Sobota, 06 czerwca 2020 r.   Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumiła
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Magazyn filmowy
Apartamentowiec
2019-06-06, 14:42 Adam Droździk

Maj

30 maja 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. bydgoski reżyser Marcin Sauter kręci w Bydgoszczy nowy film. W obsadzie produkcji zatytułowanej "Miasto" m.in. Karolina Gruszka i Bartłomiej Topa. Do jednej z ról, Marcin Sauter poszukuje chłopca w wieku od 9 do 12 lat. Casting do tej roli odbędzie się w piątek, 31 maja w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. W Cannes zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Mówiliśmy o zwycięzcach jednej z najbardziej prestiżowych, filmowych imprez świata. Trwa konkurs na najlepszy skrót scenariuszowy do filmu fabularnego o Generał Elżbiecie Zawackiej.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 30.05.2019

23 maja 2019

Audycję Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek zdominowali aktorzy, którzy wystąpili w trzeciej odsłonie filmu pt. "John Wick". O pracy na planie filmowym opowiadali: Halle Berry, Anjelica Huston, Keanu Reeves, Ian McShane, Laurence Fishburne oraz reżyser filmu Chad Stahelski. Muzycznie towarzyszyły nam kompozycje Thomasa Newmana z produkcji Netfliksa pt. "The Highwaymen", w którym występują Kevin Costner oraz Woody Harrelson.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 23.05.2019

16 maja 2019

W Cannes rozpoczął się 72. festiwal filmowy. W jury zasiadł polski reżyser, laureat Oscara - Paweł Pawlikowski. W Bydgoszczy trwa przegląd najlepszych dokumentów świata, w ramach "Millenium Docs Agains Gravity. O tym w audycji Bogumiły Wresiło.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 16.05.2019

9 maja 2019

Fot. materiały promocyjne
Fot. materiały promocyjne
W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z bohaterami romantycznej komedii "Niedobrani", o swojej pracy na planie opowiadali Charlize Teron oraz Seth Rogen, który jest także autorem scenariusza do tego filmu. Zapowiadaliśmy także najnowszy film Jacka Borcucha z udziałem Krystyny Jandy, pt. "Słodki koniec dnia". Młodszej widowni proponujemy obecny na ekranach kin film animowany pt. "Praziomek". Mówiliśmy także o wolontariacie na Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage w Toruniu. Muzycznie towarzyszyła nam płyta "For The Throne", na której znalazły się kompozycje inspirowane serialem "Gra o Tron".
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 09.05.2019

2 maja 2019

Od 11 maja trwać będzie w Bydgoszczy przegląd najciekawszych i najważniejszych dokumentów świata, w ramach Millennium Docs Against Gravity. Prolog festiwalu w najbliższy weekend w bydgoskim klubie Mózg i Cafe Kino - sprawdziamy jakie filmy będzie można zobaczyć. Gościem specjalnym audycji Bogumiły Wresiło była Anna Apostolakis-Gluzińska, wybitna polska aktorka i reżyserka dubbingowa, lauretka nagrody specjalnej za dubbing na ostatn im. Festiwalu Animocje w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 02.05.2019