Poniedziałek, 16 września 2019 r.   Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana
Wakacyjny PiKnik
Polskie Radio PiK » Wakacyjny PiKnik » Tu będziemy! Tu byliśmy!
2018-07-21, 17:19 Damian Klich

23 lipca 2018 - PiKnik w Kowalewie Pomorskim

Wieża Ciśnień w Kowalewie Pomorskim. Fot. Krystian Makowski.
Wieża Ciśnień w Kowalewie Pomorskim. Fot. Krystian Makowski.
W czwarty poniedziałek lipca odwiedziliśmy Kowalewo Pomorskie. Miasteczko, które ma 11 tysięcy mieszkańców, kryje wiele ciekawych historii, a także posiada sporo interesujących, lokalnych inicjatyw.

W godz. od 9.00 do 12.00 dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje i imprezy kulturalne dzieją się w Kowalewie Pomorskim. By poczuć atmosferę średniowiecznego miasteczka, spotkaliśmy się z gościem i Słuchaczami przy dawnych murach miejskich i opowiedzieliśmy o ruinach zamku krzyżackiego. O świetnie działającym klubie kolarskim UKS Sokół rozmawialiśmy z trenerem i utytułowanymi, młodymi zawodnikami. Z lokalnymi artystami malowaliśmy kowalewskie pejzaże. Zajrzeliśmy również do świetlicy socjoterapeutycznej, by przekonać się, że w wakacje dzieci nigdy się nie nudzą. O tym, że historię można odkrywać wszędzie, przekonała nas tropicielka historii, z którą spotkaliśmy się jeszcze przed południem.

Po godz. 13.00 z prezesem Lokalnej Grupy Działania Dolina Drwęcy rozmawialiśmy o inwestycjach proekologicznych w gminie Kowalewo Pomorskie. Swoje talenty wokalne zaprezentowały rozśpiewane seniorki. O tym, że szachy są najpiękniejszą formą treningu umysłu, przekonywali członkowie sekcji szachowej przy Ludowym Klubie Sportowym "Promień". Zanim pożegnaliśmy gminę i Słuchaczy, odwiedziliśmy jeszcze miejską pływalnię, gdzie porozmawialiśmy o sportowym lecie w Kowalewie Pomorskim.

Do wysłuchania relacji z Kowalewa Pomorskiego zapraszają: Damian Klich i Krystian Makowski.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z dyrektorem MGOK, Barbarą Niewidział. O atrakcjach kulturalnych, reaktywacji chóru, Fundacji Piękniejszego Świata i Ekobiesiadzie.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z Karoliną Kowalską z działu promocji Urzędu Miasta Kowalewa. O ruinach zamku Krzyżackiego w Kowalewie Pomorskim i innych zabytkach oraz o legendzie o tajemniczym przejściu podziemnym między zamkami.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z trenerami Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół, Marianem Krychem i Agnieszka Zielaskowską. O sukcesach klubu i procesie rekrutacji do klubu.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z członkiniami Stowarzyszenia Artystów Amatorów, Ludwiką Markiewicz i Zofią Znajewską. O powstaniu stowarzyszenia i plenerach kowalewskich.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa ze świetliczanką Magdaleną Wiśniewską ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie. O działalności świetlicy i programie profilaktycznym.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z Marią Dankowską, pasjonatką historii. O fascynacji historią, kronice parafialnej, poszukiwaniu śladów sławnych polaków oraz zabytkowym domu, w którym urodziła się Urszula Modrzyńska.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z prezesem grupy działania Dolina Drwęcy, Magdaleną Gadomską. O ekologicznej stronie Kowalewa, projekcie inwestycji rowerowej i pływalni z panelami fotowoltaicznymi.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z szefową Seniorskiej Grupy Kabaretowej Kowialewiacy, działającej przy MGOK, Marią Nowatką. O inspiracjach, członkach grupy i obszarze działalności.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim- Rozmowa z z trenerem Ludowego Klubu Sportowego "Promień", Benedyktem Mrozińskim. O aktywności Klubu Szachowego, projekcie "Edukacja przez Szachy w Szkole", mającym na celu propagowanie sportu wśród najmłodszych.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z kierownikiem Centrum Rekreacji i Sportu, Marzeną Rachubicką. O architekturze obiektu oraz atrakcjach jakie można tam spotkać.

Zobacz także

2018-08-22, godz. 14:31 23 sierpnia 2018 - PiKnik w Inowrocławiu Kto to jest WiewiórInka i jakich ma kolegów w różnych miastach, na co działa woda "Jadwiga", czym będzie Solankowy Koszmar? Tego m.in. można dowiedzieć się z ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:48 22 sierpnia 2018 - PiKnik w Płużnicy Czy mózg strusia jest mniejszy od jego oka? W jakim filmie zagrało jezioro w Wieldządzu? Na co pomaga masaż gorącymi kamieniami? Odpowiedzi m.in na te pytania ... » więcej 2018-08-20, godz. 19:04 21 sierpnia 2018 - PiKnik w Mroczy Mrocza to czterotysięczne miasteczko we wschodniej części Krajny i kolejny przystanek na trasie radiowego "Wakacyjnego PiKniku". Odwiedziliśmy tamtejszy Gminn ... » więcej 2018-08-18, godz. 16:09 20 sierpnia 2018 - PiKnik w Jeżewie Gdzie leży jedno z najczystszych jezior w naszym regionie? Jakie tajemnice skrywa Park Gordona? Czy teatr pełen ognia jest bezpieczny? Odpowiedzi m.in. na te ... » więcej 2018-08-19, godz. 10:36 19 sierpnia 2018 - PiKnik w Radziejowie i Płowcach Podczas weekendowego "Wakacyjnego Pikniku" w niedzielne popołudnie ponownie spotkaliśmy się z rycerzami. Mobilne studio Polskiego Radia PiK pojawiło się na 17 ... » więcej 2018-08-18, godz. 12:55 18 sierpnia 2018 - PiKnik w Grucznie Sobotnie popołudnie spędziliśmy na jednym z największych wydarzeń gastronomicznych w naszym województwie. Mowa tu oczywiście o Festiwalu Smaku w Grucznie. Sp ... » więcej 2018-08-17, godz. 08:55 17 sierpnia 2018 - PiKnik w Radzyniu Chełmińskim Odwiedziliśmy gminę Radzyń Chełmiński. To niezwykle bogata historycznie kraina, położona w powiecie grudziądzkim. Obecnie liczy niecałych 5 tysięcy mieszkańcó ... » więcej 2018-08-16, godz. 08:54 16 sierpnia 2018 - PiKnik we Włocławku Jak zmienia się Park im.H.Sienkiewicza i kiedy zostanie w pełni zrewitalizowany? Jakie tajemnice kryje Bazylika Katedralna i co na wakacje przygotowało dla na ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:05 14 sierpnia 2018 - PiKnik w Strzelnie Tym razem nasz Wakacyjny PiKnik odbył się 18 kilometrów za Inowrocławiem - w Strzelnie. Byliśmy na Pojezierzu Gnieźnieńskim czyli na pograniczu Kujaw i Wielko ... » więcej 2018-08-12, godz. 12:24 13 sierpnia 2018 - PiKnik w Piotrkowie Kujawskim Między 9:00 a 12:00 wysłuchaliśmy legendy o początkach miasta i dowiedzieliśmy się skąd pochodzi jego nazwa. Zachęcaliśmy też do aktywnego spędzania wolnego c ... » więcej
12345