Wtorek, 24 listopada 2020 r.   Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-07, 14:42 Adam Droździk

Luty

28 lutego 2016

W ostatnim programie lutowym zastanawialiśmy się, czy Leonardo DiCaprio otrzyma wreszcie Oskara? Który z ośmiu nominowanych filmów będzie nagrodzony Oskarem dla najlepszej produkcji? Przedoskarowe typy serwował dr Dominik Wierski - wykładowca filmu na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Naszym gościem specjalnym był Danny Cohen - operator filmu "Pokój". Michał Rusinek - wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej opowiedział, dlaczego noblistka miała słabość do Woody'ego Allena, a za co lubił ją Umberto Eco? Blogerka, Diana Chmiel potwierdziła, że czasami można kochać książki bardziej niż ludzi.
Polskie Radio PiK - 28-02-2016 - Dwie Strony Sztuki-1
Polskie Radio PiK - 28-02-2016 - Dwie Strony Sztuki-2

21 lutego 2016

W audycji wspominaliśmy zmarłego w mijającym tygodniu, wybitnego polskiego reżysera, jakim był Andrzej Żuławski. Marcin Dorociński i Andrzej Chyra opowiadali o filmie pt. "Na granicy". Spotkaliśmy się z twórcami filmu pt. "Brooklyn". Muzyka z tego obrazu pojawiła się również niedzielnej audycji. Czekając na za werdykt tegorocznego jury, wspominaliśmy o Festiwalu Filmowym w Berlinie. W programie pojawiły się tradycyjnie recenzje książek, tym razem były to: "Zaginiony" Michaela Katz Kreffelda, "Tydzień w Korei Północnej" Christiana Eiserta. Słuchacze audycji mogli walczyć o książkę pt. "Zjawa" autorstwa Michaela Punke. Zabrzmiał również kolejny odcinek cyklu "Książki pod Lupą". Marek Ławrynowicz rozmawiał z Aliną Biernacką, autorką tomu wierszy pt. "Ptaki ze snów".
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz. 1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz. 2

14 lutego 2016

W audycji zapowiadaliśmy film "Na granicy" i spotkaliśmy się z bohaterami filmu "Misiek w Nowym Jorku". Aktorzy "Planety singli" powiedzieli, czy ten film jest dobrym pomysłem na Walentynki. Muzycznie w pierwszej części programu towarzyszyły nam kompozycje z serialu "Wikingowie", którego czwarta seria startuje w przyszłym tygodniu. W drugiej części magazynu znalazły się recenzje kilku książek: "Tylko Ty" Gabrieli Gargaś, "Miłość klasy średniej" Manueli Gretkowskiej i Piotra Pietuchy, "House of Cards" Michaela Dobbsa. Agata Kołakowska polecała swoją książkę pt. "Niewypowiedziane słowa". Wszystkie proponowane książki tradycyjnie można było oczywiście wygrać. Zaprezentowaliśmy również kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", rozmawiając tym razem o książce Alysii Abott, pt. "Tęczowe San Francisco".
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz. 1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz. 2

7 lutego 2016

W audycji tradycyjnie już znalazły się recenzje książek - tomiku poezji "Już otwarte" Bohdana Zadury, "Żelazne damy" Kamila Janickiego oraz "Wampir z Zagłębia", które udostępnione też były słuchaczom do wygrania. W programie rozmawialiśmy o książce poświęconej poetce Ludmile Mariańskiej. Spotkaliśmy się także z twórcami filmów "Pitbul" oraz "Planeta Singli", wśród gości znaleźli się: Bogusław Linda, Maciej Sztur oraz Agnieszka Więdłocha. Bohaterką innego spotkania była goszcząca na festiwalu Tofifest dwa lata temu Danuta Szaflarska, która 6 lutego obchodziła 101 urodziny. Muzycznie towarzyszyła nam m.in. ścieżka dźwiękowa do filmu "Gęsia skórka", którą skomponował Danny Elfman.
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz. 1
Polskie Radio PiK - Dwie Strony Sztuki, cz. 2