Środa, 26 czerwca 2019 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Porady pani Stefanii

Przepisy i porady

Siła leczniczych roślin. Jak dbać o zdrowie w zgodzie z naturą?

W każdą środę ok. godz. 9.45 przypominamy cykl pt. "Porady Panii Stefanii", którego autorką była Stefania Korżawska przez wiele lat współpracująca z Polskim Radiem PiK.

Stefania Korżawska zmarła w 2015 roku, ale Jej porady dotyczące ziołolecznictwa nadal są aktualne...

Pietruszka

Polskie Radio PiK - Pietruszka
Koniec lata, powinniśmy mieć już organizm przygotowany do zimy, bo świeże owoce i warzywa. Najlepsza jest jednak pietruszka.

Letnia chrypka

Polskie Radio PiK - Letnia chrypka
Ciepło, przeciągi i zimne napoje to przyczyny nie tylko drobnej chrypki, ale także bólów szyi, ucha, w okolicach krzyża, i innych dolegliwości. Zioła nie uchronią przed wizytą u lekarza ale mogą ulżyć i wspomóc leczenie.

Zioła na wakacje

Polskie Radio PiK - Zioła na wakacje
Jakie zioła zabrać ze sobą w podróż i tą bliższą i tą bardzo daleką. Na zatrucia - kobylak, którego jest teraz pod dostatkiem. A co jeszcze? Zaprasza znawczyni ziół, pani Stefania.

Olej z liści żywokostu

Polskie Radio PiK - Olej z liści żywokostu
Była o nim mowa nie raz. Jest doskonałym środkiem na odmłodzenie skóry i rozstępy. Doskonale wspiera odbudowę kości, pomaga zwalczyć opuchliznę i ma właściwości znieczulające.

Porzeczki

Polskie Radio PiK - Porzeczki
Najważniejsze - nie mrozić. Mrożone porzeczki tracą swoje cenne właściwości. A jeśli nie mrozić to co? Radzi pani Stefania, radiowa znawczyni ziół i owoców.

Syrop Jana III Sobieskiego

Polskie Radio PiK - Syrop Jana III Sobieskiego
Kurdybanek był ziołem pospólstwa zanim odkrył i docenił jego właściwości król Jan III Sobieski. Podobno zachwycił się jego urodą... A jak przygotować królewski syrop z kurdybanka doradza radiowa zielarka - Pani Stefania.

Syrop królowej Marysieńki

Polskie Radio PiK - Syrop królowej Marysieńki
Marysieńce najbardziej podobał się chaber i rumianek i z tych dwóch roślin przygotowywala ona syrop, którym raczyła swoich gości. Skąd wziąć chaber w jakich proporcjach zmieszać z rumiankiem, jak przygotować i jak podawać syrop doradza pani Stefania.

Herbata królewska

Polskie Radio PiK - Herbata królewska
Wzmacnia komórki, krew, szpik i jest pożyteczna dla organizmu, zwłaszcza na wiosnę. A jak i z czego ją przygotować? Radzi radiowa znawczyni ziół wszelakich, syropów ziołowych nalewek wzmacniających i herbat. Warto posłuchać.
12345