Piątek, 28 lutego 2020 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2017
2017-12-06, 20:53 Adam Droździk

Wrzesień

24 września 2017

Mikael Lypinski z wizytą w Polskim Radiu PiK
Mikael Lypinski z wizytą w Polskim Radiu PiK
Gościem Bogumiły Wresiło w części filmowej niedzielnej audycji, był Mikael Lypinski - reżyser podróżnik i fotograf - gość Prologu Festiwalu Przeźrocza. W Bydgoszczy Mikael Lypinski pokazał swój dokument pt. "Desert Coffee" opowiadający o Ameryce jakiej nie znamy. Muzycznie audycję oprawiły utwory, które znalazły sie na płycie z filmu pt. "Ostatnia Rodzina". Film w 2016 roku triumfował na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku "Złote Lwy" trafiły do debiutanta Piotra Domalewskiego za film pt. "Cicha Noc". W literackiej części audycji m.in. dwie recenzje i dwie książki do wygrania: "Dokąd biegną twoje konie" Jerzego Sulimy Kamińskiego oraz "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji" autorstwa Grzegorza Rogowskiego. U nas także Dobromir Mak Makowski o swoim życiu w biografii pt. "Wyrwałem się z piekła" oraz Bartosz Bujanowski, autor zwycięskiego muralu o Kazimierzu Wielkim w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - 24 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 24 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

17 września 2017

W części filmowej audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek spotkanie z bohaterami filmu "American Assasin". O produkcji opowiadali: Dylan O'Brien, Michael Keaton, Tylor Kitsch oraz reżyser Michael Cuesta. Spotkaliśmy się także z Kafką Jaworską, szefową festiwalu Tofifest, która zdradziła kilka festiwalowych faktów. Muzycznie zaprezentowaliśmy ścieżkę dźwiękową z filmu "Tulipanowa gorączka", którą skomponował Danny Elfman. W części literackiej polecaliśmy i recenzowaliśmy książki, które tradycyjnie można było wygrać - Ryszard Milczewski-Bruno "Podróże bez klucza" oraz "Opowieści z angielskiego dworu" Magdaleny Niedźwiedzkiej. W programie pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod Lupą" i spotkanie z toruńską pisarką Anną Karpińską, autorką sagi "Księgarnia pod Flisakiem".
Polskie Radio PiK - 17 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 17 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

10 września 2017

W pierwszej części audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek, spotkanie z aktorami użyczającymi swoich głosów do aktualnie prezentowanych w kinach filmów animowanych. Antek Królikowski opowiadał o filmie "Super-Spark. Gwiezdna Misja". Kulisy pracy przy filmie "Gang Wiewióra 2" zdradzili Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Warchulska oraz Cezary Pazura. W audycji także kilka słów o zbliżającym się festiwalu "Sztuka Faktu". Towarzyszyły nam przeboje z popularnych animacji jak "Turbo" czy "Rio". W części literackiej recenzje i konkursy. Proponowaliśmy książki: "Po własnych śladach" zakopiańska powieść kryminalna Mariusza Koperskiego, "Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1 Karol" autorstwa Magdalena Niedźwiedzkiej oraz "Dobranoc, Auschwitz" Aleksandry Wójcik i Macieja Zdziarskiego. Był też kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą".
Polskie Radio PiK - 10 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 10 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

3 września 2017

W pierwszą wrześniową niedzielę, w audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek m.in. w części filmowej spotkanie z twórcami filmu "Bodyguard. Zawodowiec". O produkcji opowiedzą: Samuel L. Jackson, Ryan Reynolds, Gary Oldman oraz Salma Hayek. Muzycznie towarzyszyć nam będzie ścieżka dźwiękowa z trzeciej serii serialu "Fargo". W części literackiej recenzje i konkursy, polecane książki będą do wygrania. Wśród nich "Małżeństwo doskonałe: Maria Czubaszek i Wojciech Karolak", którą napisała Krystyna Pytlakowska oraz "Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową" autorstwa Jonathana Dimbleby'a. W programie także rozmowa o literacko-filmowym projekcie pt. "Mikrohistorie" oraz kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą" - w nim rozmowa z Małgorzatą Strękowską-Zarębą.
Polskie Radio PiK - 3 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 3 września 2017 - Dwie Strony Sztuki, cz.2