Środa, 02 grudnia 2020 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu » Archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-08-07, 15:03 Adam Droździk

Lipiec

31 lipca 2016

W audycji relacja z premiery filmu Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem film pokazany był w Inowrocławiu, rodzinnym mieście reżysera. O produkcji opowiadali: reżyser oraz Dorota Kolak, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Łukasz Simlat. Również spotkanie z "Kobietami bez wstydu": Joanną Liszowską i Anną Dereszowską. Oprócz tego Recenzje książek "Poza horyzont. Polscy podróżnicy", "Sekretne życie Chanel nr.5". Katarzyna Kluczwajd opowiadała o książce pt. "Astronomicza orbita". W cyklu "Książki pod lupą", rozmowa o najnowszej książce Włodzimierza Kowalewskiego.
Polskie Radio PiK - 31 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 31 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

24 lipca 2016

W audycji m.in. aktor Arkadiusz Jakubik opowiada o dubbingu i roli w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wołyń". Twórca filmów animowanych - Marek Skrobecki m.in. o współpracy ze Stevenem Spielbergiem przy "Liście Schindlera". W części literackiej spotkania Nina Majewska-Brown opowiadająca o swoich trzech wakacyjnych powieściach, Jakub Małecki o swojej książce pt. "Dygot", a także biografia Jerzego Waldorffa oraz niezwykły, kosmiczny poradnik życia na Ziemi.
Polskie Radio PiK - 24 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 24 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

17 lipca 2016

W audycji m.in. spotkanie z czarodziejami czyli bohaterami filmu pt. "Iluzja 2". O produkcji opowiadali m.in.: Morgan Freeman, Michael Caine, Mark Ruffalo, Dave Franco oraz Daniel Radcliffe - który dołączył do obsady. O nowym tomiku poezji pt. "Kreska" opowiadał toruński poeta Paweł Tański. Spotkaliśmy się także Kamilą Kasprzak, współautorką książki pt. "O związkach miłosnych w sieci". W części literackiej spotkania pojawiła się także recenzja książki pt. "Żelazne damy, które zbudowały Polskę".
Polskie Radio PiK - 17 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 17 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

10 lipca 2016

W audycji m.in. rozmowa z dr Pawłem Tańskim o filmie Andrzeja Żuławskiego pt. "Kosmos", spotkanie z bohaterami filmu pt. "Bardzo Fajny Gigant", muzyka z filmu "Dzień Niepodległości: Odrodzenie". W części literackiej spotkania znalazły się tradycyjnie recenzje książek: "Bycza krew. Portret Franciszka Starowieyskiego" Teresy Starowieyskiej oraz "Przeznaczeni" Katarzyny Grocholi, które będą jak zawsze były do wygrania. W cyklu "Książki pod Lupą", rozmawialiśmy o książce Grzegorza Uzdańskiego.
Polskie Radio PiK - 10 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 10 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2

3 lipca 2016

W audycji spotkaliśmy się z bohaterami filmu pt. "Bardzo Fajny Gigant". O produkcji familijnej opowiadał reżyser Steven Spielberg oraz aktorzy: Ruby Barnhill, Rebecca Hall i Mark Rylance. Magdalena Wichrowska oraz Radosław Osiński opowiedzieli o propozycjach kina Centrum w CSW w Toruniu. Omawialiśmy Miniprzegląd Kina Indyjskiego oraz Movi Mówi Project. W drugiej części programu pojawiły się tradycyjnie rekomendacje książek, tym razem: "Łan kozie śmierć" Leny Kolskiej oraz Andrzeja Nowaka "Kto powiedział, że Moskale są to bracia nas Lechitów?". Katarzyna Puzyńska opowiedziała o swojej najnowszej książce pt. "Łaskun".
Polskie Radio PiK - 3 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.1
Polskie Radio PiK - 3 lipca 2016 - Dwie Strony Sztuki, cz.2