Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Magazyn filmowy

To audycja filmowa, w której stawiamy na wydarzenia regionalne. Obserwujemy również filmowy kraj i świat. Odwiedzamy festiwale, plany filmowe. Polecamy, recenzujemy i zaglądamy za kulisy filmu. Gościmy wybitnych twórców filmu: reżyserów, aktorów, operatorów, scenografów, scenarzystów, dokumentalistów i kompozytorów muzyki filmowej. U nas o swoich rolach opowiadają Helen Mirren, Hugh Jackman czy Bruce Willis.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy zapowiedzi kina familijnego. Muzycznie towarzyszą nam filmowe kompozycje premierowych filmów bądź odkurzone przeboje sprzed lat.

W programie proponujemy konkursy i bardzo atrakcyjne nagrody: filmowe koszulki, filmy DVD.

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

14 lutego - operator Robbie Ryan opowie o pracy na planie filmu pt. "Faworyta" greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa. W audycji m.in. o tym: dlaczego plan filmowy oświetlali świecami, jak filmuje się króliki i dlaczego aktorki miały mieć przyczepione do bioder kamery i czy ten zabieg się udał. W programie także relacja z rozdania nagród BAFTY i nagród przyznawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych - a ich nagroda, wiadomo, trafiła do Łukasza Żala. Muzycznie zabrzmią kompozycje i piosenki które znalazły się na płycie "Tomasz Raczek w Kinie cz.2".

Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.