Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Magazyn filmowy

To audycja filmowa, w której stawiamy na wydarzenia regionalne. Obserwujemy również filmowy kraj i świat. Odwiedzamy festiwale, plany filmowe. Polecamy, recenzujemy i zaglądamy za kulisy filmu. Gościmy wybitnych twórców filmu: reżyserów, aktorów, operatorów, scenografów, scenarzystów, dokumentalistów i kompozytorów muzyki filmowej. U nas o swoich rolach opowiadają Helen Mirren, Hugh Jackman czy Bruce Willis.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy zapowiedzi kina familijnego. Muzycznie towarzyszą nam filmowe kompozycje premierowych filmów bądź odkurzone przeboje sprzed lat.

W programie proponujemy konkursy i bardzo atrakcyjne nagrody: filmowe koszulki, filmy DVD.

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

14 listopada 2019

Tym razem magazyn „Dwie Strony Ekranu” w całości poświęcony będzie 27. edycji Festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu. Gośćmi Bogumiły Wresiło będą Lawrence Sher - autor zdjęć do filmu „Joker” oraz twórcy filmu „Ukryta gra” - operator Paweł Edelman, reżyser i współscenarzysta - Łukasz Kośmicki, oskarowy scenograf - Allan Starski oraz Wojciech Mecwaldowski - jeden z aktorów obecnych na toruńskim festiwalu. Muzycznie towarzyszyć nam będą piosenki, do których obrazy startują w konkursie wideoklipów tegorocznej edycji EnergaCamerimage w Toruniu.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 14.11.2019

7 listopada 2019

W magazynie filmowym Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek o dwóch premierowych filmach. Robert Więckiewicz zdradza kulisy powstawania filmu pt. "Ukryta gra" natomiast Agnieszka Holland opowiada o swoim najnowszym filmie pt. "Obywatel Jones". Zapraszamy też na 27. edycję festiwalu EnergaCamerimage. Mówimy także o rozstrzygnięciu konkursu na scenariusz do filmu o generał Elżbiecie Zawackiej. Muzycznie wracamy do ścieżki dźwiękowej z najnowszego filmu Quentina Tarantino pt. "Pewnego razu w Hollywood", a to w związku z wizytą reżysera w Toruniu na festiwalu EnergaCamerimage.
Polskie Radio PiK - Dwie strony ekranu z 07.11.2019
12