Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-06-06, 01:19 Adam Droździk

Maj

29 maja 2016

W ostatnią niedzielę maja w audycji "Dwie Strony Sztuki" :
  • Spotkanie z autorką świetnych kryminałów- Joanną Jodełką
  • Pan Kuleczka i jego twórca - Wojciech Widłak
  • Bydgoska Kronika Filmowa świętuje swoje 10. urodziny - z tej okazji 24 byłych i obecnych członków Bydgoskiej Kroniki Filmowej przygotowało film fabularny pt. "Żyleta"
  • Wśród naszych gości również Jakub Ćwiek - autor książki "Grimm City. Wilk!"
Polskie Radio PiK - 29 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 29 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

22 maja 2016

Janina Ochojska, która 19 maja była gościem specjalnym 10. urodzin bydgoskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, tym razem opowiadała o książce pt. ''Świat według Janki''. Gościliśmy też bydgoską animatorkę, jurorkę Festiwalu Animocje, ostatnio nagrodzoną na Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA w Łodzi za animowany clip do piosenki Renaty Przemyk pt. ''Rzeźba Dnia''. Poeta ze Strzelna Grzegorz Stręk pisze bajki dla dzieci, dwie wyreżyserował i przygotował przedstawienia kukiełkowe dla maluchów ze szpitala w Toruniu. Korzystaliśmy z płyta ''Kino Mocne'' - producenta Dariusza Makaruka, który przywołał niezapomniane przedwojenne kompozycje, a do współpracy przy takich szlagierach jak ''W małym kinie'', czy ''Ach, śpij Kochanie'', zaprosił m.in. Michała Urbaniaka, Czesława Mozila, Wojciecha Mazolewskiego i Tomka Lipińskiego.
Polskie Radio PiK - 22 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 22 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

15 maja 2016

O filmie "Mój przyjaciel Orzeł" opowiadał Jean Reno, obraz "Dzień Matki" to okazja do spotkania z Jennifer Aniston oraz Kate Hudson, była także relacja z festiwalu filmowego w Cannes. W części literackiej wspomnieliśmy Marię Czubaszek, polecaliśmy książki: "Dzieje dwóch rodzin Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy", którą napisał Kazimierz Orłoś, a także ostatnią książkę Władysława Bartoszewskiego pt. "Polacy.Żydzi.Okupacja". Był także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o powieści Orchana Pamuka.
Polskie Radio PiK - 15 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 15 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

8 maja 2016

Drugie w maju wydanie magazynu zdominowało spotkanie z twórcami i bohaterami polskiego musicalu "Wszystko gra". O filmie opowiadali m.in. Kinga Preis, Stanisława Celińska, Agnieszka Glińska, Antoni Pawlicki czy Paweł Edelman. W programie zapiał Kogut Maniek. Polecaliśmy i recenzowaliśmy: "Najlepszą książkę na świecie" - Petera Stjernströma oraz "Dzwony Einsteina" Lajosa Grendela. Magdalena Witkiewicz opowiedziała o swojej książce "Cześć, co słychać", a w kolejnym odcinku cyklu "Książki pod lupą" tym razem odbyła rozmowa o reportażach Justyny Kopińskiej pt. "Polska odwraca oczy".
Polskie Radio PiK - 8 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 8 maja 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

1 maja 2016

W audycji spotkaliśmy się z reżyserką Magdaleną Łazarkiewicz, a Magdalena Boczarska i Janusz Kryszak opowiedzieli o Robinsonie Crusoe. Sprawdziliśmy jak Kinga Preis tańczy i śpiewa w musicalu "Wszystko gra" i odwiedziliśmy otwartą w Brukseli wystawę pt. "Wszystkie kolory Kieślowskiego". W części literackiej Patryk Pleskot opowiadał o książce pt. "Zabić. Mordy polityczne w PRL". Były też recenzje książek "Zjawa" Michaela Punke oraz "Dom Rothschildów" Niall'a Fergusona.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2