Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Magazyn filmowy
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-03-06, 22:18 Ireneusz Sanger

Luty

28 lutego 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek zabrzmiała relacja z Oscarów. Spotkaliśmy się z bohaterkami filmu "Kobiety Mafii 2" oraz jego reżyserem Patrykiem Vegą. Była też rozmowa z Janem Jakubem Kolskim, który opowiadał o swoim najnowszym filmie pt. "Ułaskawienie". Zaprosiliśmy Słuchaczy na spotkanie z Adamem Sikorą. W toruńskim kinie Centrum w CSW, operator i reżyser spotka się z widzami i pokaże swoje dwa filmy. Muzycznie sięgaliśmy po płytę, na której pojawiły się kompozycje inspirowane filmem pt. "Roma".

Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Dwie strony Ekranu z 28.02.2019

21 lutego 2019

Nominowany w tym roku do Oskara w kategorii najlepsze zdjęcia, autor zdjęć do "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego, Łukasz Żal był gościem audycji Bogumiły Wresiło. Zabrzmiały także echa zakończonego w weekend Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. Muzycznie zabrzmiał ciąg dalszy krążka "Tomasz Raczek: W kinie. Vol.2".
Polskie Radio PiK - Dwie strony Ekranu z 21.02.2019

14 lutego 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek m.in. operator Robbie Ryan opowiada o pracy na planie filmu pt. "Faworyta", greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa. Okazało się m.in. dlaczego plan filmowy oświetlali świecami, jak filmuje się króliki i dlaczego aktorki miały mieć przyczepione do bioder kamery i czy ten zabieg się udał. W programie także relacja z rozdania nagród BAFTY i nagród przyznawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych - a ich nagroda, wiadomo, trafiła do Łukasza Żala. Muzycznie zabrzmiały kompozycje i piosenki które znalazły się na płycie "Tomasz Raczek w Kinie cz.2".
Polskie Radio PiK - Dwie strony Ekranu z 14.02.2019

7 lutego 2019

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem - od tygodnia w polskich kinach prezentowany jest dramat pt. "Arktyka". W audycji Bogumiły Wresiło zabrzmiała muzyka z tej produkcji. Pojawiła się zapowiedź filmowych wydarzeń, które już wkrótce w ramach "Wiosny Festiwali" odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Mówiliśmy też o hiszpańskim Oskarze dla bydgoskiego filmowca Damiana Nenowa. Zapowiadaliśmy jedną z premier piątku 8 lutego, polską komedię romantyczną pt. "Planeta Singli 3".
Polskie Radio PiK - Dwie strony Ekranu z 07.02.2019