Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-19, 15:55 Ewa Dąbska/Redakcja

„Kto się boi pani EŚ?”, czyli plenerowa odsłona Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

Czytanie performatywne sztuki Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani EŚ?”. Fot. Ewa Dąbska
Czytanie performatywne sztuki Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani EŚ?”. Fot. Ewa Dąbska
Czytanie performatywne sztuki Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani EŚ?”. Fot. Ewa Dąbska
Czytanie performatywne sztuki Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani EŚ?”. Fot. Ewa Dąbska
Kolejną odsłoną cyklu „Poczytaj mi” Teatr Kameralny w Bydgoszczy rozpoczął w sobotę nowy sezon artystyczny.
W amfiteatrze na Wyspie Młyńskiej, w pięknych okolicznościach przyrody i pogody, aktorzy zaprezentowali czytanie performatywne sztuki Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani EŚ?”.

Pojawiły się elementy inscenizacyjne, kostiumy, a najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach towarzyszących czytaniu, które poprowadziła Karolina Suchodolska.

- Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy w plenerze na Wyspie Młyńskiej. Oglądamy i słuchamy całego zespołu aktorskiego Teatru Kameralnego, więc mamy do czynienia z nową odsłoną cyklu „Poczytaj mi”, która będzie właśnie rozwijana w tym kierunku, przynajmniej na razie. Będziemy prezentowali nową dramaturgię dla dzieci i młodzieży w różnych miejscach. Na początek Wyspa Młyńska - powiedział Mariusz Napierała, dyrektor Teatru Kameralnego w Bydgoszczy .

Kolejna odsłona cyklu „Poczytaj mi” już w październiku, wówczas artyści przedstawią sztukę Szymona Jachimka „Wielka wyprawa na drugi koniec miasta”.
Mówi Mariusz Napierała
Relacja Ewy Dąbskiej (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2020-12-02, godz. 21:08 W Toruniu po książkę do paczkomatu. Nowa oferta Książnicy Kopernikańskiej Wypożycz, odbierz i oddaj w paczkomacie. Książnica Kopernikańska w Toruniu jest pierwszą biblioteką publiczną w Polsce, która we współpracy z firmą InPost, ur ... » więcej 2020-12-02, godz. 12:22 Spotkania, warsztaty i spacery literackie. Festiwal Książki w Toruniu online Zygmunt Miłoszewski, Mariusz Szczygieł, Radek Rak czy Robert Górski - to tylko niektórzy goście rozpoczynającego się w środę (2 grudnia) w Toruniu 26. Festiwa ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:15 Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha - koncert 11. listopada w Filharmonii Pomorskiej został zarejestrowany specjalny koncert łączący różne światy muzyczne. 'Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha' tak ... » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Czarno-biały, upamiętnia Grzegorza Ciechowskiego. Mural na budynku UMK Toruński mural poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu jest już prawie gotowy. Ogromne malowidło powstaje na budynku uniwersyteckim przy ulicy Reja 25. » więcej 2020-11-30, godz. 16:46 Singiel „Chcę pamiętać” na początek. Wspólna płyta Krzysztofów: Herdzina i Iwaneczki „Origami” - taki tytuł nosi płyta dwóch bardzo zapracowanych artystów związanych z Bydgoszczą. Krzysztof Iwaneczko i Krzysztof Herdzin spotkali się w studiu i ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:43 O białoruskiej literaturze w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy Premiera antologii współczesnej literatury białoruskiej pt. „Wschód wolności” była częścią niedzielnego wieczoru w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. » więcej 2020-11-29, godz. 11:45 Beethoven i Dobrzyński podczas czwartego koncertu festiwalu Muzyka w willi Blumwego [zdjęcia] To był już przedostatni koncert w ramach III festiwalu Muzyka w willi Blumwego. W studiu Polskiego Radia PiK im. Jeremiego Przybory zabrzmiały kompozycje Ludw ... » więcej 2020-11-29, godz. 08:45 Numizmatyczne skarby trafiły do inowrocławskiego muzeum Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wzbogaciło się o numizmatyczne skarby. Jeden przekazał placówce Narodowy Bank Polski, drugi wojewódzki konserwator ... » więcej 2020-11-28, godz. 12:10 Rozmowa z Maciejem Niesiołowskim Przed wieloma laty prowadził „Z batutą i humorem” - telewizyjny program, który okazał się wielkim hitem. Dziś przygotowuje w Bydgoszczy koncert specjalny - na ... » więcej 2020-11-28, godz. 11:52 Piotr Strojnowski nie żyje. Był współzałożycielem zespołu Daab Nie żyje muzyk i wokalista Piotr Strojnowski - współzałożyciel zespołu Daab, twórca przeboju „Ogrodu serce”. Miał 62 lata. » więcej
1234567