Wtorek, 24 listopada 2020 r.   Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-05-01, 17:08 Adam Droździk

Kwiecień

24 kwietnia 2016

Spotkaliśmy się z nowymi kuratorami kina Centrum w CSW. Maciej Musiał i Grzegorz Hyży opowiedzieli o filmie "Ratchet i Clank". Była relacja z bydgoskiego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje oraz spotkanie z twórcami filmu "Letnie przesilenie" reżyserem Michałem Rogalskim oraz autorem zdjęć Jerzym Zielińskim, którzy gościli na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy. Były recenzje książek: "Ballada o drobnym karciarzu" Lawrence Osborne oraz "Wojna i terpentyna" Stefan Hertmans, a także kolejny fragment książki pt. "Ślepy trop" i relacja z ogłoszenia nominowanych do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2

17 kwietnia 2016

W trzecim, kwietniowym wydaniu audycji "Dwie Strony Sztuki" zaprezentowaliśmy m.in. spotkanie z twórcami filmu Harcore Henry, Marek Żydowicz opowiadał o nowych kuratorach Kina Centrum w CSW, Ryszard Kruk jedzie na Krakowski Festiwal Filmowy ale opowiadał też o nowym projekcie zrealizowania filmu o zespole "Republika". W części filmowej zapraszaliśmy na wystawę "Fotografia według aktorów". W części literackiej audycji: spotkaliśmy się z toruńską pisarką Anetą Jadowską i jej "Szamańskim bluesem". Były także recenzje książek: "Tańczymy już tylko w Zaduszki" Marii Hawranek i Szymona Opryszek oraz "Legenda Niemej Wyspy" Vanessy Montfort. Pojawiły się także fragmenty książki "Ślepy trop", którą napisał Jorn Lier Horst oraz kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", w którym pojawiła się rozmowa o nowej powieści Jeffrey'a Eugenides'a.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2

10 kwietnia 2016

W drugim, kwietniowym wydaniu audycji "Dwie Strony Sztuki" zaprezentowaliśmy m.in. spotkanie z Oscarowym Kamilem Dobrowolskim aktorem z Torunia, który zagrał w filmie "Syn Szawła'. Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart opowiedziały o swoim najnowszym filmie "Żużel', który być może powstanie w Toruniu. Spotkaliśmy się z twórcami filmu "Moje wielkie greckie wesele II", a także spotkanie z Anną Dziewit-Meller autorką książki "Góra Tajget". Były recenzje książek "Bodo wśród gwiazd" Anny Mieszkowskiej oraz "Dobry kłamca" Nicolasa Searle'a, a także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą" - tym razem rozmowa o powieściach Borisa Akunina.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2

3 kwietnia 2016

W pierwszym, kwietniowym wydaniu audycji "Dwie Strony Sztuki" m.in. zapowiadaliśmy z Weroniką Płaczek rozpoczynający się w Bydgoszczy 18 kwietnia Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Marcin Sauter przypominał o przypadających pod koniec maja 10. urodziny Bydgoskiej Kroniki Filmowej, zdradzając co szykują na tę okazję młodzi filmowcy. Kafka Jaworska - kierownik kina Centrum w toruńskim CSW, odchodzi z pracy... Poszukiwany nowy kurator programowy. Naszym gościem był Sławomir Idziak - światowej sławy operator, który pracował na planie debiutu reżyserskiego Natalie Portman. Była też recenzja najnowszej książki Michała Rusinka i absolutnie premierowa zapowiedź książki pt. "Zatoka Świń" autorstwa Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz.2