Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Polskie Radio PiK » Czatuj » Archiwum audycji
Apartamentowiec
2016-02-19, 16:13 Adam Droździk

2015

W audycji 25 lipca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 25.07.2015
O programie Erasmus i zagranicznych stażach oraz o roli nowoczesnych technologii w edukacji. Pytamy też obcokrajowców, którzy brali udział w Szkole Letniej na UMK dlaczego uczą się języka polskiego. W kąciku historycznym przypomnienie postaci gen.Józefa Hallera, którego 55.rocznica śmierci przypadła w czerwcu. Audycja Moniki Kaczyńskiej.

W audycji 18 lipca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 18.07.2015
Ostrzeżenie przed dopalaczami, o toruńskiej akcji "Rozsądny rowerzysta" i bydgoskich warsztatach „Radosne serca”. W kąciku historycznym zaproszenie na inscenizację Bitwy
pod Koronowem, która rozstrzygnęła wynik Wielkiej Wojny z Zakonem Krzyżackim. Audycja Michała Zaręby.

W audycji 11 lipca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 11.07.2015
O bezpiecznym podróżowaniu. Eksperci radzą m.in. jak nie stać się ofiarą kieszonkowców, jak korzystać z autostopu, a także jak bezpiecznie zachowywać się "za kółkiem". Poza tym o akcji "Możesz to zmienić", która ma skłonić mieszkańców regionu do reagowania na przemoc. W kąciku historycznym postać Mariana Rejewskiego - wybitnego kryptologa, który złamał kod Enigmy. Audycja Adriany Andrzejewskiej.

W audycji 4 lipca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 04.07.2015
O projekcie "Camino u korzeni Europy" i sposobach spędzania wolnego czasu. Wracamy do laureatów 4. edycji projektu stypendialnego "Zdolni na start" i charytatywnej akcji organizowanej przez studentów UMK. Kącik historyczny poświęcony sympozjum w Górsku "Kościół a młodzież w Polsce po II wojnie światowej". Audycja Moniki Kaczyńskiej.

W audycji 27 czerwca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 27.06.2015
O nagrodach Prezydenta Torunia, które otrzymali najzdolniejsi maturzyści, "Śniadaniu na trawie", które odbyło się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, kampanii „Bądź bezpieczny nad wodą”. W kąciku historycznym I Motocyklowy Rajd bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W audycji 20 czerwca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 20.06.2015
O wakacyjnej pracy, Forum Przedsiębiorczości "Nie dla emigracji", akcjach: "OdKupmy Toruń" i "PrzedSzkole Architektury" oraz mennonitach. Audycja Adriany Andrzejewskiej.

W audycji 13 czerwca

Polskie Radio PiK - Czatuj z 13.06.2015
O budżecie partycypacyjnym, koalicji "Cyrk bez zwierząt" oraz zmienionym logo UMK. W kąciku historycznym o projekcie Archiwum Państwowego, który umożliwia szukanie
przodków. Audycja Moniki Kaczyńskiej.

W audycji 1 czerwca

O studentach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, nagrodzonych przez miasto za przygotowanie najlepszej aplikacji; nowej akcji Biura Toruńskiego Centrum Miasta "Staromiejski bookcrossing". Z kolei bydgoscy uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego będą reprezentować nasz region w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Zawody odbędą się 13 czerwca w Lublinie. W kąciku historycznym 26. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce.

W audycji 23 maja

Polskie Radio PiK - Czatuj z 23.05.2015
O Programie Erasmus +, obchodzonym po raz pierwszy Wojewódzkim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, 4. rocznicy wybuchu wojny domowej w Syrii. "Kącik historyczny" poświęcony zmarłemu niedawno prof. Władysławowi Bartoszewskiemu. Audycja Moniki Kaczyńskiej.

W audycji 16 maja

Polskie Radio PiK - Czatuj z 16.05.2015
O I Wojewódzkim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jak państwo poszukuje dzieł sztuki zagrabionych w czasie II wojny światowej? O akcji toruńskiej Straży Miejskiej, która informuje młodzież o zagrożeniach związanych z tzw. pigułką gwałtu. W "Kąciku historycznym" - 80. rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. Audycja Michała Zaręby.
12