Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-16, 18:21 Damian Klich

Ludzie ufają strażakom i doceniają ich ciężką pracę. Nie tylko od święta...strażaka

Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
W czwartek (16.05.), w Bydgoszczy obchodzono powiatowy „Dzień Strażaka”, który zgodnie z kalendarzem przypadał 4 maja, w dniu patrona strażaków, św. Floriana. Nagrody, odznaczenia i awanse wręczano w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej numer 1.
- Strażak to zawód cieszący się największym zaufaniem społecznym - przypomniał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. - Mamy jako społeczeństwo, dzięki pracy strażaków, duże poczucie bezpieczeństwa. Rząd bardzo wspiera straż pożarną. Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1 w Bydgoszczy odgrywa szczególną rolę - podkreślał Mikołaj Bogdanowicz. - Bydgoszcz to to największe miasto województwa, stolica województwa. Często zdarza się, że strażacy z tej jednostki wyjeżdżają poza granice miasta, do innych powiatów i gmin, jak było na przykład w czasie ostatniej nawałnicy.

Wojewoda przypomniał, że dzięki rządowemu wsparciu, w Bydgoszczy przybyło 12 etatów w straży pożarnej.

- W przypadku grup specjalistycznych to jest bardzo dużo. Grupa specjalistyczna, na przykład chemiczna, ostatnio miała bardzo trudne zadanie na obwodnicy Szubina, gdzie doszło do wycieku niebezpiecznej substancji. Dziękuję im za pracę. Sytuacja była tam trudniejsza, niż to przedstawiały media. Pożar w Fordonie także był wielkim wyzwaniem z uwagi na suszę i szybko rozprzestrzeniający się ogień.

Młodszy brygadier Jacek Kaczmarek, zastępca kujawsko-pomorskiego komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej w Toruniu zaznacza, że straż rozwija się i sprzętowo i pod względem wyszkolenia, wyposażenia, a także rośnie w siłę personalnie.

- Cieszymy się, że do województwa kujawsko-pomorskiego, w ubiegłym roku trafiło ponad 60 milionów złotych. To jest niewyobrażalna kwota. Te pieniądze pozwoliły nam na zakup 53 nowych pojazdów. Warto wiedzieć, że pojazd specjalistyczny, np. drabina, kosztuje ponad dwa miliony złotych. Drogi sprzęt, ale to zarazem niezawodny sprzęt, który poprawia efektywność pracy strażaka. Chcielibyśmy jeszcze poprawić bazę lokalową...

Podczas uroczystości został odczytany list prezydenta RP Andrzeja Dudy. Prezydent złożył życzenia strażakom i określił Straż Pożarną jako „jeden z filarów państwowości i systemu bezpieczeństwa narodowego”.
Strażak to zawód cieszący się największym zaufaniem społecznym - mówił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 18:48 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. Jaka w naszym regionie? 32,51 proc. - to frekwencja w dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godzinę 17:00 - podała Państwowa Komisja Wyborcza. W wyborach sprzed pięciu ... » więcej 2019-05-26, godz. 15:18 Kultura fizyczna czyli „Bieg z książką” w Toruniu Czy przy książce można się napocić? Okazuje się, że tak - jeśli wzięło się udział w „Biegu z książką”. Impreza po raz 5. odbyła się w Toruniu. » więcej 2019-05-26, godz. 14:28 PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas? Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. » więcej 2019-05-26, godz. 13:19 Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to! Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego możemy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy uży ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 10:03 W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00 Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej
1234567