Poniedziałek, 25 marca 2019 r.   Imieniny: Marioli, Wieczysława, Ireneusza
Polskie Radio PiK » Polskie granie

W poprzednich audycjach

Polskie Granie-10.12.2018

W programie polskie muzyczne premiery, nowości i nagrania z najchętniej kupowanych przez Polaków przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia płyt. Nie zabraknie też świątecznych nagrań - tych najnowszych i tych sprzed lat oraz informacji koncertowych z Pomorza i Kujaw. Gośćmi "Polskiego Grania" będą: Jan Borysewicz i Wojciech Wojda. Lider Lady Pank - na kilka dni przed koncertem w Bydgoszczy opowie o nowej-starej płycie zespołu, czyli kultowym krążku "LP1", nagranym na nowo i to z fantastycznymi gośćmi! Podczas trasy koncerowej ta jedna z nasłynniejszych polskich płyt jest grana przez Lady Pank w całości, ale nie zabraknie też innych wielkich hitów grupy. Nasz drugi gość, Wojciech Wojda opowie o nowej płycie Farben Lehre, a my zaprosimy naszych Słuchaczy na niezwykły koncert zespołu. Czy pełne energii i pasji utwory Farben Lehre można zagrać akustycznie? Można i brzmi to znakomicie! Nasi Słuchacze przekonają się o tym już w poniedziałek, 17.12.2018. W cyklu ''Koncertowe Radio Pik'' zespół zagra akustyczny koncert w bydgoskim klubie Eljazz, a my będziemy to wydarzenie transmitować! Do wysłuchania audycji zaprasza Dariusz Gross.

Polskie Granie-19.11.2018

W ''Polskim Graniu'' jak zwykle nie zabraknie nagrań z najchetniej kupowanych płyt w Polsce, ale też informacji koncertowych z Pomorza i Kujaw. Pojawią się również goście-m.in. debiutantka -znana z ''The Voice Kids'' - Zuza Jabłońska i Lanberry- wokalistka, która właśnie wydała swoją drugą płytę ''MiXtura''. Nie zabraknie też Dawida Podsiadło, który opowie o swojej nowej płycie ''Małomiasteczkowy''. W programie także muzyczne premiery - m.in. pewien niezykły duet i premiery- m.in. nowe nagrania Pawła Domagały i ...Pawła Kukiza!

Polskie Granie-29.10.2018

Gwiazdami audycji będą Dawid Podsiadło i Sarsa. Dawid przed kilkoma dniami wydał nową płytę pt. "Małomiasteczkowy" i opowie Słuchaczom o swoim trzecim krążku. Sarsa trzecią płytę dopiero przygotowuje, ale doczekała się już kolejnego przeboju i o swoich planach również opowie w "Polskim Graniu". W audycji nie zabraknie też informacji koncertowych z Pomorza i Kujaw, muzycznych premier i nagrań z najpopularniejszych płyt w Polsce. Zaprasza Dariusz Gross

Polskie Granie-22.10.2018

W programie tylko muzyka polskich wykonawców - nowości, muzyczne premiery i nagrania z najchętniej kupowanych płyt przez Polaków.Nie zabraknie też informacji koncertowych z Pomorza i Kujaw i gości. Już za kilka tygodni w naszym regionie wystąpią: Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz Sarsa.Ci artyści opowiedzą o swoich trasach koncertowych, ale gościem Polskiego Grania będzie też debiutantka na polskim rynku muzycznym- Żelka i jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów- Dawid Podsiadło!Dawid opowie naszym słuchaczom o swojej właśnie wydanej, nowej płycie ''Małomiasteczkowy''.

Polskie Granie-17.09.2018

W programie tradycyjnie oprócz polskich nowości, premier i najpopularniejszych nagrań ostatnich tygodni – pojawią się także gośćie.

Sarsę określa się mianem ''prekursorki nowego, polskiego popu'', a ona sama po raz kolejny szturmuje szczyty list przebojów piosenką ''Zakryj'' i odkrywa przed naszymi słuchaczami sekrety swojej jesiennej, klubowej trasy koncertowej.Oprócz Sarsy gościć też będziemy zwyciężczynię ostatniej edycji ''The Voice of Poland''- Martę Gałuszewską, a rockową- męską część programu wypełni nam m.in. spotanie z grupą Power of Trinity. Łódzki zespół właśnie wydał swoją płytę ''Ultramagnetic'', a słuchaczom Polskiego Radia Pik opowie o tym nowym- czwartym krążku.

Polskie granie - 14.10.2018

"Polskie Granie" tym razem wyjątkowo nie w poniedziałkowy wieczór, ale w niedzielne popołudnie! Jak zwykle nie zabraknie gorących, polskich nowości muzycznych i nagrań z najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. Będą też muzyczne premiery i informacje koncertowe z regionu. Wśród gości audycji m.in. bardzo utalentowana Kasia Lins, która w niedzielny wieczór wystąpi w Toruniu. Do wysłuchania audycji zaprasza Dariusz Gross.

W najbliższej audycji...

10 września - w audycji jak zawsze muzyczne premiery, największe hity ostatnich tygodni i nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce. Będą też goście! Ona nagrała jeden z wielkich przebojów tegorocznych wakacji - "Na wszystko przyjdzie czas". No i przyszedł czas na kolejny singiel Agnieszki Adamczewskiej, ale o nowej piosence i o swoich planach na następne miesiące - Agnieszka opowie naszym słuchaczom. Nasz kolejny gość, Sara Boruc – to nie tylko żona słynnego polskiego bramkarza. I nie o piłce nożnej, ale o nowej piosence i o premierze płyty Sara opowie w "Polskim Graniu". Warto dodać,że krążek "Love on your own" Sara Boruc nagrała używając swojego panieńskiego nazwiska – Mannei. Zaprasza Dariusz Gross.

Polskie Granie-06.08.2018

W programie -jak zawsze to,co najnowsze i najpopularniejsze na polskim rynku muzycznym.Będzie też lista najchętniej kupowanych płyt w Polsce i nasza ''Płyta Tygodnia''. Kasia Kowalska powraca po 10 latach z krążkiem ''Aya'' i świętuje swoje 25-lecie na scenie!W ''Polskim Graniu'' oprócz utworów z tej płyty także spotkania z gośćmi. Kasia Lins, Patryk Kumór opowiedzą o swoich wakacyjnych planach i o nowych utworach,a Jan Borysewicz zaprosi do posłuchania nowej-straej płyty Lady Pank. To krążek pelen sprawdzonych hitów i niesamowitych gości...

Polskie Granie - 30.07.2018

W audycji jak zwykle muzyczne nowości, nagrania z najchętniej kupowanych w Polsce płyt i hity lata 2018! Wśród gości m.in Patryk Kumór, który zaczyna podbijać listy przebojów nowym singlem pt. "Skok na bank" oraz Jan Borysewicz. Lider Lady Pank opowie o starej-nowej płycie swojego zespołu. 35 lat po premierze słynnego debiutu płytowego, zespół Lady pank nagrał ten krążek jeszcze raz zapraszając gości - gwiazdy polskie sceny! Zestaw nazwisk jest imponujący: Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek. W "Polskim Graniu" pojawi się też Krzysztof Kiljański. Wokalista zaproponuje naszym słuchaczom "Więcej" - czyli nagrania ze swojego najnowszego albumu. Zaprasza Dariusz Gross.

Polskie Granie-28.05.2018

Oprócz polskich nowości i premier płytowych w progarmie fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''- czyli wydanej w rok po śmierci artysty nowej płyty Zbigniewa Wodeckiego.Nasi słuchacze spotkają się też z gośćmi programu. Grupa Skołowani z Ciechocinka opowie o premierze winylowej płyty ''Wieczny chłopiec'', a tuż przed koncertem w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu naszym gościem będzie pARTyzant.Krzysztof i Mikołaj Toczko wystąpią wraz z przyjaciółmi tuż po zakończeniu ''Polskiego Grania '' w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu, a u nas - w Polskim Radiu Pik transmisja tego niezwykłego koncertu!Kolejnym gościem programu będzie zespół Farben Lehre.

1234567