Wtorek, 01 grudnia 2020 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-18, 18:06 Iwona Muszytowska - Rzeszotek/Bogumiła Wresiło

Polski western i amerykańska historia na Festiwalu EnergaCamerimage

W środę na festiwalu także „Magnezja” to film jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. Fot. Materiały organizatorów
W środę na festiwalu także „Magnezja” to film jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. Fot. Materiały organizatorów
To było bardzo wyczekiwane seminarium przez wszystkich fanów filmów Davida Finchera. Reżyser znany z takich obrazów jak: „Siedem”, „The Social Network” czy „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” właśnie zrealizował film, który od dawna był jego marzeniem.
„Mank” to historia słynnego ale pogubionego scenarzysty. Akcja osadzona jest w Ameryce 90 lat temu i wiąże się z bardzo znaną produkcją równie znanego reżysera.

Na Festiwalu Energa Camerimage odbyło się seminarium on-line z operatorem, kierownikiem produkcji i autorką kostiumów, którzy pracowali na planie najnowszego filmu Davida Finchera „Mank”.

W środę na festiwalu także „Magnezja” to film jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. To historia band, rabusiów. Połączenie konwencji ballady i westernu. Reżyser filmu nazwał go „tragikomedią gangsterską”. W obsadzie Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Andrzej Chyra oraz Dawid Ogrodnik i Mateusz Mościukiewicz, który jest także autorem scenariusza wspólnie z reżyserem Maćkiem Bochniakiem. Autorem zdjęć jest debiutujący w kinie fabularnym Paweł Chrzępa, który wcześniej tworzył dokumenty.

Tegoroczna 28. edycja Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage, ze względu na pandemię odbywa się tyko on-line. Więcej na online.camerimage.pl.
Materiał Bogumiły Wresiło (Popołudnie z nami)
Materiał Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek
Toruń

Kultura

2020-11-30, godz. 22:15 Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha - koncert 11. listopada w Filharmonii Pomorskiej został zarejestrowany specjalny koncert łączący różne światy muzyczne. 'Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha' tak ... » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Czarno-biały, upamiętnia Grzegorza Ciechowskiego. Mural na budynku UMK Toruński mural poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu jest już prawie gotowy. Ogromne malowidło powstaje na budynku uniwersyteckim przy ulicy Reja 25. » więcej 2020-11-30, godz. 16:46 Singiel „Chcę pamiętać” na początek. Wspólna płyta Krzysztofów: Herdzina i Iwaneczki „Origami” - taki tytuł nosi płyta dwóch bardzo zapracowanych artystów związanych z Bydgoszczą. Krzysztof Iwaneczko i Krzysztof Herdzin spotkali się w studiu i ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:43 O białoruskiej literaturze w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy Premiera antologii współczesnej literatury białoruskiej pt. „Wschód wolności” była częścią niedzielnego wieczoru w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. » więcej 2020-11-29, godz. 11:45 Beethoven i Dobrzyński podczas czwartego koncertu festiwalu Muzyka w willi Blumwego [zdjęcia] To był już przedostatni koncert w ramach III festiwalu Muzyka w willi Blumwego. W studiu Polskiego Radia PiK im. Jeremiego Przybory zabrzmiały kompozycje Ludw ... » więcej 2020-11-29, godz. 08:45 Numizmatyczne skarby trafiły do inowrocławskiego muzeum Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wzbogaciło się o numizmatyczne skarby. Jeden przekazał placówce Narodowy Bank Polski, drugi wojewódzki konserwator ... » więcej 2020-11-28, godz. 12:10 Rozmowa z Maciejem Niesiołowskim Przed wieloma laty prowadził „Z batutą i humorem” - telewizyjny program, który okazał się wielkim hitem. Dziś przygotowuje w Bydgoszczy koncert specjalny - na ... » więcej 2020-11-28, godz. 11:52 Piotr Strojnowski nie żyje. Był współzałożycielem zespołu Daab Nie żyje muzyk i wokalista Piotr Strojnowski - współzałożyciel zespołu Daab, twórca przeboju „Ogrodu serce”. Miał 62 lata. » więcej 2020-11-28, godz. 09:55 100-lecie polskiego teatru w Toruniu. Na początek wideo spektakl Dokładnie 100 lat temu - 28 listopada w 1920 roku zainaugurowana została działalność polskiej sceny narodowej w Toruniu. Teatr Wilama Horzycy zaczyna więc świ ... » więcej 2020-11-27, godz. 21:08 Budowa Centrum Camerimage w Toruniu w projekcie budżetu państwa Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage (ECFC) została w piątek dołączona przez sejmową Komisję Finansów Publicznych do budżetu państwa na ... » więcej
1234567