Wtorek, 24 listopada 2020 r.   Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-01-07, 19:11 Adam Droździk

Grudzień

25 grudnia 2016

W pierwszej części programu operator Oscar Faura - gość ostatniej edycji Festiwalu Camerimage w Bydgoszczy - opowiada m.in. o swoich zdjęciach do premiery świątecznego weekendu pt. "Siedem minut po północy". Arek Hapka - podsumowuje rok w bydgoskim kinie "Orzeł" i zdradza nam, dlaczego wyjeżdża do Warszawy i kto go zastąpi w roli szefa "Orła". W drugiej części audycji m.in. Magdalena Kordel o swojej najnowszej książce pt. "Anioł do wynajęcia ", mówimy też o biografii Papieża Franciszka pt. "Franciszek. Życie i rewolucja". Oczywiście nie zapomnieliśmy o recenzjach.
Polskie Radio PiK - 25 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 25 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

18 grudnia 2016

W audycji spotkanie z bohaterami filmu "Firmowa Gwiazdka". O szalonej komedii opowiadali m.in. Jennifer Aniston, Jason Bateman oraz T.J.Miller. Sprawdziliśmy także jakimi filmowymi wydarzeniami kończy się rok w Kujawsko-Pomorskiem i kto dostał nominację do "Złotych Globów". Muzycznie w pierwszej części programu muzyka z filmu pt. "Sprzymierzeni". W drugiej, literackiej części programu recenzje i konkursy z książkami do wygrania. Wśród nich książka Leszka Gnoińskiego pt. "Republika. Nieustanne tango", o której opowiadali: autor i jej bohaterowie. Był również kolejny odcinek cyklu Książki pod Lupą.
Polskie Radio PiK - 18 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 18 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

11 grudnia 2016

W audycji relacja ze spotkania z Greigiem Fraserem - autorem zdjęć do filmu "Lion. Droga do domu". Operator był gościem festiwalu Camerimage w Bydgoszczy. O filmie "Zły Mikołaj 2" opowiadali aktorzy Billy Bob Thornton, Kathy Bates, Tony Cox, Christina Hendricks i Brett Kelly. Muzycznie zabrzmiała ścieżka dźwiękowa z familijnego filmu "Trole". W części literackiej audycji konkursy i recenzje. Polecaliśmy m.in. "Pęd pogoni, pęd ucieczki" Ryszarda Krynickiego. Artur Barciś przeczytał fragment książki Katarzyny Puzyńskiej "Czwarty dom". W programie pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod Lupą" oraz relacja ze spotkania z Anną Seniuk bohaterką książki "Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem".
Polskie Radio PiK - 11 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 11 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

4 grudnia 2016

W części filmowej audycji spotkanie z twórcami filmu "Zaćma", Ryszardem Bugajskim oraz Marią Mamoną, która w filmie zagrała główną rolę. Spotkaliśmy się również z twórcami filmu "Światło między oceanami". O produkcji opowiadali: Rachel Weisz, Michael Fassbender. W części drugiej audycji recenzje książek: "Msza za miasto Arras" Andrzeja Szczypiorskiego oraz "Kukuczka" Dariusza Kordko i Marcina Pietraszewskiego. O swoich książkach opowiadali Danuta Noszczyńska, autorka "Złej miłości" oraz Bartosz Szczygielski, który zadebiutował powieścią pt. "Aorta".
Polskie Radio PiK - 4 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 4 grudnia 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2