Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Magazyn filmowy

To audycja filmowa, w której stawiamy na wydarzenia regionalne. Obserwujemy również filmowy kraj i świat. Odwiedzamy festiwale, plany filmowe. Polecamy, recenzujemy i zaglądamy za kulisy filmu. Gościmy wybitnych twórców filmu: reżyserów, aktorów, operatorów, scenografów, scenarzystów, dokumentalistów i kompozytorów muzyki filmowej. U nas o swoich rolach opowiadają Helen Mirren, Hugh Jackman czy Bruce Willis.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy zapowiedzi kina familijnego. Muzycznie towarzyszą nam filmowe kompozycje premierowych filmów bądź odkurzone przeboje sprzed lat.

W programie proponujemy konkursy i bardzo atrakcyjne nagrody: filmowe koszulki, filmy DVD.

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

5 grudnia 2019

W magazynie filmowym „Dwie strony ekranu” Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek m.in. spotkanie z twórcami filmu „Proceder”. O produkcji opowiedzą bracia Węgrzyn, goście festiwalu filmowego Tofifest. Michał, który jest reżyserem filmu oraz Wojtek, który jest autorem zdjęć. W audycji także relacja z konferencji prasowej z udziałem Phedona Papamichaela, autora zdjęć do filmu „La Mans 66”. Jego reżyserem jest James Mangolda, a zagrali w nim Christian Bale i Matte Damon. Muzyczną stroną audycji jest ścieżka dźwiękowa do filmu „Irlandczyk” Martina Scorsese.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 05.12.2019
12