Poniedziałek, 21 października 2019 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Wakacyjny PiKnik
Polskie Radio PiK » Wakacyjny PiKnik » Tu będziemy! Tu byliśmy!
2018-07-21, 17:19 Damian Klich

23 lipca 2018 - PiKnik w Kowalewie Pomorskim

Wieża Ciśnień w Kowalewie Pomorskim. Fot. Krystian Makowski.
Wieża Ciśnień w Kowalewie Pomorskim. Fot. Krystian Makowski.
W czwarty poniedziałek lipca odwiedziliśmy Kowalewo Pomorskie. Miasteczko, które ma 11 tysięcy mieszkańców, kryje wiele ciekawych historii, a także posiada sporo interesujących, lokalnych inicjatyw.

W godz. od 9.00 do 12.00 dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje i imprezy kulturalne dzieją się w Kowalewie Pomorskim. By poczuć atmosferę średniowiecznego miasteczka, spotkaliśmy się z gościem i Słuchaczami przy dawnych murach miejskich i opowiedzieliśmy o ruinach zamku krzyżackiego. O świetnie działającym klubie kolarskim UKS Sokół rozmawialiśmy z trenerem i utytułowanymi, młodymi zawodnikami. Z lokalnymi artystami malowaliśmy kowalewskie pejzaże. Zajrzeliśmy również do świetlicy socjoterapeutycznej, by przekonać się, że w wakacje dzieci nigdy się nie nudzą. O tym, że historię można odkrywać wszędzie, przekonała nas tropicielka historii, z którą spotkaliśmy się jeszcze przed południem.

Po godz. 13.00 z prezesem Lokalnej Grupy Działania Dolina Drwęcy rozmawialiśmy o inwestycjach proekologicznych w gminie Kowalewo Pomorskie. Swoje talenty wokalne zaprezentowały rozśpiewane seniorki. O tym, że szachy są najpiękniejszą formą treningu umysłu, przekonywali członkowie sekcji szachowej przy Ludowym Klubie Sportowym "Promień". Zanim pożegnaliśmy gminę i Słuchaczy, odwiedziliśmy jeszcze miejską pływalnię, gdzie porozmawialiśmy o sportowym lecie w Kowalewie Pomorskim.

Do wysłuchania relacji z Kowalewa Pomorskiego zapraszają: Damian Klich i Krystian Makowski.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z dyrektorem MGOK, Barbarą Niewidział. O atrakcjach kulturalnych, reaktywacji chóru, Fundacji Piękniejszego Świata i Ekobiesiadzie.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z Karoliną Kowalską z działu promocji Urzędu Miasta Kowalewa. O ruinach zamku Krzyżackiego w Kowalewie Pomorskim i innych zabytkach oraz o legendzie o tajemniczym przejściu podziemnym między zamkami.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z trenerami Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół, Marianem Krychem i Agnieszka Zielaskowską. O sukcesach klubu i procesie rekrutacji do klubu.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z członkiniami Stowarzyszenia Artystów Amatorów, Ludwiką Markiewicz i Zofią Znajewską. O powstaniu stowarzyszenia i plenerach kowalewskich.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa ze świetliczanką Magdaleną Wiśniewską ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie. O działalności świetlicy i programie profilaktycznym.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z Marią Dankowską, pasjonatką historii. O fascynacji historią, kronice parafialnej, poszukiwaniu śladów sławnych polaków oraz zabytkowym domu, w którym urodziła się Urszula Modrzyńska.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z prezesem grupy działania Dolina Drwęcy, Magdaleną Gadomską. O ekologicznej stronie Kowalewa, projekcie inwestycji rowerowej i pływalni z panelami fotowoltaicznymi.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z szefową Seniorskiej Grupy Kabaretowej Kowialewiacy, działającej przy MGOK, Marią Nowatką. O inspiracjach, członkach grupy i obszarze działalności.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim- Rozmowa z z trenerem Ludowego Klubu Sportowego "Promień", Benedyktem Mrozińskim. O aktywności Klubu Szachowego, projekcie "Edukacja przez Szachy w Szkole", mającym na celu propagowanie sportu wśród najmłodszych.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z kierownikiem Centrum Rekreacji i Sportu, Marzeną Rachubicką. O architekturze obiektu oraz atrakcjach jakie można tam spotkać.

Zobacz także

2018-07-20, godz. 19:44 22 lipca 2018 - PiKnik w Brodnicy Czym różni się "pług" od "wołu"? Czy ze starych desek, kolanek hydraulicznych i rur PCW można skonstruować instrument? Co w ruinach zamku robi duch komtura Ba ... » więcej 2018-07-20, godz. 19:38 21 lipca 2018 - PiKnik w Tucholi W trzecią sobotę lipca "Wakacyjny PiKnik" pojawił się na rynku w Tucholi. Po raz 59. odbywały się tam "Dni Borów Tucholskich". Wiele atrakcji za nami, m.in. s ... » więcej 2018-07-19, godz. 22:13 20 lipca 2018 - PiKnik w Chełmży W trzeci piątek lipca "Wakacyjny PiKnik" odwiedził Chełmżę. Złożyliśmy wizytę w czasie szczególnym, gdyż to prawie 15-tysięczne miasto obchodzi swoje święto, ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:17 19 lipca 2018 - PiKnik w Rypinie "Wakacyjny PiKnik zawitał w czwartek na Ziemię Dobrzyńską, a dokładniej do Rypina - jednego z najstarszych miast polskich. Powiedzieliśmy dlaczego Rypin uznaw ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:00 18 lipca 2018 - PiKnik w Jabłonowie Pomorskim Mobilne studio wakacyjnej ekipy Polskiego Radia PiK zawitało do Jabłonowa Pomorskiego, gdzie od godz. 9.00 do południa poznawaliśmy walory miasta i gminy, zap ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:14 17 lipca 2018 - PiKnik w Szubinie 17 lipca nasz "Wakacyjny PiKnik" zatrzymał się w Szubinie. Do południa odwiedziliśmy Szubiński Dom Kultury, Skatepark przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, s ... » więcej 2018-07-13, godz. 20:44 16 lipca 2018 - PiKnik w Kowalu W trzeci poniedziałek lipca "Wakacyjny PiKnik" zatrzymał się w gminie i mieście Kowal. Od godz. 9.00 do 12.00 radiowa załoga odwiedziła wieś Krzewent, a w nie ... » więcej 2018-07-13, godz. 20:34 15 lipca 2018 - PiKnik w Pakości Czy traktorem można "driftować"? Jakie skarby skrywa kościół pw. św. Bonawentury? Czy morsy lubią lato? Co trzeba zrobić, by wygrać turniej "Wymiatacze"? M.in ... » więcej 2018-07-13, godz. 20:12 14 lipca 2018 - PiKnik w Ciechocinku W drugą sobotę lipca "Wakacyjny PiKnik" zagościł w wyjątkowym muzycznym anturażu, na 22. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Kultury Romów - Ciechocinek 2018 ... » więcej 2018-07-12, godz. 19:48 13 lipca - PiKnik w Górznie W piątek odwiedziliśmy Górzno - malowniczo położone miasto nad Jeziorem Górzeńskim, Młyńskim i Wapionka. Nasza podróż była bardzo ekologiczna i przyrodnicza. ... » więcej
34567