więcej 2019-05-26, godz. 14:28 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas? Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. » więcej 2019-05-26, godz. 13:19 Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to! Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego możemy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy uży ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:03 W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00 Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej
1234567