Niedziela, 23 września 2018 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Magazyn filmowy

To audycja filmowa, w której stawiamy na wydarzenia regionalne. Obserwujemy również filmowy kraj i świat. Odwiedzamy festiwale, plany filmowe. Polecamy, recenzujemy i zaglądamy za kulisy filmu. Gościmy wybitnych twórców filmu: reżyserów, aktorów, operatorów, scenografów, scenarzystów, dokumentalistów i kompozytorów muzyki filmowej. U nas o swoich rolach opowiadają Helen Mirren, Hugh Jackman czy Bruce Willis.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy zapowiedzi kina familijnego. Muzycznie towarzyszą nam filmowe kompozycje premierowych filmów bądź odkurzone przeboje sprzed lat.

W programie proponujemy konkursy i bardzo atrakcyjne nagrody: filmowe koszulki, filmy DVD.

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

20 września - relacje z Gdyni, gdzie trwa właśnie 43. Festiwal Filmów Fabularnych. Jennifer Garner opowie o udziale w filmie pt. "Smak zemsty. Peppermint", który aktualnie oglądać można w kinach. Spotkamy się z Kafką Jaworską, która mówić będzie o zbliżającym się festiwalu "Tofifest" w Toruniu. Pochodzący z Torunia Dawid Janicki zdradzi kulisy produkcji filmu pt. "Broad Peak", którego bohaterem będzie Maciej Barbeka. Na planie jeszcze jeden artysta z toruńskim rodowodem, Piotr Głowacki. Muzycznie towarzyszyć nam będzie ścieżka dźwiękowa z serialu "Gra o Tron", który zdobył tytuł najlepszego serialu dramatycznego,wygrywając tym samym Emmy Awards.

Do wysłuchania audycji zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.