Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa
Grand PiK
Polskie Radio PiK » Grand PiK » Grand PiK 2018
2018-03-19, 16:11 Magdalena Gill

Grand PiK 2018 - jurorzy i moderatorka warsztatów

Katarzyna Michalak

Katarzyna Michalak/fot. I. Sanger
Katarzyna Michalak/fot. I. Sanger
Dwukrotna laureatka Prix Italia za reportaż pt. „Niebieski płaszczyk” oraz audycję pt. „Modlitwa zapomnianej” (we współpracy z Dorotą Hałasą). W 2005 roku wraz z Moniką Hemperek otrzymała pierwszą nagrodę na konkursie Prix Europa za reportaż pt. „Chłopcy z Wygnanki”, a w 2014 roku została laureatką konkursu Prix Marulić za reportaż pt. „Złoty chłopak”. Katarzyna Michalak była polskim przedstawicielem w komisji ds. reportażu radiowego przy Europejskiej Unii Nadawców.

Andrzej Brzoska

Andrzej Brzoska/fot. I. Sanger
Andrzej Brzoska/fot. I. Sanger
Reżyser dźwięku od ponad czterdziestu lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Jego praca była wielokrotnie nagradzana na polskich i międzynarodowych konkursach m.in. Prix Italia (słuchowisko "Testament" autorstwa Macieja Drygasa w reżyserii Andrzeja Brzoski, „Cyrk odjechał, lwy zostały” autorstwa Andrzeja Mularczyka, realizacja akustyczna Andrzej Brzoska, „Z głębokości wód” scenariusz Andrzej Mularczyk, reżyseria Henryk Rozen, realizacja akustyczna Andrzej Brzoska), Prix Europa („Andy” scenariusz i reżyseria Krzysztof Czeczot, realizacja dźwięku Andrzej Brzoska). Założyciel Radia dla Dzieci w Rwandzie (wraz z Maciejem Drygasem). Laureat nagrody Pro Media Artis.

Henryk Rozen

Henryk Rozen/fot. I.Sanger
Henryk Rozen/fot. I.Sanger
Reżyser teatralny. W latach 1986-1991 był dyrektorem Teatru Polskiego Radia. Reżyserował w radiowych teatrach Europy, m. in. na antenie Radia BBC. Jest laureatem tzw. „radiowego Oscara”, czyli nagrody Prix Italia w 1989 r. - za reżyserię radiową słuchowiska pt. „Z głębokości wód”, ponadto jest wielokrotnym laureatem nagród na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie. W grudniu 2016 r. został nagrodzony Splendorem Splendorów za wkład w rozwój radia artystycznego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet – moderatorka warsztatów

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet/fot. Facebook
Agnieszka Czyżewska-Jacquemet/fot. Facebook
Pracuje od 1993 roku w Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin.
Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień: w 2014 roku zdobyła „Melchiora” i tytuł Radiowego Reportażysty Roku; w tym samym roku została laureatką Nagrody Specjalnej Międzynarodowego Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK; w 2015 roku uhonorowana została nagrodą Grand Press w kategorii reportaż radiowy; w 2016 roku otrzymała wyróżnienie specjalne (Special Commendation) w Berlinie na Festiwalu Prix Europa; w 2017 roku wraz z Katarzyną Michalak za wspólny reportaż „Marmur i dzieci” wygrała konkurs Prix Bohemia; jest także laureatką nagrody marszałka Senatu dla dziennikarzy zajmujących się Polonią.